Psychoterapie a psychologická ambulance - aktuálně plná kapacita, nemohu přijmout další klienty
Pekařská 44, Brno-střed, Brno

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Nejčastěji hledané služby

Od 1 200 Kč

Od 1 200 Kč

700 Kč

Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních kr...

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie
  • postgraduální vzdělávání: zkouška psycholog ve zdravotnictví, I. atestace z klinické psychologie, II.atestace se specializací psychoterapie
  • Výcvik: Katatymně imaginativní psychoterapie (KIP) je mezinárodně uznávaný, odborně fundovaný a ověřený přístup. Náleží mezi hlubinné psychoterapeutické metody. Jungiánská analytická psychologie.

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Stáže

• Psychiatrická nemocnice Dobřany - Specializovaná oddělení pedopsychiatrie (pacienti předškolního věku, mladšího školního věku, staršího školního věku, dorostového věku
  • FDN Brno - Oddělení dětské psychiatrie a psychologie
  • Terapeutické zkušenosti: od roku 2002 1300+ hodin Sandplay terapie, Katatymně imaginativní psychoterapie a výcvikový program České společnosti pro analytickou psychologii

Znalost jazyků

• Angličtina

Účty sociálních médií

Publikace a články

Publikace (2)

Umístění: online konzultace - termín dohodou

K paní magistře Michalčíkové chodím zatím krátce. Ale mám pocit, že jsme naladěny na stejnou notu. Dlouho jsem hledala náhradu za moji náhle zemřelou psychoterapeutku...a neúspěšně. U paní magistry věřím, že zůstanu a budu, respektiveme společně budeme, pokračovat v řešení mých problémů a závažných osobních strastí.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc Vás zdravím a děkuji za milé hodnocení, jsem ráda, že cítíte při naší společné práci bezpečí a důvěru. Ráda se s Vámi budu vídat a doprovázet Vás tím, na co je člověku těžko být sám.
Mějte se pěkně,

Umístění: online konzultace - termín dohodou psychoterapie

K paní Alžbětě jsem docházela přibližně rok na psychoterapii. Je to výjimečná terapeutka, velice empatická, trpělivá a s vhledem do problémů, který mě dokázal postrčit jiným směrem a přinutil uvažovat jinak. Terapii jsem ukončila před dvěma lety a dodnes z těchto sezení těžím. Vždy, když řeším nějaký problém, první mě napadne: "Co by mi na to asi řekla Alžběta?" :-) Dodala mi mnoho odvahy a povzbuzení k řešení si svých problémů sama; ujištění, že mám život ve svých rukou; pocit, že je vše v pořádku a že vše má svůj čas. V mém životě se objektivně moc nezměnilo, ale po této terapii sama sebe a okolí subjektivně vnímám jinak. A hlavně to poznání, že trávník - ať už vždy stejný nebo pokaždé jiný - je takový, jaký má být. ;-) Ještě jednou děkuji, velmi jste mi pomohla.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc Vás zdravím! Ráda si na Vás vzpomenu a říkám si , jak se Vám vede. Jsem ráda za Vaše moc milé hodnocení a přeji Vám, aby se Vám vedlo spokojeně, protože vše má svůj čas a život máte ve svých rukou. A to je v pořádku :-)

Umístění: online konzultace - termín dohodou

Jako vždycky velmi spokojena.
Jiný neotřelý pohled na věc, skýtá prostor k přemýšlení a pozitivním změnám v životě.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Děkuji Marie za milá slova. Přeji, ať se Vám dobře vede!

Umístění:

Paní Michalčíkovou jsem navštívil kvůli vztahovým problémům, se kterými jsem si dlouho nevěděl rady a měl jsem v životě velké potíže. Postupně, návštěvu po návštěvě jsme společně nahlíželi na problémy, hledali možné příčiny, ale hlavně jejich řešení a vyrovnávání se s nimi. Paní Michalčíková vždy rozebírá problém ze všech možných pohledů a nabízí (podotýkám nabízí) varianty jeho vysvětlení nebo pochopení. Člověk pak získává stále silnější pocit sebejistoty, že má situaci pod kontrolu a že si ní nakonec poradí. Samozřejmě díky skvělému průvodci. Mě se to nakonec podařilo a svoji terapii považuji za velmi úspěšnou. Moc děkuji paní Michalčíková.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Ráda si na Vás vzpomenu a přeji Vám, aby se Vám plnily všechny plány a sny, které na Vás po našich posledních sezeních v životě čekaly :-)
A kdyby to šlo pomaleji, nevadí. Poradíte si s tím.

Mějte se dobře

Umístění:

Paní Michalčíkovou jsem vyhledala na základě opakujících se nepříjemných životních situací a po zralé úvaze, že sama už se z místa nedokážu pohnout. Do terapie jsem nastoupila s očekáváním rychlého rozhřešení, ale hlavně s tím, že dostanu jakýsi návod na život, který, když budu krok po kroku následovat, mi dá všechno brzo do pořádku.
Tak přesně o tomhle terapie s paní Michalčíkovou není. :-)
Je to velmi milá a vyrovnaná terapeutka, z které vyzařuje zájem o klienta a jeho příběh. Zároveň má ale pevné osobní hranice a dokáže nastavit zrcadlo, které nemusí být vždy příjemné. Nic nepřikrášluje. Dokáže krotit moji zatvrzelou netrpělivost a poskytuje racionální protipól mému emotivnímu prožívání. Svými otázkami zasévá semínka novátorství do zaběhlých vzorců myšlení a vnímání, a rozbory snů a nebo pískoviště poskytují velmi zajímavé vhledy. Velkým bonusem je i její inteligence, životní moudrost, ochota a velký přehled.
Za dobu naší spolupráce mi dodala odvahu se začít stavět na vlastní nohy, a i když mě čeká ještě daleká cesta a spousta práce, poprvé v životě mám pocit, že už "jedu" správně.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Děkuji moc za to, jak vidíte naši společnou práci. A těším na další setkání s Vámi :-)
Mějte se hezky

Umístění: online konzultace - termín dohodou psychoterapie

Za me maximalni spokojenost. Sla jsem k pani doktorce, aby mi "pomohla" s panickymi ataky. 50 minut uteklo mrknutim oka a ja odchazela spokojena. Myslim, ze mi zatim stacilo vedet, proc se to deje, duvody. A to mi pani doktorka poskytla. Celou dobu jsem se citila moc prijemne, skoro jako na navsteve u kamaradky. Pani doktorka kladla prime a jasne otazky a mela v sobe energii, vasen a zajem, ktery me motivoval k uprimnym odpovedim i premysleni. Ocenuji jeji motto, ze neposkytuje rady, ale pomuze navest, aby si clovek sam nasel odpovedi. Souhlasim s ni: jenom tak jsme schopni ty zavery akceptovat a pracovat s nimi. Reseni neprijde zvenku, ale z nas samych. Jsem moc rada, ze jsem si ji vybrala a priste pujdu zase k ni.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Včerejší terapie s paní Michalcikovou mi opravdu moc pomohla. Díky ni konečně chápu příčinu svých problému , které mě trápí už skoro půl roku. Po vyslechnutí mých problému a toho, co jim předcházelo, dokázala během chvíle pojmenovat ti pravou příčinu a souvislost. Tímto bych chtěla paní Michalcikove moc poděkovat. Samozřejmě člověk na sobě musí porad pracovat, aby se cítil lépe, ale jsem přesvědčena, ze me rozhodnutí jít na terapii vedenou paní Michalcikovou byl krok správným směrem. Ještě jednou moc děkuji a těším se na další setkání. Lucie

Dobrý den, Lucie,
děkuji za moc milé zhodnocení našeho setkání. Všechno to, o čem píšete, by nebylo možné bez velice upřímného a otevřeného přístupu z Vaší strany.
I když to může vypadat, že já jsem ta, co ví a vidí (za roh), myslím, že tomu tak úplně není :) Vy jste byla barometr, který nás orientoval, co z mých otázek a postřehů Vás/nás na sezení vedlo, dávalo smysl a propojilo se Vám. Jakmile někde uvnitř cítíme, že nějaká souvislost nám dává smysl, je to pocit úlevy. Otázkou však zůstává, jestli by mělo jít o nějaké důsledné hledání příčin. Ono samo o sobě najít souvislost často nestačí. A následuje: "aha, tak k tomu se to vztahuje/s tím to souvisí! No jo, to je všechno pěkný, ale co s tím?" Jen tím, že to teď vím, se něco změní? A to je ta další práce, o které píšete. A moc se na ni s Vámi těším :-)

Mějte se pěkně, AM

Návštěva z ZnamyLekar.cz

S paní Mgr. Michalčíkovou jsem potřebovala konzultaci, abych si ujasnila svuj názor a dostalo se mi jasne, věcne a stručné odpovědí na mou otázku.Přesně to jsem pořebovala.Timto ji zároven chci poděkovat za její ochotu a laskavý přístup.
Jako psychoterapeuta jí mužu jen doporučit.

Mgr. Alžběta Michalčíková

děkuji za milé hodnocení. Někdy vlastně víme co a jak nejlépe sami. Jen potřebujeme ujištění a urovnání si myšlenek s někým zvenčí, abychom svým pocitům důvěřovali, mohli se na sebe sama spolehnout. Dělat rozhodnutí bez důvěry v sebe sama je totiž velice těžké.
Přeji Vám, ať se Vám daří a abyste dokázala dobře rozpoznávat, co je možné měnit a co ne. A aby se se Vám to první dařilo pozměnit tak, aby Vám v tom bylo dobře :-)
Mějte se pěkně, AM

Na paní doktorku jsem se obracel pouze prostřednictvím emailu, protože jsem potřeboval poradit v jedné osobní záležitosti. A už jen z tohoto kontaktu ji mohu plně doporučit. Ne jen, že odpověděla obratem, ale navíc podrobně, všechno člověku vysvětlila a bylo na ni poznat, jak moc ji baví její práce. Takových lidí není nikdy dost.
Paní doktorce tímto moc děkuji za čas i vstřícnost a přeji mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.
Jakub

Dobrý den Jakube,
děkuji za moc milé hodnocení :-)
Jsem ráda, že se nám podařilo ve Vaší situaci najít cestu, jak dál. Uvidět možnosti je opakem bezmoci, a to je vždy důležité, když se člověk něčím trápí. Přeji Vám, aby se Vám i Vašim blízkým dařilo dobře.
Hezké dny,

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní Alžběta je velmi empatická, vyhledala jsem ji na doporučení známé v těžké životní situaci a nelituji, dokáže mě zvednout na nohy, uvézt na pravou míru myšlenky, které mě zatěžují a trápí, nastaví mi zrcadlo, dá naději do budoucna. Po posledním sezení jsem po dlouhé době trápení v osobním životě odcházela s hlavou vztyčenou a s uvědoměním si vlastní hodnoty.

Mgr. Alžběta Michalčíková

"Šanci máš, jen když si ji dáš" - a to jste udělala. Dala jste si šanci, protože si za to stojíte. Děkuji, že jsem u toho s Vámi a mohla být a sledovat, jak se dokážete zase postupně nadechnout a zvednout pro další cestu životem.

18 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

v pondělí jsem navštívila kvůli depresivním stavům specialistu, který mi dal spoustu rad, jak se stavu zbavit, abychom mohli začít terapii. Antidepresiva neberu. Bohužel problém stále přetrvává, nejsem ani schopná jít do práce a nevím, jak si pomoci. Kamarád mi doporučil melatonin, je to dobrý nápad?
Děkuji

nejsem si úplně jistá, jestli jsem z dotazu porozuměla správně: jak se zbavit stavu, abychom mohli začít terapii -
mám tu zkušenost, že naopak zahájení terapie by teprve postupně mohlo vést ke zmírnění Vašich obtíží. Depresivní stavy určitě mají nějakou souvislost s Vámi, s Vaším životem, událostmi, tím, jak a co prožíváte a zpracováváte. Bylo by dobré, aby psycholog zhodnotil klinický stav, závažnost, zda jde o reaktivní depresi, která je často adekvátní vzhledem k tomu, co jste zažívala v nedávné nebo o vzdálenější době, nebo jde o depresi, která by mohla mít jiný podklad. Deprese (pokud nejde o dočasnou depresivní rozladu a reakci)nebývá "řešitelná" v rámci dnů nebo pár týdnů. Většinou se kloním k tomu, že nepomůže aplikace rad, ale porozumění při terapeutické práci tomu, co se s Vámi a ve Vás děje, pochopení smyslu toho všeho.
S užíváním melatoninu má vícero z mých klientů dobrou zkušenost jako podporou při pravidelné terapii. Je to však individuální.
Přeji Vám, abyste se brzy dostala do stavu, kdy bude možné opět chodit do práce a postupně se Vám při terapii dařilo lépe.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Jsem na dně a uzavřela jsem se a užírám se nevím co mám dělat pomoz te mi prosím,děkuju

někdy je člověku mizerně má pocit, že s tím nedokáže nic udělat. Někdy se dějí v našich životech takové události, že reagovat na ně zhroucením a depresivně je přirozená reakce psychiky, která má potřebu sebe samu takto ochránit. Nevyčítejte si to. Myslím, že by Vám pomohlo si s někým promluvit o tom, čím procházíte, co Vás trápí, co se poslední dobou ve Vašem životě odehrálo. Už jen to, že se ukáže, s čím Vaše pocity souvisejí, Vám může ulevit.
Zkuste nejprve podat pomocnou ruku sama sobě a pokud to je jen trochu možné obraťte se na krizové centrum nebo některou z linek důvěry, nejlépe pak zkuste domluvit si konzultaci u psychologa/terapeuta v místě Vašeho bydliště.
Kdo je na dně, právě ten se může odrazit. Neztraťte víru, že pomoc je možná. A tu víru jistě alespoň trochu máte, jinak byste se neobrátila na tento portál s prosbou o pomoc :-)
Držím palce a přeji lepší dny,