Umístění: SANATORIUM Helios, spol. s r.o. gynekologické vyšetření

Toto hodnocení píši téměř s ročním odstupem, jelikoz jsem zažila velmi traumatizující období. K paní doktorce jsem dochazela v době těhotenství jako ke klasické gynekolozce. Predevsim do těhotenské poradny. Neměla jsem žádné problémy. Paní doktorka se mi zdála vždy celkem milá, avšak každá kontrola na UTZ proběhla velmi rychle, až se mi to zdálo divné. Ale těhotná jsem byla poprvé, takže jsem nevěděla, co je normální.

Bohužel ve 25tt jsem přestala cítit pohyby a jela na pohotovost do Havl. Brodu, jelikož jsme zrovna s mužem byli na návštěvě rodičů. Miminko již nevykazovalo známky života. Musela jsem ho porodit. Jistě si dokážete představit, jak moc to je pro oba rodiče traumatizující.

Přišlo mi logické, že mě bude chtít má doktorka vidět a vyšetřit, zda je se mnou vše v pořádku. A že nám pořadí, jak se dále chovat. Objednala jsem se tedy telefonicky a situaci sdělila sestře, abych předešlá nějaké nepříjemné situaci.

Mladá sestra nás přijala se slovy "vy jste ve 25tydnu že?"... Neumí si ani poznacit, že někdo přijde o dítě. Když jsme jednali s paní doktorkou, tak byla velmi nepříjemná, neochotna a neempaticka. Nechtěla mě vůbec vyšetřit, vůbec ji nezajímalo, zda jsem vporadku. Stekala na nás "co po mně jako vůbec chcete?" a byla vylozene rozcilena, když jsem po ní chtěla ukončit neschopenku a vyplnit nějaký dokument. Na otázky, jak dále postupovat odpovídala stroze a naprosto neprinosne.

Když s ní chtěl manžel zůstat sám (spoustu věcí řešil on, jelikož jsem se zhroutila. Tudiz o nich třeba ani nevím), tak ho vysloveně VYHODILA! Se slovy, že má plnou cekarnu. Byli jsme objednání a strávili v ordinaci sotva 10minut....

Nevím, jestli mohla za to, že jsme o miminko přišli a nikdy se to nedozvím. Ale vzhledem ke stylu jejího vyšetření, bych asi nebyla překvapená, kdyby něco podcenila...
S mojí aktuální lékařkou, se to vůbec nedá srovnat.

Shrnula bych to asi tak: Pokud nemáte žádné problémy a potřebujete jen být někde registrovaná, tak je MUDr. Filkova vhodná. Ale pokud očekáváte profesionální přístup, tak se jí vyhněte obloukem!

Umístění: SANATORIUM Helios, spol. s r.o. gynekologické vyšetření

S paní doktorkou mám velmi dobrou zkušenost. Chodím k ní asi 7 let. Byla jsem zde asi jen 4x, ale vždy mi poradila. Před předepsáním antikoncepce mi nechala udělat krevní testy a poslala mě na vyšetření prsu ultrazvukem. Na všechny mé dotazy položené jí osobně odpověděla. Problém je se jí dovolat. Je potřeba volat přes recepci, která přepojuje. Občas telefon vezme někdo jiný s tím, že jej předá doktorce, nechá jej vyzvánět na stole třeba 6 minut, takže to pak položím... Recepce mi neporadí kdy volat a jen řekne "prostě to zkoušejte pozděj". Když se potřebuji paní doktorky na něco po telefonu zeptat, dovolat se jí je bohužel třeba na 4x a pak musím být rychlá, aby vše vyslechla. Třeba dnes se potřebuji nutně zeptat, než začnu užívat lék a podruhé to nevyšlo s hovorem. Při osobním jednání mě ale neodbyla. Snad se jí dovolám... Bylo by vhodné, aby recepce informovala kdy paní doktorce spíš volat...nebo aby měla hodiny kdy spíš vezme telefon. Dovolat se je fakt katastrofa.

Umístění: SANATORIUM Helios, spol. s r.o.

Do Sanatoria Helios chodím už několik let, s paní doktorkou Filkovou jsem se za tu dobu setkala 2x a to vždy na ultrazvuku. Během první návštěvy u mě zjistila podezření na mimoděložní těhotenství. Ovšem její přístup nebyl vůbec empatický, vypnula obrazovku, abych nic neviděla. V takové chvíli bych čekala úplně jiný přístup. Při druhé návštěvě mi vynadala hned ve dveřích s tím, co tam dělám, že mám svého gynekologa. Přitom se jednalo jen o to, aby zkontrolovala srdeční akci miminka (návštěva na 2 minuty). Za to, že mě na recepci objednali na ultrazvuk a ne k mé lékařce jsem přeci nemohla. Během celé návštěvy byla opět arogantní a nepříjemná. Během toho co jsem se v kabince obouvala, jsem slyšela, jak vše řeší se sestrou, že nechápe, proč jsem tam lezla. Od teď si budu před každou návštěvou zjišťovat, zda tato lékařka nebude na ultrazvuku. Doufám, že se s ní už nesetkám.

Umístění: SANATORIUM Helios, spol. s r.o. Těhotenstvi

Já jsem tedy s paní doktorkou velmi spokojená. Začala jsem k ní chodit, když jsem otěhotněla, vše na co se ptám mi vždy vysvětlí. A usmívá se a je příjemná. Těžko říct, proc mají některé ženy dojem, že je neosobní, možná ji soudily jen dříve než bylo třeba. Za mě určitě spokojenost. Děkuji :)

Umístění: SANATORIUM Helios, spol. s r.o.

Dobry den,bohuzel spokojena sem s pani dotorkou nebyla :-( obratila sem se na ni skrz neplodnost,pozadovala sem vysetreni a prohlidku,misto toho mi byla vzita akorat krev a hned me tlacila do ivf coz me mrzelo :-( musela sem zmenit kliniku a konecne sem spokojena

Navštěvuji Helios kvůli IVF, od začátku k paní doktorce Filkové. Musím říci, že ke mě byla vždy milá. Na kontrole po odběru vajíček jsem si ji i vyžádala a sestry ji sehnali a ona byla moc ráda, že v ní mám takovou důvěru, vše zkontrolovala. Pokud jsem čekala, tak se omluvila, že měla pár, který chtěl konzultaci. Do ničeho nás netlačila, vždy poradila. Teď k ní budu chodit i na běžnou gynekologickou ambulanci. Doufáme, že se v její péči dočkáme vytouženého miminka.

S paní doktorkou jsem prošla IVF cyklem a navštěvuji ji i během mého těhotenství. Po celou dobu jsem maximálně spokojena. Veškeré si po sobě důkladně kontroluje, pokud se jí jen trochu něco nezdá, okamžitě reaguje a posílá Vás ke specialistovi, nebo si Vás pozve na kontrolu. Dotazy zodpoví, poradí a ostatní vyřídím se sestřičkou. Při kontrolách je velmi soustředěná, což se dle mého názoru může jevit, jako určitá odtažitost (či neosobnost). Ano, s panem primářem se sice hodně nasmějete a paní doktorka není "sluníčkový" typ, ale ten pocit bezpečí a jistoty, že je vše pod kontrolou, mně osobně za to stojí. Neměnila bych.

Začala jsem chodit do Heliosu kvuli IVF. Jako klinika mi byla doporučována všemi směry a zatím si i stojím, protože jsem spokojena s každym odborníkem, se kterým jsem se osobne setkala, až tedy bohužel na pani doktorku Filkovou. Její přístup je velmi neosobní, připadam si při jejím vystupování jako jeden kus z mnoha kusu, postrádám individuální přístup. Poslala me na další vyšetření mimo kliniku a poté se už nezajímala ani o vysledky i když jsme ji zprávu podstrčila až ,, pod nos", to pak člověk, který podstupuje IVF, má pocit zanedbání a ohrožení jeho IVF cyklu. Jak je již zmiňováno , co se týkalo ranních ultrazvuku- měla jsem strach se vubec zeptat kolik folikulů mám, protože mě z jejího přístupu a pohledu uplně mrazilo a měla jsme pocit, že budu akorát na obtíž. Jde o velmi citlivou záležitost a i doktor by měl mít citlivé vystupování. Na konzultaci nebylo ani moc prostoru na otázky, protože po její přednášce se už se mnou loučila se slovy- kdyby něco nebylo jasné volejte koordinátorkám - nashledanou.
Helios neopustím když ho budu ješte potřebovat, ale rozhodne si počkám na pana primáře .

Po těchto negativních hodnoceních jsem se prvního setkání s paní doktorkou obávala. Přivítala mě velice příjemná, vše mi jasně vysvětlila, vyšetření proběhlo taky v pořádku.. Napoprvé musím říct, že jsem moc spokojená.

Také navštěvuji Helios a musím říct, že paní doktorce chybí lidský přístup. Hlavně ranní kontrolní ultrazvuky jsou u ní nepříjemnou zkušeností, málem se na pacienta ani nepodívá, nadiktuje sestře údaje a už vás posílá pryč. Člověk nemá chuť se ani zeptat na připravené otázky. Nechci zpochybňovat odbornost paní doktorky, ale myslím si, že na takovém místě, kam spousta párů přichází s poslední nadějí na miminko a zaplatí nemalé peníze, by měl být citlivý přístup a milejší jednání samozřejmostí.