Masarykova městská nemocnice Jilemnice
Metyšova 465, Jilemnice

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Umístění: Masarykova městská nemocnice Jilemnice Jiný

S panem doktorem jsem se setkala na pohotovosti v Jilemnici, kdy jsem měla extrémní bolesti břicha, řekl mi, že to nic není a poslal mě domů, neobtěžoval se ani napsat lékařskou zprávu. Byl arogantní a cítila jsem se jako když ho obtěžuji. Navštívila jsem další den svou doktorku a byl to zánět močového měchýře

S panem doktorem jsem se poprvé setkala před několika lety, kdy jsem celá šťastná, poprvé těhotná, šla na svůj první ultrazvuk. Pan doktor my sdělil, "že se to nevyvíjí a dál použil několik odborných termínů", kterým jsem moc nerozuměla a tak jsem se odvážila zeptat, co to znamená. Na jeho reakci nikdy nezapomenu, řekl my, že je vidět, že vzdělání nemám žádné a že je to prostě mrtvé. Odešla jsem co nejrychleji z ordinace ven, kde jsem se ještě nějakou chvíli vzpamatovávala. Podala jsem na něj stížnost. Odpověď byla, že řešil ten den osobní problémy. Neskutečně mi tenkrát ublížil. Nikdy více!

Umístění: Masarykova městská nemocnice Jilemnice Jiný

V porodnici v Jilemnici, kde je pan doktor Vocásek primářem, jsem strávila hodně času. Při potratu, v těhotenské poradně a následně při dlouhodobé hospitalizaci při rizikovém těhotenství.
Pan doktor Vocásek byl vždy, když bylo potřeba, u vyšetření přítomen a můj názor na něj je od začátku jednoznačný.
Je přímý, klidný a rozvážný člověk, který je schopen ve chvílích, kdy je to nejvíce potřeba, uklidnit, ale zároveň velmi dobře, odborně a jednoznačně objasnit danou problematiku.
Ráda bych vyvrátila tvrzení, že je pan doktor Vocásek arogantní. Dle mého názoru je slušný, ochotný a vstřícný ke všem pacientkám. Za dobu mé hospitalizace jsem měla možnost vidět ho komunikovat s mnoha hospitalizovanými ženami, ale i s jeho kolegy a při žádném vyšetření ani při vizitách arogantní nebyl.
Rozhovory s panem doktorem Vocáskem nebyly dlouhé, ale co mělo být řečeno a vysvětleno vždy řečeno bylo, prostor na dotazy jsem také vždy měla, takže co jsem nepochopila popřípadě jsem chtěla vědět navíc, jsem se dozvěděla.
V neposlední řadě bych ráda podtrhla profesionalitu pana doktora Vocáska. Je naprosto bez debaty, že svou práci dělá výborně a se svými kolegy, které vede pevnou a jistou rukou, vytváří v jilemnické porodnici bezpečné útočiště pro všechny budoucí maminky a ženy s gynekologickými problémy.

S panem doktorem jsem měla v minulosti dobré zkušenosti, ale po posledních několika návštěvách moc nerozumím změně, která nastala. Pan doktor je arogantní, otrávený, po posledním vyšetření mi v souvislosti s komplikacemi sdělil pouze, že je těhotenství ohroženo a napsal léky. Více se se mnou nehodlal zatěžovat. Dle mého názoru při takto závažném sdělení je vhodné názor nějak odůvodnit. Musela jsem se doptávat, což ho evidentně obtěžovalo. Věřím, že tento postoj pana doktora k pacientkám se zase změní k lepšímu. V opačném případě o další spolupráci nestojím.

Umístění: jiné místo

Pan doktor Vocásek je sice arogantní ale tak taky profesionální!! Neznám lepšího gynekologa,ráda k němu chodím, vždy umí poradit a hlavně vše okamžitě a s nadhledem vyřešit.Je to prostě PAN DOKTOR!!!

Umístění: Masarykova městská nemocnice Jilemnice

Během hospitalizace v Jilemnické nemocnici jsem měla tu možnost se při gynekologickém vyšetření setkat i s panem Vocáskem. To, jak se mnou pan Vocásek komunikoval, bylo opravdu alarmující. Jeho arogantní vyjádření na to jak mohu vědět, že mě bolí vaječníky, cituji: "prosimvás, jak vy asi můžete vědět kde máte vaječníky, na tohle jsem uplně alergickej!!!" byla jen jedna z mnoha egoistických poznámek, co zde proběhla, když jsem v hrozném psychickém i fyzickém stavu ležela na vyšetřovně. "Milý" pane doktore, možná jste sice odborník (rozhodně ne ale co se týče chování), nicméně pokud vím, tak vy vaječníky nevlastníte a menstruaci každý měsíc také nemáte, takže vy o tom, jak to bolí, nevíte opravdu vůbec nic :-) Závěrem se jen děsím, že vás někdy potkám znovu, protože příště už se shazovat vašimi hloupými poznámkami opravdu nenechám. Veškerý personál v Jilemnické nemocnici byl bez chyby, všichni příjemní lidé - až na vaši osobu. Co vůbec člověka, jako jste vy, vede k tomu, pomáhat lidem? Protože já mám pocit, že si na ženách pouze léčíte vaše komplexy a slýchám to na vaši adresu od žen v mém okolí stále častěji.

Upřímně vám pane doktore přeji, až vám bude jednou hodně zle, abyste se setkal někde v nemocnici s takovým personálem, kterému bude úplně fuk, že jste nějaký primář v nemocnici někde v Jilemnici a zacházel s vámi stejným způsobem, jako vy se svými pacientkami.

S něčím tak arogantním jsem se nesetkala dlouho. Chtěla jsem jen prohlídku kvůli banalitě, jen pro jistotu. Snažila jsem se mu říct, že asi vím, proč se mi to stalo - no stačila jsem říct jen, že "asi vím proč" - on mě odpověděl, že ho nezajímá,co si myslím, nebo jestli jsem doktor... napsal mi papíry do nemocnice, na operaci, na kyretáž, jen proto, aby se přesvědčil, že je vše ok! ...Odmítám do sebe řezat z takového důvodu. Neměl zájem o nic, o podrobnosti mého problému, o jakýkoliv rozhovor. Nezajímal se. Opravdu jsem takový přístup ještě nezažila. Nikdy více....nedoporučuji.

Při preventivních prohlídkách nedělal ultrazvuk a při náhlém silném krvácení mi byl objeven na pohotovosti myom u hrdla. Na třetí pohotovosti během 3 měsíců byl tak max. schopen arogantně říct, že se nebude snažit na třikrát myom odoperovávat, stejně by to skončilo vzetím dělohy, tak zrovna vezme dělohu a nebude kvůli mě vstávat v noci, až zase přijdu na pohotovost. Nakonec dodal, že nechci nic řešit. Díky častým silným krvácením jsem se dopracovala až k chudokrevnosti. Tak jsem to začala řešit sama. Dostala jsem po peripetiích jinam, kde mi bylo navrženo efektivní a rychlé řešení. Laparoskopicky mi byl odebrán celý myom na první pokus a je vše v pořádku. Není, co dodat...

Z hlediska lidské stránky je pan Vocásek skutečně velmi neprofesionální. Neumí jednat s pacienty empaticky, povyšuje se svou "chytrostí", dotazy nezodpoví a není schopný dialogu. Opravdu nedoporučuji.

X

K panu primáři jsem vždy měla důvěru, byl většinou laskavý a milý,ale něco se změnilo... Poslední dobou má nemístné vtipy, na otázky nechce odpovídat,je arogantní, povýšený a bez citu k pacientce- udělal ze mě doslova PITOU BLONDÝNU, která neumí jedním prstem ukázat kde ji bolí břicho, což se jedním prstem blbě ukazuje, když vás bolí celé břicho... no, moje poslední návštěva byla prostě poslední a už zvažuji jiného doktora, naprostá neochota mi pomoci, jen mě přeposlal jinam. TOTÁLNÍ ZKLAMÁNÍ - A DŮVĚRA KTEROU JSEM V NĚM MĚLA JE PO PÁR POSLEDNÍCH NÁVŠTĚVÁCH FUČ.