2. května 3646, Zlín

Krátká 798, Valašské Klobouky
Valašskokloboucká poliklinika

Zobrazit ostatní neurologů v okolí

Umístění: MUDr. Anna Švehláková

Abych pravdu řekla, taky nevím, co si mám myslet. Chodím k paní doktorce několik let se synem epileptikem s těžkým mentálním postižením. Co se týče epilepsie, je syn zamedikovaný, bdělé EEG údajně bez nálezu. Přesto mívá často neklidné spaní, kdy se zcela zpocený hlasitým hekáním a děsem budí. Paní doktorka mu zvýšila dávkování léků a už tři měsíce čekáme na termím vyšetření spánkového EEG. Když jsem volala do FN Brno, řekli mi, že žádný požadavek na takového vyšetření od paní doktorky nemají, když zavolám do ordinace, sestřička mi řekne, že žádanku zaslaly a čekají na termín z nemocnice. Jako v Kocourkově. Synův stav přetrvává s různou intenzitou, někdy je to 2x týdne, jindy i 5x.

Občas nevím co si myslet, na jednu stranu považuji za správné že nás hned po narození vyděsila a donutila tak opravdu se dětem věnovat,cvičit s nimi 5krát za den, kdyby nás chlácholila asi by jsme se tak moc nesnažili.. často jsme v lázních slyšeli názor že je velmi poznat že s dětmi cvičíme a že jim vojtova metoda moc pomohla, na druhou stranu nás štve že jednou nám řekne že je to špatné a co vše nás ještě může čekat a vzápětí při příští kontrole řekne že jsou děto v podstatě zdravé (což nejsou, stačí se podívat jak stojí nakřivo a jak chodí a i laik pozná že jejich pohyb v pořádku není).. a tak když jsme žádali o příspěvek na péči tak také řekla že není důvod že děti jsou OK... Opravdu nevím, potkáváme se ještě s dvěma maminkama co k ní chodí a obě tvrdí totéž, paní doktorka je podle nálady, když má dobrou náladu děti jsou skoro zdravé když má špatnou hrozí vozíčkem a speciálními kočárky apod...

Paní doktorka, od které vždy odcházím ještě zmatenější než přicházím. Nikdy nevím co jak vlastně myslí, dotazy už raději nekladu, má velmi specifický ironický styl humoru (pokud jde tedy vůbec o humor?), který mi v dané situaci, kdy se bavíte o vlastním nemocném dítěti, nepřipadá příliš na místě. Čím negativnější prognoza vašeho dítěte je, tím arogantnější, ironičtější a stručnější vysvětlení dostanete. Chápu, že sdělovat rodičům negativní zprávy musí být skutečně těžké, přesto kdo s ní má nějakou zkušenost, dobře ví o čem mluvím... Často rodiče při prvním vyšetření zbytečně vyděsí a zaplaví pocitem viny a beznaděje. Přeji paní doktoce nový příliv energie a mnoho spokojenosti v osobním životě - věřím, že se to odrazí i na chování v ordinaci.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, prosím o vysvětlení co znamená diagnoza G55.2 a indikace VI/3?
    Děkují moc za odpověď

Není co dodat, je to přesné.

MUDr. Anna Švehláková