MUDr. Alena Šustková

Pediatr Více

Frýdek-Místek 1 adresa

Praktický lékař pro děti a dorost
Novodvorská 3060, Frýdek-Místek

Nerada píšu negativa, ale pokud jde o zdraví dětí, tak měním názor.
Naši dceři jsou 3 měsíce a už máme dvě špatné zkušenosti a hledáme si nového lékaře.
Dcera měla sotva 3 týdny a ve stolici se ji objevila krev. Ne kapka, ale v celé stolici byly skvrny. Přítel šel s plínou k paní doktorce a ta konstatovala, že je to normální. O pár hodin později dceři velmi silně opuchly končetiny (jak ruce, tak nožky na téměř dvojnásobný objem) a to už jsme šli do ordinace i s dcerou. Bylo nám řečeno, že jsme příliš úzkostliví a vše je v pořádku. Nezdálo se nám to, tak jsme to pro jistotu šli ještě prokonzultovat s jiným pediatrem. Ten to ohodnotil jako typickou alergickou reakci (krev ve stolici a otoky) a předepsal kapky, které do pár hodin zabraly a otoky zmizely. Již to byl pro nás první signál.
Druhá zkušenost se týká očkování. Měli jsme termín na první očkování hexavakcínou. Přišli jsme a paní doktorka již měla nachystanou i vakcínu na pneumokoka, ač jsme při minulé návštěvě jasně řekli, že o to nestojíme (přijde nám to jako marketingová akce farmaceutických firem založená jen na strachu rodičů a dcera není ani v rizikovém prostředí). Při odmítnutí nám bylo řečeno, že pro případ, kdyby nám dítě zemřelo na nějaký ten rotavir a aby paní doktorka byla z obliga, tak jsme museli podepsat, že nám byla vakcína nabídnuta a my ji odmítli. Což mi přijde podivné, když se nejedná o povinné očkování, ale budiž. Byli jsme také poučení, že se mohou dostavit horečky, že je to normální reakce na onu hexavakcínu. Také jsme byli poučeni, že nemáme podávat žádné utišující léky do teploty 38.5 stupně, údajně by to snížilo účinnost očkovací látky. Asi jsme měli štěstí, protože dcera byla ten den trochu podrážděnější, ale teplota byla v pořádku. Druhý den odpoledne však dostala horečku 38 stupňů, brali jsme tedy, že to je po očkování normální. Nicméně teplota se rychle zvýšila na 39, tak jsme podali sirup Ibalgin pro děti. Teplota klesla, vše bylo zase v normě. Po cca 8 hodinách zase stoupla, tak jsme opět podali onen sirup a dceři bylo opět fajn (až na únavu). Druhý den kolem poledne teplota opět vyletěla na 39, tak jsme šli k doktorce (sirup jsme již podat nemohli a měli jsme navštívit lékaře - dle rad příbalového letáku). Sestřička nás označila za nezodpovědné, že jsme jí nepodali nic na snížení teploty (ač jsme nemohli).
A co paní doktorka? Ta sdělila, že má dcera zarudlý pravý bubínek, že to vypadá na streptokoka a že nám doporučovala očkování (tím opět naznačila, že jsme nezodpovědní rodiče). Nechápu, jak by mohlo ono případné pondělní očkování pomoci proti úternímu onemocnění. Což paní doktorka musí vědět, ale patrně se snaží prodat vakcínu za každou cenu (patrně je z toho tučná provize, jinak si to nedokáži vysvětlit). Nicméně nás teda poslala na ORL do frýdecké nemocnice, že doufá, že nám to snad nebudou muset píchat. Dorazili jsme tam do cca 40 minut a po prohlídce prohlásili, že dcera je plně zdravá - obě uši bez sebemenších náznaků zarudnutí. Tak nevíme, zda dcera se sama od sebe zbavila zarudnutí i bez očkování či tam nic neměla.
Dokonce i pan doktor se divil, proč nás tam poslali, když dcera je zdravá (až na onu horečku).

Takže závěr? U alergické reakce to přeháníme. U horečky, na kterou jsme byli upozornění, že je normální, tak jsme zase nezodpovědní... toto nám teda nepřipadá jako dobrý přístup a dětského lékaře v následujících dnech měníme.

Vážení rodče a pacienti, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti, které jsme nabyli s paní doktorkou Šustkovou.
Doufám, že po přečtení tohoto článku, neuděláte stejnou chybu jako já a budete důrazně i přes nevoli a nařčení, že Vaše dítě je simulant, kterému se nechce do práce, důrazně zádat o další odborné vyšetření, které paní doktoriku Šustkovou nestojí nic jiného než vypsání papíru.
Od jara 2009 (syn měl 18), měl syn bolesti břicham s kterými jsme byli párkrát na pohotovosti F-M ale nebylo nic zjištěno. Po vyšetření na CT mu objevili bulku, kterou označili jako uzlinu, syn se podrobil i koloskopickému vyšetření, které se paní doktorka Šustková velice divila. Čas běžel a i když syn navštívil paní doktorku Šustkovou, že má bolesti, na žádné vyšetření ho neposlala. Syn měl nadále bolesti, navštívala jsem lékačku sama a bylo mi ostře a ironicky sděleno, že synovi nic není, že je simulant, který nedodělal školu a teĎ se mu nechce do práce, že je to lymfatická uzlina, která se časem vstřebá. Má sice zvýšené ledvinové testy, ale to je pry z toho, že mu dávám přemíru uzenin. Byla jsem dost překvapená, protože u nás se jí uzeniny zřídka. Přesto jsem paní doktorku požádala o odborné vyšetření v Ostravě, nebo u jiného specialisty, což mi bylo zamítnouto stím, že syn je v pořádaku a všechny testy dopadly dobře, tudiž odborné vyšetření je zbytečné a navíc to není v její kompetenci. Řekněte sami, kdo víc je komponentní než lékař, který má léčit a chránit dětský život, k tomu, aby poslala vaše dítě na další prozkoumání toho, co opravdu naní v pořádku. Ještě ten týden jsem se z práce telefonicky spojila s paní doktorkou a řekla ji, že syn je stále unavený, hubne a má bolesti břich. Opakovala pořád to samé dokola. Uběhla nějaká doba a syn odjel se svým otcem na víkend k rodičům. V neděli jsem mu voalala a po hlase jsem poznala, že něco není v pořádku. Syn Měl opět bolesti, ale tentokrát velké, na což jsm jeho otci řekla, ať ho odveze na pohotovost. Nikdy nezapomenu na ten den, kdy mi bývalý manžel volal do práce a řekl mi, že náš syn má rakovinu. V ten moment se Vám zastaví celý svět a počád Vám zní ta věta v hlavě a vy ji nechcete věřit. Přemyslíte jak je to možné když Vám jeho lékařka řekla, že je to simulant. Odmítáte tomu věřit, když navštěvoval doktorku Šustkovou takovou dobu a nic nebyla schopná poznat. Lékař Mudr. Matys ihned poznal diagnózu, která zněla hrozně - rakovina varlete. Syn se musel ihned podrobit operaci, to jsem ale netušila , že to nejhorší nás, respektive meho syna čeká.Prožila jsem nejhorší noc v životě, jako každá matka, která miluje své dítě a nevěří že by ho mohla ztratit. Pořád jsem myslela na dětskou lékařku, která si teď někde pokojně spi s ´´čistým svědomím´´. Hned ráno jsem ji navštívala a hrubým způsobem jsem ji sdělila, co se stalo. S kamenou tváři mi řekla, ať nebrečím, že jsem teď plná emocí. Bylo to řečeno s takovým klidem, jak kdyby o nic nešlo, vždyť byl vlastně simulant.Na zbytek rozhovoru si nepamatuju, měla jsem psychický zkrat. Po té jsem si vzpoměla na tu co v noci klidně spala, ta co si říka lékařka, ta co mého syna nařkla, že simuluje. Na ženskou, která hned ze začátku mohla načeho syna ušetřit tolika bolesti a utrpení, které ho ještě čekalo. Kdyby ho poslala do Ostravy, jak jsem ji prosila, tak by to nemuselo tak daleko zajít. Nebyl schopna mu ani vyšetřit varle, i když syn patřil do rizikové věkové kategorie. Lékařka? Z F-M jsem po operaci odjeli do OVy na onkologii, kde jsem se dozvěděli, že syn ke ve velmi vážném stavu a pan lékař Hájek nám sdělil, že nám nemůže zaručit úspěch chemoterapie, jednoduše řečeno že může umřít. Opět jsem měla obraz ženy, která to zavinila. Tolik záště a nenávisti jsem nikdy v životě nepoznala, jsem právé v této chvíli. Pořád jsem slyšela lékaře, jak mi říka, že kdyby jsme přišli později syn by mohl zemřít. 18ti leté dítě Vám může umřít jen proto, že nějaká lékařka Vám řekne, že odborné vyšetřen není nutné a absolutně nepozná diagnózu, která je tak vážna. Syn prodělal nejsilnější režim chemoterapii. Lékař nás upozornil, že syn přežije peklo na zemi. Byl psychicky na bodu mrazu, žádal o antidepresiva, vypadaly mu vlasy, obočí. Bylo vysilující každý den vidět vidět své dítě trpět a vy mu nemůžete pomoct. Myslela jsem, že strachy zbázním. Každý den jsem se modlila, ať se uzdraví. Nádor se ani po 4 kolech chemoterapie nepodařilo zničit. Lékař naordinoval ozářky. Byl prosinec a bývalý manžel vozil syna každý den, kromě víkendu do OVy na ozařování. Nastala další hrůzná etapa. Syn ozařky špatně snášel, byl malátný, tekla mu z nosu krev a zvracel. Nádor se sice zmenšil na minimum, ae může začít bujet. Syn je pod stálou kontrolou a čeká na důchod. A proto se vážení rodiče nenechte odbýt žádným lékařem, když se Vám vaše dítě nebude zdát v pořádku. Dobře se rozhodujte při výběru lékaře a nenechte Vaše dítě trpět za něčí ignoraci a lhostejnost. V době synovy nenoci jsem byla v kontaktu ještě se dvěma rodiči, kteří mají podobné zkušenosti s Mudr. Šustkovou. Rozhodli jsme se, že se s Vámi o ně podělíme a doufáme, že se snad tahle hrůza u nikoho nebude opakovat. Touto cestou chceme poděkovat panu doktorovi Matysovi, za včasnou diagnózu kterou paní Mudr. Šustková zanedbala a nepoznala. Především děkuji doktoru Hájkovi, který nám syna zachránil.

Už je to pár let, ale chodili jsme k paní doktorce s pocitem že obtěžujeme, sestřička - velice nepříjemná /ale ta tam už není/. Změnili jsme lékařku

S touto paní doktorkou mám osobní zkušenost. Zánět slepého střeva zaměnila se zánětem vaječníku, další dceři při akutním průjmovém onemocnění řekla, že se nemá flákat ze školy a přijít v odpoledních hodinách do ordinace. Podotýkám, že odpolední ordinaci měla až za 3 dny!!! A tak bych mohla pokračovat dál. Samozřejmě jsme změnili lékařku.

Je to nejhorší doktorka jakou znám. Od mala mě pořád ponižovala i mého bráchu. Nikdy víc!!!!!