Konzultace online • 1 500 Kč

Přijímám: dospělí

Nejpozději 30 minut před návštěvou obdržíte SMS a e-mail s odkazem na zahájení online konzultace. Připojení bude možné pomocí prohlížeče v telefonu nebo na počítači.

Psychoterapie • 1 500 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

1 500 Kč

Online konzultace

Sukova 4, Brno

1 500 Kč

Dobrý den, jmenuji se Alena a zaměřuji se na individuální a párovou psychoterapii dospělých a dospívajících. Skupinově jsem pracovala s dospělou klien...

• psychoterapie

Umístění: psychoterapie

Terapie s paní Alenou mi moc pomohly! Je moc milá, citlivá, profesionální a je vidět, že jí na pomoci pacientům opravdu záleží. Na terapiích s paní Alenou jsem se cítila moc příjemně a mohla jsem sdílet své problémy otevřeně a bez pocitu, že mě někdo soudí. Určitě všem doporučuji!

Umístění: psychoterapie

K paní doktorce Aleně Olivové jsem docházela cca rok a půl. Sezení se konají v moc hezkých prostorách, kde jsem se cítila příjemně. Paní doktorka byla vždy milá, empatická a hlavně jsem se s ní cítila tak, že mě za nic nesoudí. Celkově mi sezení moc pomohly a ohromně mě posunuly. Měla jsem velké štěstí, že jsem na paní doktorku narazila a velmi ji doporučuji!

Umístění: psychoterapie

Na psychoterapiu k Alenke som začala chodiť asi 3 roky dozadu. Odvtedy som sa veľmi posunula a naučila som sa veľa o sebe, o svojom živote aj o svojej minulosti. Najlepšie bolo, že som nikdy nemala pocit, že by ma súdila alebo hodnotila. Terapie boli pre mňa vždy najviac bezpečným miestom, kde som sa nikdy necítila pod tlakom. Alenka je empatická a má profesionálny, ale zároveň neskutočne ľudský prístup. Veľmi jej ďakujem za jej pomoc a hlavne zato, že mi vždy načúvala. Keby si môžem znovu vybrať, určite by som si vybrala znovu Alenku.

Umístění:

Ze společných setkání s Alenou jsem si průběžně odnášela nové otázky a vhledy do situací, spolu s pocity přijetí a bezpečného prostoru, ve kterém mohu svá témata sdílet. Vnímám, že jakékoliv téma bylo vždy přijato s pochopením, empatii a validací mých prožitků. Díky terapii jsem se postupně dokázala rozvíjet, dostávat se více do kontaktu s vlastními emocemi a opracovávat zážitky, od kterých jsem měla snahu se spíše vzdalovat. Byl to také zájem, nehodnotící a citlivý přístup Aleny, který mě samotnou podpořil v tom se na zkušenosti dívat s novou perspektivou. Cením si toho, že jsem měla možnost procházet témata vlastním tempem, bez pocitu tlaku na to se "někam posunout". Po více jak roce a půl spolupráce si odnáším pocit, že se na sebe mohu v mnoha ohledech spolehnout a důvěřovat si. Spolupráci ze své zkušenosti tak mohu zcela jistě doporučit. :)

Umístění:

Po skončení celé terapie (individuální psychoterapie) mohu Alenu směle doporučit. Velmi přátelská, vnímavá, vhodnými otázkami vás přiměje k vlastnímu závěru. Člověk odchází s celkově jiným, lepším pohledem na sebe sama, mnohem více vědom si důvodu (i původu) vlastního počínání. Sebepoznání, sebeuvědomění, osobnostní rozvoj - návštěvy byly opravdu velmi přínosné. Tedy ještě jednou děkuji, Aleno ;-)

Umístění:

Na terapii k paní Alence jsem začala chodit před dvěma lety. Dříve jsem vyzkoušela dvě jiné psychoterapie, které mi ale nesedly. To však neplatilo zde. Z předešlých zkušeností jsem neznala situaci, kdy je terapeut opravdu profesionální a Vy se cítíte obklopeni empatií. Těší mě, že jsem našla místo a terapeuta, ke kterému jsem ráda každý týden docházela. Mám pocit, že kamkoli se nyní vydám, jsem už o kus dál a za to jsem nesmírně vděčná. Ať už je Vaše cesta k terapiím klikatá, nebo zatím nevíte, co Vás může na terapiích čekat, nebála bych se zvolit právě tuto. Osobně bych si ji zvolila pokaždé. Na paní Alenku opravdu nedám dopustit.

Umístění:

K doktorce Olivové, Aleně, chodím už přes dva roky a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Díky jejímu citlivému, empatickému přístupu a podpoře jsem zvládla mnoho více či méně těžkých životních situací. Je velmi vnímavá, respektující, vždy se snaží vyjít vstříc, dokáže vytvořit bezpečný prostor, což pro mě bylo hlavně ze začátku podstatné pro to se otevřít a o věcech mluvit, nikdy jsem necítila žádný tlak, odsouzení nebo něco podobného. Mnohdy mi jednou větou nebo otázkou dokázala otevřít cesty ze situací, které mi přišly bezvýchodné. Děkuji. Ta nejpodstatnější práce je vždy na nás, ale pokud hledáte, kdo by Vám pomohl a vyslechl Vás, mohu Alenu jedině doporučit.

Umístění:

Terapie s Alenou boli pre mňa každý týždeň príjemným časom, v ktorom som sa mohla hlbšie ponoriť do svojho vnútra, dozvedieť sa o sebe nové veci, meniť svoje staré presvedčenia a rozvíjať sa. Veľmi si vážim najmä empatický, ľudský a milý prístup a rovnako tak aj to, že som si mohla dovoliť ísť v terapii svojim tempom tak, ako som potrebovala a nebol na mňa vyvíjaný žiadny tlak. Zároveň som sa nikdy predtým necítila niekým tak prijímaná, čo mi v celom procese veľmi pomohlo nazerať na seba inak a učiť sa byť k sebe láskavejšia. Alena je moc milá a empatická a už od začiatku som mala pocit skutočného naslúchania a záujmu a zároveň aj vcítenia sa do toho, čo prežívam. Ďakujem!

Umístění:

Paní Olivová mi v rámci terapie neuvěřitelně vycházela vstříc, byla trpělivá a jednala se mnou s respektem a přijetím. To bezpodmínečné přijetí pro mě asi v rámci celého terapeutického procesu znamenalo nejvíc, protože jsem díky tomu mohla rozvíjet a ukončovat vztahy v mém životě. Děkuji!

Umístění:

V prvom rade veľmi ďakujem. Sedenia s pani Alenou boli pre mňa veľmi prínosné, vďaka jej empatickému a ľudskému prístupu som sa v jej spoločnosti vždy cítila veľmi dobre, uvoľnene a už za krátku dobu som cítila výrazný pokrok. Vždy som odchádzala pokojná, s úsmevom na tvári a s čoraz ľahším srdcom, čistejšou mysľou a odpoveďami na otázky, na ktoré som dlho predtým nevedela odpovedať.

9 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dcera(17) mi oznámila, že se cítí být klukem, obléká se tak, má ráda holky, začala si ubližovat,ale k doktorovi jít nechce. Co mám dělat?

domýšlím si, že to ve Vás mohlo vyvolat velkou nejistotu, šok, možná strach a plno dalších emocí, které mi přijdou naprosto pochopitelné, když nás něco zaskočí - obzvlášť když jde o něco, co sami neznáme a o to víc, pokud doposud dcera nic takového nezmiňovala nebo nenaznačovala.

Nevím, jaký máte s dcerkou vztah, podpořila bych Vás ale k otevřené komunikaci s ní bez hodnocení toho, jak se nyní vnímá (může pomoci říct nahlas, že ji máte ráda nehledě na to, jak se identifikuje nebo kdo ji přitahuje, pokud to tak cítíte), se snahou se k ní co nejvíce přiblížit, porozumět, jak přemýšlí a také jak prožívá celou situaci ona. U lidí, kteří nejsou v souladu se svojí pohlavní identitou je častá náročnost přijetí sebe samého a dlouhodobý konflikt v prožívání toho, kdo vlastně jsou. To může vést k silné frustraci, vzteku, smutku ... Je dobré být v tom ohledu opatrný, dávat najevo rodičovský zájem a nabídnout podporu.

Píšete o nabídce lékaře, kterou odmítá. Nevím, jakou odbornost máte na mysli, ale za sebe by mi přišla vhodná psychoterapie, případně sexuologie, kde je k tomu citlivý prostor celou situaci prozkoumat hlouběji a s respektem. Pomoc zorientovat se v situaci a dobře na ni reagovat mohou nabídnout také podpůrné organizace jako je např. S barvou ven. Více informací o tématice transgenderu (tedy když se vnímám v opačné pohlavní identitě, než je moje biologické pohlaví) pak naleznete např. na www.jsmetransparent.

Držím palce, ať si dobře porozumíte a podaří se táhnout za jeden provaz.
AO

PhDr. Alena Olivová, Ph.D.

Dobrý den, v prosinci jsem se rozešla s přítelem. Odešla jsem od něj, jelikož mě psychicky i fyzicky týral, trvalo mi přes rok se sebrat a odejít. Poslední měsíc se necítím psychicky úplně nejlépe, nejsem pořádně schopná fungovat ani v práci, neustále brečím bez jakéhokoliv důvodu. Nedokážu si vysvětlit, proč se mi to všechno začíná vracet až teď. Nevím si už se sebou rady, můžete mi prosím poradit co dělat? Děkuji.

to musela být velmi zátěžová situace a těžké životní období. Moc mě mrzí, čím jste si prošla a ač nevím mnoho, chci Vám dát obdiv, že jste se o sebe postarala a zabránila dalšímu ubližování. Mnohdy jsou tyto situace strašně zapeklité. Mají sílu nás držet v tom, co nám neprospívá a vzít veškerou energii dělat něco jinak nebo si dovolit brát se vážně a dopřát si sebeohledu. Píšete, že rok trvalo vztah opustit. Ač je to zásadní první krok, "jen" odejít bohužel většinou nestačí. Důležité je znovunavázat kontakt se sebou (případně i s druhými, pokud nám zkušenost ubrala na důvěře v okolí), najít své sebevědomí, podpořit se a ošetřit, co bylo zraněno. Takový čas hojení je velmi individuální a doba, kdy se začnou probouzet emoce s tím související (které mají svůj velký význam a je v pořádku je plně akceptovat), může nastat i s odstupem, pokud na ně nebyl prostor v čase, kdy to bylo akutní. Léčení zranění nemusí jít samo a hned, vyžaduje trpělivost, dostatek prostoru a empatii k sobě samé. Není radno spěchat na změnu, ale citlivě se věnovat tomu, co jste ve vztahu (nebo možná i dávno před ním) zažívala, co se s Vámi děje teď a Vám srozumitelně si prožít i to bolavé, co se s tím pojí. Vhodnou podporou Vám v tom může být psychoterapeut. Nápomocné mohou být také zdravé vztahy - blízkost těch, kteří Vás respektují a mají rádi. Pokud byste vnímala přílišné obtíže ke každodennímu fungování, možností může být i psychofarmakologická léčba, tu ale doporučuji především v kombinaci s terapeutickou péčí, která je zaměřena na příčinu potíží a jejich řešení.

Za sebe Vám přeji co nejvíc laskavosti k sobě samé a pokud to tak budete cítit, pak i otevřenost k možnosti odborné pomoci.

AO

PhDr. Alena Olivová, Ph.D.