Dětské a dorostové lékařství, s.r.o.
Na Vyhlídce 19/171, Prostějov

Umístění: Dětské a dorostové lékařství, s.r.o. Jiný

Pan doktor je skvely, vzdy nam s bratrem pomohl, kdyz jsme potrebovali, od chripky pres alergie az po psychicke problemy, u kterych nas vyslechl, chapave odvetil a doporučil nam homeopata atd. Od te doby je to lepsi, takze mu za to a i za vse ostatni mo deouji, jasne, psychika je zdradna a on neni odbornik, ale nejake rady dal, hlavně nam doporučil toho odbornika, ze umi divy, což je skvele, páč se opravdu citim lépe! Pan doktor nas vzdy vyslechne, poctive prohlidne a udela vse co je nutne, i neco navic, dobre se s nim komunikuje a jeho zena je taky sympaticka. Jedine minus je doporucovani az moc ockovani, ale nenuti nikoho, kdyz to neni nutne. Taky nam zachranil trhani mandli, jak uz tu nekdo psal, a vzdy poradi, vyslechne a snazi se pomoci, vetsinou uspesne. Je opravdu lidsky, orientuje se v mnoha nemocech a vi co dela. Doporucuju!

Umístění: Dětské a dorostové lékařství, s.r.o. Jiný

Pana doktora znám od svých 4 let. V době tohoto příspěvku je mi 30 a nikdy mě ani nenapadlo, že bych se svými dětmi chodila jinam. Nejen, že má neskutečně lidský přístup, ale jeho profesionalita a neustálé vzdělávání se s obrovským přesahem než požaduje lékařská komora svědčí o tom, že je to opravdu člověk na svém místě. Jako malá jsem se k němu těšila i s největšíma horečkama. Zachránil mě před trháním mandlí a naučil jak důvěřovat svému tělu. Na tohle asi nikdy nezapomenu. Budete mít pocit, že je o vás skutečně od srdce postaráno, že jste tu opravdu vítáni a věřte, že to tak opravdu je. Jsem mu neskutečně vděčná za práci, kterou odvádí a myslím, že s manželem jsme schopni to vyhodnotit i z profesionálního hlediska (jsme lékaři). Kéž by bylo víc takových.

Přihlásila jsem se k dr na doporučení sestry která k němu chodí se synem a mužů jen vřele doporučit. Zatím naprostá spokojenost takový přístup k novorozenci jaky má pan dr. Opravdu klobouk dolů. Každá kontrola je velmi důkladná a důsledná. Moc děkuji.

Vynikající doktor, který zachránil mé dceři život, když už ostatní lékaři byli bezmocní.

Řekla bych že na Prostějovsku nejlepší dětský lékař. Chodila jsem k němu se všemi čtyřmi dětmi. Je to lékař na svém místě i ve specializaci. A paní Koryčánková je taky moc hodná.

Ráda bych ocenila velmi jemný a citlivý přístup k novorozeňátkům. Moje zkušenosti (2 děti): zatopil aby jim nebyla zima; dotýkal se jich tak jemně a klidně že žádné neplakalo; fonendoskop nahřál aby nestudil, atd. Děkuji.

Zdravím, nemůžu zatím pana doktora někomu doporučovat byla jsem u něj jen jednou jestly jak se mně narodí mimi můžu se hůlásit k němu. Přijal mě bez jakýchkoliv vytáček apod.. Na mě udělal poprvé velmi dobrý dojem. No, ale touto cestou bych chtěla poprosit nějakou maminku jestly by mně neposlala na pana doktora číslo na mobil, protože v pondělí mám termín a čisilko se někam podělo a do mobilu se mně neskopírovalo. Děkuji moc

Je to nej lékař, kterého jsem poznala.Syn se k němu vždy těšil,nebral ho jako někoho v bílém plášti, ale jako kamaráda, kterému může důvěřovat. Pana doktora a jeho ženu všem doporučuji a strašně ho všude chválím, je milý, ochotný, lidský, profesionální...prostě super.

Jsem zdravotník-takže myslím, že dokážu shodnotit a srovnat přístup pana doktora k malým pacientům i nám dospělým s ostatními lékaři.
Je milý on i jeho manželka-sestřička v ordinaci.
Několikrát jsem mu vylekaně volala ohledně malé dcerky i mimo pracovní dobu a byl vždy ochotný. Nezažila jsem ho nikdy nepříjemného...
Na můj vkus někdy předepisuje až příliš mnoho homeopatik, ale musíme si přiznat, že je to šetrnější cesta k malému dětskému organismu než hned nasadit antibiotika.
Jediné co moc nechápu je jeho časté doporučování nehrazené vakcinace-někdy až příliš naléhavě (viz pneumokok, meningokok, .....)
ALe to je na každé mamince, aby se rozhodla.

Takže myslím, že opravdu mohu pana doktora doporučit-nehledě na příjemnou a útulnou čekárnu a ordinaci. :-)

K panu doktorovi chodí všechny tři naše děti a jsme s ním všichni velmi spokojeni! Dceru, která byla pořád nemocná, a předchozí lékařka s tím nic nedělala, nám "postavil na nohy". On i jeho paní jsou velmi příjemní. Já je rozhodně všem doporučuji.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,pane doktore. Mám téměř 6titýdenního syna. Již téměř 2 týdny mi brečí po každém kojení. Začne pít, pak se začne kroutit a vztekat, odtahovat se a zacne hledat prso, totéž se děje na druhém prsu. Poté strašně brečí a nejde ho utišit. Jedna paní doktorka mi řekla, že mám dávat příkrm, že brečí, protože má málo mléka a že se odtahuje, protože nic neteče. Další mi řekla, že je překrmený, že ho bolí bříško. Dalším názorem byl reflux. Do toho mi vždy blinká, dnes celý den plakal a blinkal i 2 hodiny po jídle. Nevím si již rady, připadá mi, že ho něco bolí a trápí po každém jídle, vypadá jako by chtěl neco vyvrhnout, vyplazuje jazýček a dělá se mu moc bublin u pusinky. Nemohu pořád přijít na to, proč ten neutišitelný pláč, každé kojení je hororem, co zase přijde.Moc Vás prosím o radu. Moc děkuji, s pozdravem Vendula

Neklid po jídle může způsobit nedostatečné odbrknutí (ulívání mléka chvíli po kojení, kdy vzduch vytlačuje mléko, vždy dítě zvednout a nechat odbrknout). Dále ihned po jídle dochází k gastrokolickému reflexu - přesouvání potravy v trávicím traktu, některé děti toto vnímají bolestivě. Další možností je velký proud mléka - bolestivé polykání, řešit kojením v poloze vleže. Jestli má dítě dost jídla se pozná do 6 t věku podle počtu stolic, počuraných plenek a váhového přírůstku. Jsou ještě možné další možnosti, nebo jejich kombinace, pokud by to nebylo dobré, tak lze dítě vyšetřit na dětském odd. je ve FN Ol.

MUDr. Tomáš Koryčánek