Alexandra Říhová, psycholog Praha

Alexandra Říhová

Psycholog Více

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Stratovská 5/107, Praha
Ambulance klinického psychologa

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Naučené šablóny, ktoré vnucuje. Nepoučí klienta o pláne terapie a postupoch, ktoré používa, je to akýsi zvrátený, veľmi zle pochopený Sokratovský prístup, voľné rozprávanie, v ktorom som sa ja osobne vždy strácala. Jej terapie mi ublížili, keď to hodnotím s odstupom. Psychoanalytický prístup pokladám po tejto skúsenosti za nebezpečný a nevyspytateľný, keďže rôzne regresné metódy dokážu nabúrať duševné zdravie aj zdravého človeka. Terapia mi nabúrala sebavedomie, prehĺbila moje problémy (s ktorými som potrebovala pomôcť) a spôsobila mi veľké utrpenie. Sú chvíle, keď potrebujete reálnu pomoc, možno odporučenie k lekárovi pre ľahšie antidepresíva, ale niekedy len nakopnutie, povzbudenie. Pani Říhová mi diagnostikovala akúsi "rakovinu duše," ale spôsob ako sa z nej dostať mi neukázala. Na frázu "...odpovede si už musíte v sebe nájsť sama." doteraz trpko spomínam. Mrzí ma, že som podstúpila túto terapiu, hoci, som rada, že som konečne našla skvelú terapeutku. Jemné antidepresíva, v kombinácii s pestrou paletou techník terapeutickej práce, mi postupne vracajú chuť do života. Dúfam, že sa s touto skúsenosťou raz vyrovnám. Je to bolestivé.