Mgr.

Alžběta Podškubková

verifiedCreated with Sketch.

16 názorů +přidat

Přidejte názor Požádejte o spuštení online kalendáře Zeptejte se specialisty

Poskytuji individuální poradenství a psychoterapii v centru Brna pro děti, dospělé i páry. Dlouhodobé zkušenosti mám hlavně s klienty se závislostním chováním- dospělé i dospívající… Více

Adresy

• Poradenství, Psychoterapie

Dvořákova 13, Brno-střed
    602 00 Brno, jihomoravský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost

Poradenství - email, telefon 30 min. 300 Kč

Hodnocení pacientů

• A
    Umístění: Poradenství, PsychoterapieSlužby: Panická a úzkostná porucha

Paní terapeutka mně moc pomohla zvládat úzkosti, dala mi spoustu cenných a profesionálních rad a informací a zároveň jsem měla pocit, jako bych si povídala s kamarádkou. :) Na sezení k ní jsem se vždycky těšila a odcházela od tamtud šťastnější. Můžu ji všem doporučit.

• P
    Umístění: Poradenství, PsychoterapieSlužby: psychoterapie dětí a dospívajících 60 min.

Po prvni navsteve nemoho paní magistru hodnotit. Snad pouze její přitažlivost, která je vysoká... .

Návštěvu nicméně doporučuji.

• H
    Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: Poradenství, PsychoterapieSlužby: psychoterapie 60 min. (90 min.,víkend 800,-)

K paní terapeutce jsem docházela po dobu jednoho roku, v intervalech cca jednou za 3 týdny. Původně jsem přišla s úzkostmi, nicméně po dobu terapie jsme se dostaly k různým tématům mého života. Z jejich kvalit, které na mě nejvíce zapůsobily, bych vyzdvihla trpělivost a správný poměr přátelskosti vs důslednosti. Nebyla jsem zrovna vzorným pacientem z hlediska některých domácích úkolů, které mi na základě KBT zadala, a přesto jsme se společně dopracovaly k uspokojivým výsledkům. Po předchozích negativních zkušenostech s jinými terapeuty mohu s čistým svědomím říct, že paní Podškubková pracuje profesionálně a doporučila bych ji komukoli, kdo chce zkusit KBT.

• A
    Umístění: Poradenství, PsychoterapieSlužby: panické ataky, úzkostné stavy

Paní Podškubková je profesionál s lidským přístupem. Panické a úzkostné stavy nejsou žádná procházka růžovou zahradou - díky jasným úkolům, díky odhalení, jaké fyzické stavy a myšlenkové pochody jsou příčinou těchto ataků, díky odhalení nekonečných blundých kruhů, které si v životě v našich myšlenkách a chování vytváříme, člověk dokáže velmi efektivně prozřít, pochopit, co se to vlastně se mnou děje a z těchto stavů najít cestu ven a velmi rychle na sobě vidět pokroky - toto jsou všechno důvody, proč jsem rád za pomoc Alžběty a tímto ji i doporučuji dál :). Jediné co doplním je, že já vnímám terapie jako podporu, pomoc, uklidnění, když si člověk myslí, že z toho není cesty ven. Doporučuji ale také všem, kdo s tereapiemi nemají zkušenost, aby pokud cítí, že je něco trápí, tak se nevydali na jednu terapii, ale věnovali sami sobě, svému životu a svému psychičnu větší prostor na uklidnění a pochopení sebe sama. Každý věnuje spousty hodin všemu jinému, často např. fyzickému zdraví, ale o svoje psychično se moc člověk nestará. Dejte si sami pro sebe více prostoru, poznejte, jak fungujete a užívejte si sami sebe.

• T
    Umístění: Poradenství, Psychoterapie

Bezproblémové a rychlé objednání. Při sezeních působí paní psycholožka velice mile. Můj problém mi pomohla vyřešit rychle, až jsem se divil za jak krátkou dobu to šlo zpravit.

• R
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Potřeboval jsem rychlou pomoc, pani psycholožka byla vstřícná a rychle mě objednala. Její přístup byl velmi profesionální. Ve velmi krátké době mě pomohla a já jsem se mohl vrátit zpět do normálního života. Timto ji moc dekuji

• T
    Umístění: Poradenství, Psychoterapie

Dlouho jsem bojovala s tím, že bych se kvůli mým potížím měla obrátit na odborníka, nakonec jsem svoji potřebu vyřešit vše sama překonala a objednala se. Paní psycholožka je skvělá, po chvíli jsem měla pocit, že si povídám s kamarádkou a s mým trápením jsem se jí svěřovala o něco uvolněněji. Pozorně poslouchala, zároveň mě ale nenápadně směřovala k řešení. Vždy jsem také dostala "domácí úkol", který jsem musela do příště splnit - to mi, vzhledem k mým potížím, také hodně pomohlo, nutilo mě to k určité, i když čas nezabírající, organizaci svého času i sebe sama. Pomohla mi také zbavit se až panického strachu ze zubaře, bez její pomoci bych tam snad nikdy nešla.
    Na každou návštěvu u paní psycholožky se vždy těším a jsem zvědavá, co "vylepšíme", na co přijdeme tentokrát. Když z našeho setkání odcházím, jde se mi domů vždy o něco lehčeji a šťastněji.
    Na závěr musím "vypíchnout" polohu "ordinace" paní psycholožky - do centra kousek, snadná dostupnost a také vstřícnost při jednání - paní psycholožka reaguje téměř okamžitě na zprávy, dotazy, a vždy se snaží vyjít co nejvíc vstříc.
    Paní psycholožka ví, že ráda přeháním - například když svůj strach na škále od 1 do 100 ohodnotím odhadem asi na 150. :-D Co se ale týká jejího hodnocení, dala bych jí klidně 6, snad i 7 hvězd z 5, které jsou tu možné. A tentokrát nepřeháním. :-)

• L
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Velice příjemná, vstřícná paní psycholožka. Problém nalezla, poradila s řešením, všem zúčastněným se ulevilo.

• M
    Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: Poradenství, PsychoterapieSlužby: psychoterapie 60 min. (90 min. 800)

Velmi velmi velmi doporučuji !! Jsem paní Podškubkové neskutečně vděčný za její pomoc, díky které jsem si totálně překopal život k lepšímu a zamíří jsem k vlastnímu štěstí. Děkuji !

• Umístění: Poradenství, PsychoterapieSlužby: Úzkosti a panika

Za paní Podškubkovou jsem přišla s úzkostnými stavy a panikou. Začalo se mi to promítat do celého mého života a nevěděla jsem si s tím rady. Navštívila jsem již předtím pár psychologů, ale až paní Alžběta mi pomohla, a to poměrně během krátké doby. (7 sezení) Dávala mi malé úkoly, které jsem měla plnit a díky nim jsme postupně přicházely na to, kde je jádro celého problému.
    Na jejích terapiích se mi líbí, že člověka nechá, aby si k odpovědi na své problémy a případné řešení, došel sám. Naslouchá, poradí a řeší věci do hloubky.
    Díky ní jsem si vytvořila režim, který mi vyhovuje, dokázala jsem se vzdát věcí, které mě zbytečně brzdily a stresovaly a začala jsem se věnovat pouze tomu, co je pro mě opravdu důležité a prospěšné.
    A především jsem se zbavila paniky, která mě denně brzdila v běžných životních situacích.
    Paní Podškubková je moc milá, dokáže se vžít do člověka a jeho situace a mluví naprosto otevřeně.
    Ještě jednou moc děkuji.

Dotazy od pacientů (8)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Poskytuji individuální poradenství a psychoterapii v centru Brna pro děti, dospělé i páry. Dlouhodobé zkušenosti mám hlavně s klienty se závislostním chováním- dospělé i dospívající či jejich příbuzné. Pracuji ale i s klienty s depresivními či úzkostnými problémy a s klienty s nízkým sebevědomím.
    Vystudovala jsem speciální pedagogiku se zaměřením na dramaterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci a nyní jsem absolventkou výcviku Kognitivně Behaviorální terapie, kterou je protkaná i moje praxe. Slovo "kognitivní" v názvu souvisí s myšlením a vnímáním, slovo "behaviorální" s chováním. Tato terapie se zaměřuje na aktuální prožívání a chování. V této terapii mění klient svá přesvědčení, využívá se zde teorie učení - co je naučeno, lze i odnaučit, dochází k nácviku dovedností a vystavování obávaným podnětům. V terapii se příliš nezabýváme minulostí, pouze pro zjištění kořenů schémat chování, které mohou být pro úspěšnou terapii klíčové. Ráda Vám empatickým přístupem pomůžu s Vašim problémem. Nabízím příjemné prostředí v centru Brna s krátkou objednací dobou.

• psychoterapie

• fóbie
  • poruchy úzkostného typu
  • závislosti
  • poruchy příjimu potravy
  • těžké životní situace - rozvod, ztráta blízké osoby
  • problémy s dospívajícími dětmi - závislostní,problémové chování
  • deprese
  • seberozvoj, sebejistota