Vitreoretinální chirurgie • Od 14 000 Kč

Poliklinika Rokycanova

Duchcovská 53, Teplice

Od 14 000 Kč

Oftex s.r.o.

Primář a majitel Oční kliniky OFTEX a sítě Očních center a optik OFTEX. Specializuji se na vitreoretinální chirurgii, diagnostiku a léčbu onemocnění s...

Léčené nemoci

• oftalmologie

Umístění: Poliklinika Rokycanova Jiný

Panu doktorovi Kordovi a jeho kolegům z Oftexu nikdy nebudu dost vděčná. Pan doktor přijal mého syna k léčbě oka po úrazu kdy v Praze po měsíci "léčby" sdělili, že pro 20leteho syna nemají léčbu. Pan doktor syna vyléčil na oko vidí a dokonce se mu zlepšilo i jeho druhé tupozrake oko. Pane doktore, děkuji Vam z celého srdce za komplexní léčbu... A to nás obou. Optimismus a naděje kterou jsme od Vas dostávali nastartoval proces léčby a vše po roce se zlepšilo a syn vidí a může žít plnohodnotný život. Děkuji za sebe jako mámu a děkuji za svého syna. S vdecností, láskou Jindra Kňapova

Chtěla bych, tímto způsobem, poděkovat primáři oční kliniky Oftex za záchranu levého oka mého tatínka. Teď na levé oko již vidí. Zároveň bych chtěla poděkovat všem sestřičkám a doktorům, kteří se o něho s úsměvem a ochotou starali. Děkujeme. Gloserová a Černý.

K této ocni klinice mam jen výhrady, domnívám se, ze je bohuzel založena jen za účelem ne pomoci pacientovi ale k tvorbě zisku, mam zakal sklivce a P. Korda doporučil YAG laser, pojišťovna to nehradi, protože zákrok je k nicemu, probrano s odborníky ve VFN na Karlově náměstí v Praze, výkon stal 12.000, v te době se z 6.000 cena zdvojnásobila. Zakalky se nevstrebaji po rozbití laserem, jen třeba 1 velký se rozbije na spoustu malých, což je pak ve vidění jeste horsi. Protože jsem to nenechala byt, byla mi vrácena půlka peněz, ale zpackanou operaci mi je nikdy nevynahradi a vtipný je ze mi pak doporučil vitrektomii, u nej nikdy.

Pana doktora Kordu znám ještě z doby, kdy se zaučoval u pana profesora Svěráka ve FNHK. Celá rodina uznávala odjakživa prof. Svěráka i jeho nástupce MUDr. Kordu jako špičkové odborníky a vážila si jich nejen pro odbornost, ale hlavně pro lidský přístup. Když pan profesor skončil a všichni jsme začali chodit k doktoru Kordovi, bylo zpočátku vše naprosto v pořádku. Brzy ale začal mít hodně ordinací po celém kraji, "pořídil si personál" a od té doby naše spokojenost značně poklesla. Často se stalo, že jsme se objednali k MUDr. Kordovi, který nás všechny zná natolik, že ani nepotřebuje číst kartu a hned všechno ví, nicméně nějak (nevím jak) jsme skončili u jednoho z jeho mladších kolegů a to byla pokaždé katastrofa. Jeden s námi zacházel jako s kusem hadru, další vůbec nevěděl, jaké máme nemoci, do karty se nepodíval a vše jsme znovu a znovu vysvětlovali, další vypadal, jako když ani není oční lékař, nic nevěděl, nic neuměl, sestra mu musela radit... Zkrátka jeden debakl za druhým.
Někteří členové rodiny to vzdali a našli si jiného lékaře, ti, kteří k němu stále chodí si ale musí "tvrdě vybojovat", aby byli nejen objednáni, ale hlavně přijati k MUDr. Kordovi.
Největší fiasko je ovšem optička v Ústí nad Orlicí, kde je jedna z ordinací OFTEXu. Babičce udělala brýle špatně. Celou dobu, kdy se měřily a "vyráběly" si vedla svou, nikoho nepustila ke slovu, babičce, která se stávajícími brýlemi přečte malá písmenka, nechala udělat nové, se kterými sice vidí na sto metrů (ve svém věku a o berlích to vážně nepotřebuje), ale nepřečte už ani slabikář.
Když jsme potom o tomto informovali MUDr. Kordu, okamžitě se zavázal, že je nechá na náklady firmy předělat - řeklo by se, že "uznal reklamaci", nicméně opět nás poslal k té optičce. U ní jsem museli velice tvrdě prosadit, aby babičce udělala brýle, jaké potřebuje a ne takové, "jak se to dnes dělá". Nicméně povedlo se. Co nás však všechny šokovalo, byla její poznámka o MUDr. Kordovi: "No, to je škoda, že jste narazili zrovna na tohodle pana doktora. On je úplně mimo, neví, která bije. Příště běžte radši k paní doktorce (jméno si nepamatuju)" Neměli jsme sílu jí říct, co nám dalo za práci "narazit na tohodle pana doktora".
Čili abych to shrnula, pan doktor Korda je špičkový lékař, ale za organizační stránku věci mu nemohu udělit pět hvězdiček, které by si jinak zasloužil.

Dobrý den. K Dr. Kordovi chodím s celou rodinou řadu let. Nemohu souhlasit s negat. názory, které zde nacházím. Ke mě i celé mé rodině se Dr. Korda vždy choval mile, ohleduplně, empaticky a vše mi podrobně vysvětlil, pokud jsem měla podstoupit vyšetření, které nehradí zdrav. pojišťovna byla jsem vždy předem upozorněna. Prostředí kliniky i očních center je moderní a hezké, personál se chová vstřícně a profesionálně. Všem mohu vřele doporučit, protože takto si představuji péči o pacienta.

Profesionální přístup pana doktore i celého týmu hodnotím velice kladně. Přesně takto si představuji budoucnost zdravotnictví v ČR - přesně takovou, jako je to v zahraničních státech. Pana doktora Kordu i celý jeho tým na oční klinice budu všem vřele doporučovat.

Děkuji za Váš přístup, jen tak dál.

Dobrý den, MUDr. Vladimír Korda je velmi zkušený lékař s dlouholetou praxí, který je vstřícný a snaží se problémy pacientů vyřešit co nejlépe a nejrychleji. Je to lékař, který má svoji kliniku v Pardubicích vybudovanou v centru, kde jsou i další specialisté, takže když máte ještě další zdravotní problém, můžete při jedné návštěvě v budově absolvovat všechna vyšetření najednou. Oproti ostatním lékařům, s kterými jsem se setkala, má lidský přístup a člověk si tam nepřipadá, že obtěžuje, což nelze přehlédnout. U pana doktora jsme registrováni celá rodina a jsme velice spokojeni. Rovněž nelze přehlédnout příjemné vystupování a jednání s pacienty jeho ostatního personálu, jak sester tak recepčních. Mohu jen doporučit.

Nemohu souhlasit s předchozím hodnocením. Objednala jsem se na vyšetření ve velmi krátkém čase. Klinika je moderní a vybavená - prostě nádhera. Doktor Korda je profesionál s lidským přístupem, vše mi podrobně vysvětlil. Sestřičky jsou milé, ochotné a vstřícné, opravdu si nemohu ztěžovat. S léčbou jsem velmi spokojená a děkuji celému týmu pana doktora.

Pak Korda je prvotřídní obchodník. 500,- za vstupní prohlídku, kde mi nic nedělali, 300,- za každou kontrolu. Šílené! Navíc mi těch asi 6 návštěv pana Kordy nijak nepomohlo od moho problému. Všichni si tu chválí výborný přístup celého personálu - já na to říkám: za ty prachy bych byl taky nejpříjemnější člověk na světě. Pan Korda si účtuje 300,- za kontrolu, kde nepoužije žádná speciální přístroje, jen vás klasicky prohlídne, vysvětlí vám co byste měl dál dělat (u mě to nefungovalo) a povětšinou přidá nějaké drahé kapky do očí, které si máte u něho koupit. Ptal jsem se sestry, proč se platí za každou kontrulu a říkala, že o tom rozhoduje pan doktor, že si může naúčtovat kolik chce. Už nikdy více k takovému to doktorovi. Hrůza!

Byla jsem na vyšetřní na oční klinice v Pardubicích v červenci 2013. Velice mile mě překvapilo celé prostřední kliniky i vstřícnost sester. Než jsem se stačila posadit v čekárně, už jsem šla na vyšetření zraku. Poté jsem chvíli čekala na vyšetření u Mudr. Kordy, který mi vše podrobně vysvětlil a sdělil mi následnou léčbu. Odcházela jsem z ordinace s pocitem, že konečně jsem v dobrých rukách a nemusím vysedávat celý den v čekárně a čekat a čekat. Znám to dobře z Faktultní nemocnice. Chtěla bych touto cestou poděkovat milému personálu za profesionální péči. J.B.