Umístění: POLIKLINIKA KARTOUZSKÁ

Moc mě mrzí, že jsem si před registrací k tomuto doktorovi nepřečetla všechny komentáře. Chtěla jsem potvrdit těhotenství (asi 7.týden) a měla jsem poantibiotikovou infekci. Když jsem šla po měsíci na kontrolu, pan doktor se u ultrazvuku tvářil divně. Pak udělal ještě vnitřní ultrazvuk, což mě znejistilo ještě více. Nic však neřekl a dal mi žádanku na screening. když jsem po 4 dnech začala slabě krvácet, hned jsem běžela do Motola, kde mi při ultrazvuku sdělili, že jsem už dávno potratila. Nemohla jsem tomu uvěřit, nechápala, zda to doktor Brynda mohl nepoznat? Kdepak, věděl to na 100%!! Nic neřekl a s mrtvým embryem mě navíc poslal do porodnice na screening!!?? Jen se modlím, abych v následujících dvou měsících neměla nějaké potíže, když změnit gynekologa můžu až po třech měsících.

Pan doktor mi před léty zachránil život, protože na rozdíl od jednoho docenta odnaproti nepodcenil podezření na mimoděložní těhotenství a poslal mědo Motola včas. Dneska mám i díky němu po tom všem zdravou dvanáctiletou dceru.

Dobrý den, milé dámy,
pokud hledáte kvalitního lékaře, komunikativního odborníka s psychologickým přístupem, který vše vysvětlí, nemlží a jedná s vámi narovinu, nedoporučuji a varuji, abyste si našly jiného lékaře!
Panu doktorovi už nevěřím a jsem toho názoru, že jeho přístup, kdy nekomunikuje s pacientkou (pouze se baví se sestrou), není správný. Pokud chcete informaci, tak se omezuje na vysvětlení typu "není to tak hrozné" a nebo to z něho musíte doslova páčit. Toto není správný přístup, měl by vše vysvětlit, popsat, a tak pacientku uklidnit. Není to férové jednání, když má pacientka právo na úplné, nezkreslené informace o svém zdravotním stavu, které ovšem tento doktor nepodává a omezuje se na zkreslené a mlžící sdělení výše uvedené.
Měla jsem zdravotní problém, který může potencionálně znamenat předrakovinné změny či už rakovinu děložního čípku. Stěžovala jsem si, nicméně pan doktor Brynda pouze provedl vnější sonografii (ta čípek neukáže) a s konstatováním, že to je antikoncepcí, mne poslal s receptem domů. Krvácení se ovšem objevovalo i nadále, ne však vždy, tak jsem ještě čekala, až si nová HA "sedne". Takto mi preparát vyměnil dvakrát. Neposlal mne k žádnému specialistovi a vždy jen provedl SONO (nikdy vnitřní) a pořád tvrdil to své. Cytologie vyšla špatná, ale opět tvrdil, že to "není tak zlé", přitom jsem měla všechny příznaky, které vypadaly na závažnější změny. Za tři měsíce se situace opakovala a když už jsem krvácela silně i při vyšetření, teprve mne "hnal", ať se okamžitě objednám ke specialistovi. Nic opět nevysvětlil a já už jsem tušila, že je zle, když se v telefonu ozvalo "onkogynekologie".
Popisovaná situace se táhla rok a tři čtvrtě!! Samozřejmě už byl nález zhoubný, protože pan doktor svým laxním přístupem pouze dokázal to, že mi vyrostl zhoubný nádor s metastázami.
Tímto chci varovat všechny ženy před tímto doktorem, současné i potencionální pacientky, protože už nechci, aby některá z nich dopadla stejně jako já. Dámy, braňte se, nenechte se uchlácholit tvrzením, že to "není tak zlé". Raději vyměňte lékaře a případně se dožadujte zaslání za specialistou.
Já už to zpět nevrátím, ale vy ještě můžete mít šanci se vyhnout této zákeřné nemoci.

Pokud potřebujete doktora "údržbáře" navštivte tohoto pana doktora. Já sama k němu chodila několik let - cca od 18 do 34 let. Tenkrát jsem neuvažovala o těhotenství a proto mi pravidelná návštěva 1x za 3 měsíce pro antikoncepci vyhovoval. Ještě před nějakými 6 lety (možná déle) kdy u doktora byla velmi milá sestřička se i přes velmi nekomunikativní přístup doktora daly návštěvy zvládnout - jdete k lékaři, vyšetří Vás, napíše antiko a máte na rok vystaráno. Zato poté co změnil sestru - naprosto nesnesitelnou arogantní bábu, která neumí nic jiného než nadávat, asi nemá cenu k takovémuto lékaři chodit. Proto těm, které uvažujete o "přestupu" k tomuto lékaři to vřele NEDOPORUČUJI.

Byť bydlím za Prahou, stále za ním dojíždím. Obě těhotenství jsem chodila k němu, měla jsem i problémy s děložním čípkem - vše včas řešil, snad až moc důkladně. Pravdou je, že není moc sdílný, ale když se zeptáte vše vysvětlí.

S panem doktorem se muselo něco stát, dříve jsem mu důvěřovala a byla jsem spokojená, chodila k němu celá má rodina, ale nyní se změnil, jeho péče již není tak kvalitní, v těhotenství mi opomenul něco říct a to mi obrátilo život vzhůru nohama.....odešla jsem od něj.

Souhlasím s názory, že pan doktor je nekomunikativní, vše sděluje pouze sestře. Jsem den po revizi dělohy po zamlklém těhotenství. Je to věc, která se stává, nesvádím ji na pana doktora. Ovšem, hlásit jeden týden 7 plus 4, další týden 7 plus 2, nevidět srdeční akci a nic neřešit je podle mě hrubá chyba. Nehledě k tomu, že podle utz v nemocnici to byl pouze pátý týden (podle ms jsem byla 10tt) Pan doktor mě s ledovým klidem nechal čtyři týdny nosit mrtvý plod a to mi dělal utz každý týden.

Pan doktor je milý, ale není sdílný. Chodím k němu od 16 let, nyní u něj začínám 2. těhotenství a uvažuji o změně. Kontroly jsou časté, při vyšetření mluví jen se sestrou, pacientce neřekne přímo nic. Měla jsem pocit, že přesně ví, kolik může z pojišťovny dostat na jednu těhotnou a snaží se toho dosáhnout bez ohledu na nutnost vyšetření. V porodnici se velmi divili, že mi p. doktor dělal monitor pravidelně od 30 tt každý týden, ale vůbec neřešil myom na děloze, kt. by mohl dělat problémy u porodu. Když jsem měla nějaké nálezy z pohotovosti, tak si je ani neprohlédl (např. na ten myom mi přišli na pohotovosti v Motole a svého dr. jsem na to musela upozornit - teprve potom se na to podíval pořádně.)

Po potratu (raná fáze nesouviselo s jeho péčí) mi neřekl ani, že je mu to líto, nebo cokoli (věděl, že jsme se snažili o dítě dlouho) a jenom mi vystavil žádanku na kyretáž. A kdyby z výtěžku, co mu platí za reklamu v televizi v čekárně alespoň dodal nové židle do kabinek...

O sestře, která s vámi jedná jak s šestiletou ani nemluvím.

Velice milý a ochotný.Při mých nedávných problémech hned v ordinaci udělal ultrazvuk aby se vyloučila vážnější onemocnění.Také mu vděčím za dnes již 16 letou dceru.Všem vřele doporučuji.

Naprostá spokojenost