Pekařská 44, Brno-střed, Brno

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Přijímám: dospělí
Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Psychologické poradenství • Od 1 200 Kč

Individuální psychoterapie • Od 1 200 Kč

Psychoterapie • 700 Kč

Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních kr...

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie
  • postgraduální vzdělávání: zkouška psycholog ve zdravotnictví, I. atestace z klinické psychologie, II.atestace se specializací psychoterapie
  • Výcvik: Katatymně imaginativní psychoterapie (KIP) je mezinárodně uznávaný, odborně fundovaný a ověřený přístup. Náleží mezi hlubinné psychoterapeutické metody. Jungiánská analytická psychologie.

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Znalost jazyků

• Angličtina

Nejčastěji hledané služby

Od 1 200 Kč

Od 1 200 Kč

700 Kč

Umístění: Psychoterapie a psychologická ambulance - aktuálně plná kapacita, nemohu přijmout další klienty individuální psychoterapie

Nikoho lepšího jsem za 20 let všelijakých terapií nepotkala. Myslela jsem, že už se mnou nic nehne. A to jsem se sakra spletla. Za 9 měsíců jsme odvedly víc práce než za posledních 12 let.

Docházela jsem k paní Michalčíkové cca půl roku, po kteréžto době jsem sezení ukončila. Měla jsem dobrý pocit z řešení některých témat, která mě trápila, a již jsem neviděla důvod pro další odborně vedenou terapii. Velmi mi vyhovovalo, že komunikovala způsobem, který byl pro mne srozumitelný a také si neustále udržovala přehled, jestli se skutečně chápeme. Člověk se mohl vypovídat a zároveň byl velice empaticky naváděn k tomu, aby na své problémy byl schopen nahlédnout 'zvenčí' a sám si klást otázky (a třeba si i odpovědět). Sezení jsou vedena se soustředěním na klienta. Paní Michalčíková má velice lidský přístup, svou práci - pomoc druhým - má evidentně ráda a vy to cítíte :o) Bezproblémová organizační stránka sezení.

Oceňuji profesionální a lidský přístup, jednání s citem a zároveň na rovinu a bez zbytečných okolků. A hlavně spoustu potřebné trpělivosti.

Umístění: Psychoterapie a psychologická ambulance - aktuálně plná kapacita, nemohu přijmout další klienty psychologické poradenství

Maximální spokojenost. Dostala jsem veškerá vysvětlení, které jsem celý život hledala. Lidský přístup a obrovské zkušenosti.

Úžasný, lidský přístup. Je velice empatická, pohotová. Kolikrát mám pocit, že jsem spíše u kamarádky, jak je mi s ní dobře. Ale co je nejdůležitější, paní psycholožka je opravdu profesionál na svém místě. Díky ní jsem nalezla způsob, jak pracovat s uzkostmi a ty v podstatě vymizely. Jsem jí velice vděčná. Děkuji.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

S pani psycholozkou mam vyborne zkusenosti. Na sezeni chodim vice nez rok a muj psychicky stav se vyrazne zlepsil. Vrele doporucuji!

Pani Michalčíková mi veľmi pomohla pozrieť sa na vlastný život z inej perspektívy. Vedela neodsudzovať a preto som sa cítil u nej veľmi bezpečne. Naše stretnutia mi pomohli viac si vážiť sám seba. Vždy sme sa vedeli dohodnúť v prípade náhleho zrušenia alebo presunu termínu. Ďakujem!

Umístění: online konzultace - termín dohodou

Paní Michalčíková má velmi povzbuzující přístup. Ze setkání s ní člověk odchází pochopen, obohazen, naplněn, odhodlán a podpořen. Je velmi stabilní, silná a její postoj nabije člověka jistotou a vírou v dobrou budoucnost. Doporučuji.

Umístění: online konzultace - termín dohodou

Jako zde všichni ostatní i já mohu paní Michalčíkovou vřele doporučit :-) Její neotřelý důvtip a prozíravost mě vždy nakopnou tím správným směrem. I když k ní přicházím zlomená a v zoufalství, odcházím se světlem v očích, neuvěřitelné. Moc mi pomohla a těším se na další spolupráci.
Je skvělým odborníkem na pravém místě.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc Vás zdravím a děkuji za milá slova :-)
Někdy člověk bojuje a bojuje a zapomíná, že si taky potřebuje odpočinout. Neuvědomuje si, že to není jeho slabost, že už nemůže dál , ale že "něco" v něm, co ho má moc rádo, se stará, aby se nevyčerpal úplně. No ano, ono to navenek sice může vypadat, že stojíme, ale my víme, že to je právě to, co je teď zapotřebí a že až nabereme sil, půjdeme dál.
Budu ráda dál u toho, když máte světlo v očích ;-)

Vaše AM

Umístění: online konzultace - termín dohodou

Paní Michalčíková je neskutečně empatický člověk, který pečlivě naslouchá, uklidní a poskytne jedinečný pohled na danou situaci a problém. Nemohla jsem si pro své „odrazy ode dna“ vybrat lepšího průvodce.
Má dlouholetou praxi a na každém sezení mě utvrzuje v tom, že jsem se dostala k opravdovému odborníkovi, který klientovi pomáhá lépe pochopit, proč se věci dějí tak, jak se dějí, a předkládá i jiný způsob vidění reality. Před první návštěvou jsem předpokládala, že mi dá přesný návod na to, jak se „uzdravit“, a vše se tím vyřeší – to jsem byla ale dost vedle :-) Ten si v sobě musí každý najít sám.
Paní Michalčíková mě podporuje v přijetí myšlenky, že to, co se děje, může být v pořádku, a dodává mi odvahu netlačit na pilu, nechat věcí prostě jen „být“. Díky tomu se mi po krůčcích daří získávat ztracenou sebedůvěru a energii popasovat se s minulostí a problémy, které přicházejí. Mockrát děkuji za to, že sdílíte mé bolístky a za obrovskou podporu, kterou si z každého sezení odnáším.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc děkuji Petro za hodnocení.
Udělala jste dosud obdivuhodný pokrok, a když se ohlédnu na naše první setkání, vidím teď úžasnou ženskou, které se podařilo ujít velký kus cesty, protože už moc dobře ví, že "řeka se netlačí, protože teče sama" :-) A s tím zbytkem už se popasujem spolu, ne? :-)

Mějte se krásně!

18 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

v pondělí jsem navštívila kvůli depresivním stavům specialistu, který mi dal spoustu rad, jak se stavu zbavit, abychom mohli začít terapii. Antidepresiva neberu. Bohužel problém stále přetrvává, nejsem ani schopná jít do práce a nevím, jak si pomoci. Kamarád mi doporučil melatonin, je to dobrý nápad?
Děkuji

nejsem si úplně jistá, jestli jsem z dotazu porozuměla správně: jak se zbavit stavu, abychom mohli začít terapii -
mám tu zkušenost, že naopak zahájení terapie by teprve postupně mohlo vést ke zmírnění Vašich obtíží. Depresivní stavy určitě mají nějakou souvislost s Vámi, s Vaším životem, událostmi, tím, jak a co prožíváte a zpracováváte. Bylo by dobré, aby psycholog zhodnotil klinický stav, závažnost, zda jde o reaktivní depresi, která je často adekvátní vzhledem k tomu, co jste zažívala v nedávné nebo o vzdálenější době, nebo jde o depresi, která by mohla mít jiný podklad. Deprese (pokud nejde o dočasnou depresivní rozladu a reakci)nebývá "řešitelná" v rámci dnů nebo pár týdnů. Většinou se kloním k tomu, že nepomůže aplikace rad, ale porozumění při terapeutické práci tomu, co se s Vámi a ve Vás děje, pochopení smyslu toho všeho.
S užíváním melatoninu má vícero z mých klientů dobrou zkušenost jako podporou při pravidelné terapii. Je to však individuální.
Přeji Vám, abyste se brzy dostala do stavu, kdy bude možné opět chodit do práce a postupně se Vám při terapii dařilo lépe.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Jsem na dně a uzavřela jsem se a užírám se nevím co mám dělat pomoz te mi prosím,děkuju

někdy je člověku mizerně má pocit, že s tím nedokáže nic udělat. Někdy se dějí v našich životech takové události, že reagovat na ně zhroucením a depresivně je přirozená reakce psychiky, která má potřebu sebe samu takto ochránit. Nevyčítejte si to. Myslím, že by Vám pomohlo si s někým promluvit o tom, čím procházíte, co Vás trápí, co se poslední dobou ve Vašem životě odehrálo. Už jen to, že se ukáže, s čím Vaše pocity souvisejí, Vám může ulevit.
Zkuste nejprve podat pomocnou ruku sama sobě a pokud to je jen trochu možné obraťte se na krizové centrum nebo některou z linek důvěry, nejlépe pak zkuste domluvit si konzultaci u psychologa/terapeuta v místě Vašeho bydliště.
Kdo je na dně, právě ten se může odrazit. Neztraťte víru, že pomoc je možná. A tu víru jistě alespoň trochu máte, jinak byste se neobrátila na tento portál s prosbou o pomoc :-)
Držím palce a přeji lepší dny,

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Stáže

• Psychiatrická nemocnice Dobřany - Specializovaná oddělení pedopsychiatrie (pacienti předškolního věku, mladšího školního věku, staršího školního věku, dorostového věku
  • FDN Brno - Oddělení dětské psychiatrie a psychologie
  • Terapeutické zkušenosti: od roku 2002 1300+ hodin Sandplay terapie, Katatymně imaginativní psychoterapie a výcvikový program České společnosti pro analytickou psychologii

Znalost jazyků

• Angličtina