Alexandra Beránková, psychiatr Ostrava

MUDr. Alexandra Beránková

Psychiatr

Skautská 1081, Ostrava
Dům duševního zdraví

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Dům duševního zdraví Naučit se mít ráda.

Paní doktorka Beránková mi zachránila život tím, že svoji práci milovala a dávala ji smysl. Naučila mě mít se ráda, mít ráda rodinu a přátelé. Přeji pokojné svátky a ráda bych se s ni ještě někdy setkala,
Děkuji,
Veronika Roztočilová

Jsem bývalá pacientka p. doktorky Beránkové,má dosud můj velký obdiv,připojuji se ke všem nejlepším hodnocením,naučila mě mou nemoc pojmenovatjak ji zvládat a jak s ní žít plnohodnotný život.Vážím si jí nejen jako lékařky,psychoterapeutky,vedoucí Domu duševního zdraví,ale hlavně jako člověka na správném místě.Děkuji,p.doktorko,,zdraví vás Milena Urbančíková

Jako lékařka i jako člověk je naprosto na vrcholu. Je velmi vstřícná, lidská, dokáže se vcítit a zároveň říct laskavě svůj pohled na věc. Že jen nepřikyvuje? To jsem vždy ocenila. Pokud jste ve velkých problémech, obraťte se na ni, pomůže Vám. Velmi doporučuji.

Je už to pár let kdy jsem chodila k paní doktorce Beránkové.Vděčně vzpomínám na její skupinové terapie,které mi pomohly.Děkuji paní doktorko.

Paní doktorka je fajn.
Jen se mi zdá, že se ve své koncepci příliš drží Satirové a jejího druhu terapie, zaměřeného na původní rodinu (ze které člověk pochází), a pak se na ni snaží všechno naroubovat.
Připadalo mi, že nechce připustit, že některé problémy mohly vznoknout i později.
Také ve stacionáři myslím dost ztrácí čas vyráběním rodinných map, které k ničemu nejsou.
Jinak pokud jde o problém klienta, citlivě se mu věnuje, a její dotazy jsou trefné.

Nikomu neříká co má dělat, ale dokáže podpořit a taky pojmenovat problém.

Celkově ve mě zanechala velmi dobrý dojem, i když jsem ze závěrečné zprávy vyšla trochu jako psychopat se všemi možnými poruchami osobnosti. :)

Ale jinak je skvělá. Fakticky. Hned bych k ní do stacionáře šla znovu. pomohlo mi to.

Skvělá terapeutka, příjemná ženská.
V téměř rodinném a příjemném prostředí DDM se člověk cítí přijat a respektován.

Moc dobrá lékařka, jsou za ní vidět výsledky a ty pociťují i její klienti! Ti především, moc jí doporučuji, škoda jen, že takových není více!

Byl jsem v péči několika psychiatrů, ovšem paní doktorka Beránková mi dokázala otevřít dveře do velmi pevně uzavřených schránek mé duše, kdy došlo k uvolnění mých emocí a bloků, dokázala mě přimět zamyslet se nad věcmi, nebo odpovědět na otázku tak, že mě to rozplakalo, opravdu velmi dobrá odbornice s vysoce lidským přístupem. Zde nejde jen o to, napsat prášky, to může ve většině případů i váš praktický lékař, ale strávit s pacientem čas a umět vézt psychoterapeutický rozhovor. Většina psychiatrů tohle neumí nebo to nedělá, vinikající lékařka v daném oboru, velmi doporučuji.

Myslím si, že je velmi lidská.Mě osobně velmi pomohla.Bez ní bych nebyla tam, kde jsem teď.Myslím si,že má velmi mnoho zkušeností a dobrý pohled na svět. Jsem s ní spokojená.A dostatek času mi věnuje vždy.Neznám psychiatra,který by si s člověkem povídal 1,5 hodiny, 45 minut a dost. Vždy když je nějaká krizová situace dokáže ji vyřešit a poskytnout krizovou intervenci.Dodává mi sílu.

Občas nějakou situaci při skupinovce nezvládne, jak by bylo vhodné. Myslím, že je hodně silná osobnost a moc se nedokáže vcítit do těch, kteří jsou - většinou zkušenostmi z dětství - zdeptaní, pokřivení a znejistění. Taky bere do psychoterapie lidi, na které pak nemá moc času, což jsem já osobně vyřešila odmítnutím dalších schůzek. Ve frekvenci, jakou mi nabízela, to nemělo smysl. Ostatně, nemělo to moc smyslu ani tak. Psychoterapie bez jasně definovaného cíle je psychoterapie pro psychoterapii.

Ale jeden pocit jsem z ní měla: k pacientům přistupuje ze svého pohledu férově, nepohrdá jimi, což se o mnohých jiných říct nedá.