Odhadovaná doba odpovědi:

Neurol...

• neurologie

Fotografie

Umístění: KlinNeuro s.r.o. neurologická konzultace

Předně musím poděkovat za velmi profesionální a citlivý přístup sestrám, které na oddělení pracují. Bohužel přístup paní doktorky naopak považuji za velmi neprofesionální až nepatřičný. Místo podrobnější konzultace k problému jsem dostala sadu nevyžádaných rad do života, řešením každého problému je zjevně pořídit si "miminko" (paní doktorka do toho promítá neskutečným způsobem své osobní vidění světa a nikoli profesionální pohled neuroložky, domnívám se), o reálných potížích jsme se bavily minimálně. Třešničkou na dortu bylo poměrně opovrhující tvrzení, že "lidé jako já a takoví ti další Ukrajinci"... (jednak tvrzení nebylo pravdivé, ale i kdyby bylo, je nesmírně zraňující a xenofobní, navíc nemělo vůbec souvislost s podstatou věci). Ač paní doktorka mluvila o stresu, který je třeba v životě eliminovat, stres mi způsobil hlavně její přístup a způsob komunikace.

Umístění: KlinNeuro s.r.o. neurologická konzultace

Ku pani doktorke som prišla po zrejmej cievnej mozgovej príhode - bola som dezorientovaná nevedela som asi hodinu rozprávať. Doktorka mi bez akéhokoľvek neurol. vyšetrenia povedla, že trpím depresiou a predpísala mi antidepresíva. Povedala mi že zo mna cítiť smutok. Moje pripomienky ignorovala, musela som ju doslovne dotlačiť, aby ma poslala na neurologické vyšetrenia.Pri prosbe o MR mi povedala, že tam nesmiem urobiť scénu,ale vlastne to už budete pod liekmi.Do ambulancie som sa nevedela ani dovolať. Vždy ma odmietli, že nemajú čas. Dokonca mi lekárka sama mala už aj zavolať, ale odišla si na dovolenku. Na moj nátlak sa mi ozvala zastupujúca lekarka, ktorá mi povedala: "no nič vám s touto epizodou na mozgu nenašli,ale hm našli asi nieco ine, mozno je to roztrusena skleroza mozno nie, ale nebojte sa, vlastne my to nevieme vlastne urcit." Som zhrozená z týmto prístupom - nie je ludsky ani profesionálny.Ako možne, že sa podozrenie na tak váznu diagnozu zdeluje cez telefon, NEODPORUČAM!

Umístění: KlinNeuro s.r.o. neurologická konzultace

S touto lékařkou získáváte téměř "all-inclusive", 3 v 1, jako to instantní kafe. neuroložku, psycholožku a psychiatričku k tomu jako bonus ! Cenné rady do života jako: najděte si práci, pořiďte si dítě, možná se někdo dočká i: pořiďte si milence. Nedivila bych se. Závěr z toho jediný: měla by se věnovat na 100% neurologii a ne oborům, na které nemá atestaci (psychiatrie) či je nestudovala (psychologie). To ať laskavě ponechá jiným odborníkům s dlouholetou praxí. Oni také obvykle nefušují do neurologie. Pak to pro všechny bude "O.K.". K.Z.

Umístění: KlinNeuro s.r.o. Běžný termín

paní doktorka Svobodová byla milá, naslouchala, poradila a poslala na potřebná doplňující vyšetření
osobně doporučuji

Umístění: KlinNeuro s.r.o. Jiný

Nikdy víc je arogantní, můj dost vážný problém s motanim hlavy vyřešil až jiný doktor a vůbec nechapal zprávy od této doktorky,ze jsem zdravá ať beru antidepresiva.

Umístění: KlinNeuro s.r.o. Jiný

Vždy jsem byl spokojený s přístupem a návrhem léčby paní doktorky. I přes množství pacientů se vždy dokázala plně soustředit, byla komunikativní a dokázala pomoci.

Umístění: KlinNeuro s.r.o. Jiný

K paní doktorce jsem šla s bolestmi hlavy a pocitem únavy/spánku. Místo řešení problému jsem dostala antidepresiva a bylo mi řečeno, že trpím depresemi (studentka střední školy). Poukaz na rehabilitace jsem obdržela, ale s arogantním a velmi negativním komentářem typu “zkuste pracovat” ... Silně nedoporučuji, neurologie se zde nově věnuje psychologii.

Paní doktorku Svobodovou jsem potkala před 10 lety v neurologické ambulanci. Vzhledem k mým nestandardním obtížím mi zařídila komplexní vyšetření v hospitalizaci, příčiny mých potíží mi podrobně vysvětlila, poradila jak rehabilitovat, zjistila, že mj. mám i depresi, nastavila léčbu a doporučila další terapii. Nyní jsem bez potíží pohyblivá, aktivní a veselá. Kondici si cíleně a průběžně udržuji. Vlastně mě vrátila do aktivního života.

Nevím, jestli je paní doktorka lepší člověk nebo lékař, každopádně jsem se NIKDY nesetkala s někým tak důkladným a lidským, jako je ona, jsem pro ni nikdo, jen obyčejný pacient, a stejně se na ni mohu spolehnout naprosto kdykoliv. KÉŽ BY TAKOVÝCH LÉKAŘŮ BYLO VÍC!!!

Reaguji na negativní názory, paní doktorka rozhodně není arogatní. Taky se mně stalo, že jsem po objednání čekala jeden a půl hodiny, má taky svoje starosti, ale důležité je, že umí.
Jitka Hanzliková

22 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

před dvěma lety jsem prodělal operaci C5/C6 pro myleopatii. Má neustálé bolesti v obou ramenou, při zátěži brnění v malíčku a prsteníčku na pravé ruce. Užívám denně Grimodin 900 mg , který mi nezabírá. K tomu mám křížové bolesti, které mi vystřelují do levého kyčle. Bolesti od kolen dolů. Poslední vyšetření: nález: osterochondrosa plot.L3/L4; L4/L5; s výhřezem a Artróza iv kloubů. Chondrosa plot. L5/S1 Artrosa iv kloubů. Mám dotaz.může se jednat o Bechtěrevovu nemoc.
Máme jí v rodině.
Děkuji za odpověď.
Milan

Bechtěrevova nemoc se pozná při vyšetření magnetickou rezonancí krční páteře, což jste určitě měl. Lze ji vidět i na CT vyšetření bederní páteře, i na běžném RTG snímku, v časném stadiu je přínosnější MR vyšetření. Zaslaný popis provedených vyšetření nepopisuje zánětlivé změny v oblasti obratlů, nebude se tedy u vás jednat o m. Bechtěrev. Diagnozu Bechtěrevovy nemoci stanovuje revmatolog. MUDr. Věnceslava Svobodová

MUDr. Věnceslava Svobodová

Dobrý den,před měsícem mi dělali rentgen páteře,ted mám jít na další,dynamický,a za další měsíc magn.rezonanci.Jeto bezpečné co se záření tyče?

dynamický snímek páteře je důležitý ohledně posouzení stability postavení obratlových těl, nejedná se o velkou zátěž zářením. Magnetická rezonance nevyužívá roetgenového záření, jedná se o vyšetření v magnetickém poli a s využitím radiových vln, takže při vyšetření nedochází k žádnému ozáření. S pozdravem, MUDr. Věnceslava Svobodová, KlinNeuro s.r.o.