Příkop 27/2a, Brno-střed, Brno

Přijímám: dospělí, děti od 15 let

Psychologické poradenství - 50 min • 800 Kč

Psychologické poradenství - 80 min • 1 200 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Příkop 27/2a, Brno

800 Kč

Příkop 27/2a, Brno

1 200 Kč

Soukromný psycholog v Brně - Mgr. Alžbeta Valová

Váš psycholog v Brně - osobně i online. Možná i Vy cítíte, že jste se dostali do situace, kdy byste si rádi s někým promluvili. Možná zvažujete zda zk...

• psychoterapie

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Alžbeta Valová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, občas se budím v noci, většinou kolem 2-3 hodiny, párkrát i před 12. To by ještě nebylo nic divného, ale já se začnu třeba hned po probuzení třást. Hlavně teda v nohou pociťuju třes a nemůžu to zastavit, stav trvá okolo 10 minut. Nejspíš to souvisí s mojí psychikou, neustále se bojím, že mám nějakou závažnou nemoc, už skoro rok. Někdy je to lepší a nedělám si starosti vůbec, někdy horší a právě v tom období se v noci klepu. Myslím si, že to jsou panické ataky, ale nevím. Mám to třeba jednou za měsíc, společně s pocením.
Nechci chodit na psychologii, protože přes den bývám obvykle v pořádku. Všechno se mi děje od doby, co jsem měla první záchvat, který byl ze všech nejhorší. Myslela jsem, že umřu.
Co bych mohla udělat, abych se strachu a těchto stavů konečně zbavila? Abych pořád nemyslela na nejhorší?
Je mi 18 let.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Ve svém dotazu píšete, že v noci se probouzíte s třesem a myslíte si, že se jedná o panické ataky. Přes internet je těžké určit, zda se jedná právě o panické ataky. Když jsi představím, že se v noci budím jako Vy, není to příjemná představa. Na druhou stranu mám naději, že už máte v rukách klíč k tomu, jak svou situaci zlepšit: píšete, že jsou noci, kdy je to lepší a neděláte si starosti. Také přes den jste obvykle pořádku. To znamená, že někdy se Vám daří být v klidu. Otázka je to, jak se Vám to daří. Pokud si chcete zkusit zodpovědět tuto otázku, pak bych Vám navrhla jeden malý experiment – zkuste vysledovat, které noci (a dny) jsou ty LEPŠÍ. Co jste dělala před tím než jste šla spát? Na co jste myslela, co jste cítila předtím než šla spát? Co jiné je na tom dni, kdy se Vám v noci lépe spalo? Kdy se Vám daří myslet na něco hezké? Pokud tyto faktory vysledujete, už víte, čeho máte dělat víc. Psycholog by Vám mohl pomoct tyto faktory určit, ale vzhledem k tomu, že zatím nemáte zájem o jeho služby, zkuste tyto faktory vysledovat, zapsat si je a opakovat je.
Držím palce! S pozdravem Váš psycholog v Brně – Mgr. Alžbeta Štefancová (ASpsycholog.cz)

Mgr. Alžbeta Valová

Dobrý den, často mě píchá u srdce až se musím zastavit a pomalu dýchat... Ale někdy ani to nejde. Okousávám si tváře zevnitř a strhavam si kůži u nehtů. nevím co mám dělat :/ je mi 16 let

Dobrý den.
Na začátek bych ráda ocenila, že jste se rozhodl udělat první krok směrem ke změně – napsal jste do poradny a hledáte informace k tomu, co se Vám děje. Bohužel, v online prostředí je velmi těžké určit, zda Vámi popisované situace vůbec spolu souvisí. Mohou být projevem úzkosti, ale nemusí. Pokud chcete udělat další krok k změně, možná byste mohl zkusit následující: sledujte situace, kdy byste čekal, že to přijde, ale nestalo se tak. Nebo si můžete najít na internetu relaxační cvičení (např. dechové cvičení), zkoušet si je, a poté sledovat co se díky nim zlepšuje (nebo alespoň zůstává stejné). Tyto malé experimenty Vám mohou pomoci určit, co Vám pomáhá a poté toho můžete dělat víc. Pokud byste měl zájem můžete zkusit využít služby pedagogicko-psychologické poradny nebo kteréhokoliv psychologa. Mohou Vám pomoci, aby se tyto situace ve Vašem životě objevovali stále méně (minimálně to kousání a strhávaní kůže). Držte se! S pozdravem Váš psycholog v Brně – Mgr. Alžbeta Štefancová (ASpsycholog.cz)

Mgr. Alžbeta Valová