Poskytuje komplexní zubní ošetření se zaměřením na mikroskopickou konzervační a endodontickou terapii, adhezivní protetiku, parodontologii a úrazy zub...

Léčené nemoci

• Zánět dásní
  • Zubní kaz
  • Paradentóza
Zobrazit všechny léčené nemoci

• zubní lékař - stomatolog

Když tady čtu všechny ty recenze, musím svou zařadit mezi ty negativní. Pan doktor bude asi profík ve svém oboru, ale jeho chování je opravdu dost hrůza. Nedostatek empatie je u něj velký problém a názor pacienta který s ním nesouhlasí vyvolá pokusy lidsky shazovat a to dost přes čáru. Nenašel mi jediný kaz a jeho nevhodné poznámky typu genetika po rodičích nebyly úplně přesné, když rodiče zuby v pořádku rozhodně nemají. Ale je zbytečné odporovat, protože pacient nemá nikdy pravdu. Také je zcela zbytečné učit pacienta zdravit, když to pan doktor neslyší, ale také za to asi může pacient... Všechno ani psát nebudu, to je zcela zbytečné.Když čtu jeho odpovědi na špatné recenze, tak nečekám, že by si uvědomil, že něco dělá špatně. Byla to moje první a rozhodně poslední zkušenost. Pan doktor naštěstí z RKV dent odchází a těším se na příští návštěvu u někoho jiného. Na takové chování nejsem zvědavá a měl by si uvědomit, že spoustu věcí a názorů jdou říci jinak...

MDDr. Adam Šíma

Převelice a upřímně děkuji. Jsem emocionálně zasažen. Nebo taky ne. Zejména pasáž o genetice, kdy jste naprosto nepochopila sdělení a pletete si několik věcí dohromady, mnou hluboce otřásla. Zamáčkl jsem slzu při vědomí, že jste seznala, že nejsem lékař pro vás, stejně jako vy zcela zjevně nejste pacientka pro mě. I já překypuji nadšením, že v RKVDentu končím a nebudu se muset již nadále za mrzkou úhradu pojišťovny zabývat lidmi, kteří mě oblažují svými nevyčištěnými chrupy, ezoterickými inovativními novinkami na poli mé odbornosti získanými rodinným bájeslovím a zastávajícími názor, že jsou amatérskými profesory preventivní stomatologie, zatímco já úplný idiot. Dosti bylo házení perel! Jistě po mně nastoupí nějaký empatický měkkosrdcatý absolvent, který vám i jiným pochválí zoubky jako perličky a z něhož budou všichni z dásní krvácející lidé blahem bez sebe. A tak to má být. Šťastný pacient je snem každého doktora. I toho špatného, který léčí toliko úsměvem a empatií, ale jehož navýsost spokojeným pacientům se rozpadají chrupy. Mějte se krásně a já se jdu hluboce stydět.

Pan doktor jako zubař je asi dobrý ale jeho chování je katastrofa.... Aby ženský po porodu řekl že nepracuje a že si má otevřít živnost a vyrábět dětský rakve bylo na mě moc... Přešla jsem ke kolegyni pana doktora a super... Dnes jsem byla s dcerou na prohlídce... Dceři jsou 2 roky... Když odešla z ordinace tak plakala a čekala v čekárně s babičkou než doktorka prohlidne me... A pan doktor přišel s tím že má dcera odejít z kliniky že není zvědavej na to aby tam děti brečel .... Tak musela odejít ven na déšť... A vaše věta že nemáte rád lidi... Tak to jste si vybral dost blbí zamestnani. Jinak se moc těším na vaši odpověď krásný den

Jen se těšte...

Mistr!
K panu doktoru mě přivedl leta zanedbaný stav chrupu. Byl to koncert. Klasické hudby i lékařský. Naplánovaná léčba, několik implantátů, precizní lékařská práce, vlídné lidské slovo, čistota, žádné komplikace, dodržený rozpočet. Jediná bolest z křečí v břiše v reakci na humor lékaře. Víc takových!

Pan doktor pečlivě zhodnotil stav mého chrupu na vstupní prohlídce a vytvořil podrobný léčebný plán (ještě jednou děkuji!) a následně jsme se vrhli na jeho realizaci. Vždy vše bezbolestně, přesně na čas a podle plánu, který vždy ochotně vysvětlil, abych všemu rozuměl.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

K panu doktorovi chodím několik let i v předešlé ordinaci a jsem nadmíru spokojená. Je pečlivý, vše vysvětlí a ukáže.
Po zkušenostech s předchozími zubaři velký odborník.

Dobrý den, je Mi líto ale měla jsem velmi špatnou zkušenost s tímto panem zubařem. Je to již asi tři roky ale byla to nejhorší zkušenost návštěvy zubaře co si pamatuji. Odcházela jsem od Něho v slzách a to by asi člověk neměl.. prostě Mi řekl po tom co jsem poctivě chodila každý půlrok k zubaři i na ústní hygienu že je vše špatně a katastrofa a co vše potřebuji opravit atd...řekl Mi to a při tom popíjel kafíčko a samý vtípky který připadali vtipný snad jen Jemu..no první a naštěstí poslední návštěva...vybrečela jsem se a řekla si že tohle už nikdy a šla jinam.. ještě jednou jsem změnila zubaře a nyní mám naprosto skvělou paní zubařku která Mne perfektně ošetří a navíc uklidní a je empatická...

MDDr. Adam Šíma

Dobrý den. Propadám se na tomto místě hanbou, že se napotkal náš smysl pro humor. Moje chyba. Měla byste se dát na dráhu spisovatelky humoristických povídek, neboť vyčinit mně za stav svého chrupu z minulosti, to chce mít smysl pro absurdní komiku až jisté trapno. Asi bych měl všechny problémy zatajit, pochválit zoubky jako perličky a pak ty průšvihy posílat na pohotovost. Rovněž je mi líto, že vás sdělené informace rozplakaly, ale platí, že byste vinu za své slzy neměla přičítat nikoliv mé obtloustlé maličkosti, ale vlastnímu osobnostnímu ustrojení. Máte ovšem pravdu s těmi nápoji. Tam bych skutečně měl provést radikální změnu a přesedlat z kafíčka na vínečko. Hned by byl pohled na kazy veselejší. Live long and prosper, jak by řekli Vulkánci. Ti taky nejsou empatičí.
Prosím tímto všechny vážené čtenáře, aby se ke mně neobjednávali, pokud jim nejde o stav chrupu, ale psychologickou intervenci. Spravuji zuby, nikoliv dušičky či srdíčka a slzičky na mě neplatí.

K panu doktorovi jsem přešla na základě doporučení mého známého, který je taktéž zubař (osobně se neznají, čili se jednalo skutečně o nezaujaté, odborné doporučení).
A musím konstatovat, že má zkušenost s panem doktorem předčila mé již tak poměrně vysoké očekávání. To, jakým způsobem dokázal opravit a v podstatě nově vymodelovat můj zub, který ještě před zákrokem byl tak z 60% plomba, pod níž byl už poměrně rozsáhlý kaz, je neuvěřitelné. Celý zákrok byl bezbolestný a bylo zřejmé, že si pan doktor skutečně dává záležet na každém detailu, aby zub byl prostě perfektní. To vše bylo i dokumentováno a následně jsem měla možnost se na vše podívat - detailně vyfocený zub před vrtáním, v průběhu - vč. ukázky velikosti kazu, po vyvrtání a následně po opravě.
Úroveň vybavení a postupů jakožto laik posoudit nedokážu. Každopádně při své práci (v mém případě plombování) pan doktor používá mmj. i tzv. kofferdam a mikroskop. To pro mne byla novinka. A když jsem se pak poptávala v okolí, zda ostatní toto znají u svých zubařů, vyšlo mi, že o standard se jednat zřejmě jednat nebude:).

MDDr. Adam Šíma

Děkuji za milá slova, bylo mi potěšením.
Bez kofferdamu a mikroskopu ani vrt!

Nízké hodnocení dávám z důvodu osobního přístupu. Ostře zhodnotit úroveň zubní hygieny je naprosto v pořádku, to jediné v mnoha případech pomůže k lepší péči. A to nekomentuji.
Ale pohrdat pacientem, rýpat nevybíravě do osobních věcí, rozhodit ho, nemít žádnou empatii pro to, aby ho uklidnil, a pak ho ještě vyhodit z ordinace a odmítnout ošetřit, to už podle mě v pořádku není.

Ještě nikdy se ke mně lékař nechoval takovým způsobem.
Od žádného doktora byste neměli odcházet neošetření a s pocitem, že jste ta největší špína na Zemi.

Po technické stránce je pan doktor určitě perfektní, to je znát i z komentářů staršího data, kdy ještě pracoval na jiné luxusnější klinice.
Jistě budou mít někteří lidé i pozitivní zkušenost, ale myslím si, že ne každému pan doktor bude vyhovovat, proto to zde píšu.

MDDr. Adam Šíma

Vážená paní Hano. Velice Vám děkuji. Upřímně a z celého srdce. Příliš mnoho pozitivních hodnocení zavání falešně pozitivními referencemi od kamarádů. Největší bouráci a stomatologičtí odborníci světové úrovně jsou zde hodnoceni maximálně třemi hvězdičkami. Měla jste mi dát jednu, aby se má laťka posunula správným směrem, totiž níže.
Nemohu komentovat konkrétně, takže se vyjádřím obecně a pro všechny pacienty, kteří by zvažovali, že je mně chtějí přijít: očekávám vyčištěný chrup. Přijít k zubnímu lékaři s nevyčištěným chrupem je ukázka nejhrubšího pohrdání nejen vlastním zdravím, ale i týmem ordinace. K ševci taky nepřinesete boty na spravení poté, co s nimi protančíte čerstvě pohnojeným polem po vydatných deštích. Taky ty boty nejdříve umyjete. Pokud je míra "nečistot" chrupu natolik vysoká, že znemožňuje vyšetření, odchází pacient bez vyšetření či ošetření. Pravidla jsou stanovena jasně i v léčebném plánu, který každý pacient dostává a obvykle se nenamáhá ani poděkovat, ačkoliv za něj nic neplatí a ani pojišťovna nám nedá ani korunu.
Co se empatie týče, tu čekejte jen v určité míre. Mým úkolem je pomoci s péčí o chrup a dělat to, jak nejlépe svedu, nikoliv řešit osobní problémy pacientů. Povídat si můžete u kamarádky nebo psychoterapeuta.
Pěkný den, AŠ
P.S. Kdyby existoval portál Známý pacient, kolik hvězdiček byste dala sobě?

Umístění: jiné místo

Pan Šíma je opravdový machr. Přešel jsem k němu od mojí bývalé paní zubařky, která mi chtěla vytrhnout zub, který mně docela dlouho pobolíval. Na začátku mi udělal rentgen, zub mi zachránil. Používá mikroskop, takže mi objevil ještě další neřešené problémy se zuby. Všechno mi nafotil a ukázal a pak mi poslal rozpočet a následně opravil. Když mi vrtal zuby, tak mě to vůbec nebolelo, dostal jsem vždy injekci. Jsem moc spokojen, od té doby mě nic nebolí.

Umístění: jiné místo prevence

Budeme muset s dětmi začít chodit někam jinam. Nikdy neměli důvod se zubaře bát, ale pan Šíma projevoval velkou lítost nad tím, že nemá co vrtat, což děti moc jako vtip nepochopí. Po profesní stránce nemohu posoudit - byli jsme jen na prevenci a jako vždy zuby bez potřeby zásahu, ale čekala jsem z tohoto našeho zdravotního stavu spíš radost než zklamání.

MDDr. Adam Šíma

Dobrý den. Toto hodnocení považuji za "pure gold", jak by hezky česky řekli Američané. Každý zubní lékař je totiž velmi "zklamaný", když mu není dopřán tak epochální fantastický zážitek vrcholné klidné čisté a estetické stomatologie jako spravování a záchrana dočasného zubu u svíjejícího se a plačícího dítěte. V současné době, kdy naprostá většina zubních lékařů děti z výše popsaného důvodu vůbec nebere nebo je nechce či kazy z obavy z jejich spravování raději "nevidí", mi nezbývá než vám popřát hodně zdaru. Hlavně u dětí nezapomínat na mezizubní kartáčky, abyste mohla v budoucnu sklízet jen nehynoucí chválu.
Asi si budu muset místo obličeje nalepit smajlíka, aby v dnešní hloupé době sociálních sítí pacienti poznali vtip. Paní nebo slečna Lucie ocenila můj humor dvěma hvězdičkami. To je docela dobré skóre! Najde se snad někdo, kdo dá tři?

56 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

za poslední dobu se mi na předním zubu objevily takové bílé skvrnky. Nemyslím si, že by to byla např. předzvěst kazu, protože zub mi byl opravován. Ale začala jsem užívat doplňek stravy v podobě tablet, kde se vyskytuje hořčík, zinek a vápník a také nějakou novou bělící zubní pastu. Může něco z toho být příčinou tvorby skrvn? Popřípadě myslíte, že mohou zmizet či spíše ne?
Děkuji

Dobrého dne přeji. Křišťálovou kouli jsem zapomněl na posledním sympoziu stomatologického čarodějnictví, ale pokud se nejedná o kaz, tak jen bělící pasta zvýraznila strukturální charakteristiky zuby. Ale je to jen tip.

MDDr. Adam Šíma

Zdravím, nevíte o nějakém zubaři v Liberci, co by přijímal nové pacienty a nebo alespoň byl ochotný ošetřit člověka, který u něj není registrován.. Na pohotovosti člověk čeká několik hodin a stejně dřív zavřou než se na něj dostane řada...

Zkuste hledat i mimo Liberec. Do Prahy je to hodina po dálnici. Pořád rychlejší než pohotovost.