Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení
Roentgenova 2/37, Praha

Operace mozku, míchy a páteře

Zobrazit ostatní profily neurochirurgů v okolí

Roentgenova 2/37, Praha

Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení

Léčené nemoci

• Nádory mozku a míchy, degenerativní onemocnění, tumory a traumata páteře

• neurochirurgie

Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace mozku, míchy a páteře

V breznu 2023 jsem byla na akutni operaci vyhrezleho obratle krcni patere. Dva mesice jsem sve problemy resila po poliklinikach i ambulancich (videli me 4neurologove), az zde na Homolce se o me postarali s neuveritelnou peci, empatii a odborneho celeho kolektivu.

V listopadu 2024 jsem podstoupila operaci bederní páteře.Po úporných bolestech, které mi znemožnily jakýkoliv pohyb, chůzi, soběstačnost, byla operace doslova vysvobozením. Lidský přístup, empatie, odbornost pana doktora mě vrátila zpět do života. Nyní pravidelně cvičím, rehabilituji a můj stav je den ode dne lepší. S úctou a pokorou děkuji panu doktorovi a celému personálu neurochirurgie.

V prosinci 2020 mě pan doktor operoval mikrochirurgicky objemný mediolaterální bulging disku L/S1 sin při těžké degeneraci disku. S ploténkami jsem měla dlouhodobě problémy, které vyústily tím, že jsme od září 2020 nemohla téměř chodit. Každý krok mě nutil ulevit si do předklonu. Do pravé nohy mi vystřelovala bolest, pálení a mravenčení, vše tepalo až do mozku. PRT opich nepomohl. Fungovat jsem dokázala trochu pouze s Pregabalinem. Už samotné probuzení s narkózy bylo úžasné, konečně žádné tepání do mozku, neuvěřitelná úleva. Stále sice musím pravidelně cvičit, ale v běžném životě nepociťuji žádné omezení. Panu doktorovi byl chtěla velmi poděkovat a to nejen za jeho lékařské schopnosti, ale za jeho lidský přístup.

V dubnu letošního roku mě začala bolet záda v bedrech, bolesti byly neskutečné...bolest vystřelovala od beder přes vnější levý kyčel, přes koleno a hlezno, až do kotníku. Někdy při chůzi i při sedu. Sednout si normálně na židli, nebo do auta byl obrovský problém. V okresní nemocnici mě doporučili nemocnici Na Homolce, kde se mě ujal MUDr. Raev. Dle jeho posouzení se jednalo o objemný výhřez zlomené ploténky. Pan doktor doporučil operaci, kdy mi během 1,5 hod odstranil onen výhřez a upravil ploténku tak, aby již netlačila na nervy okolo páteře. Hned druhý den po operaci, když jsem se šel projít s chodítkem jsem věděl, že je vše O.K. Jakoby se stal zázrak...z nemohoucího člověka, kterému reálně hrozilo doživotní ochrnutí a inkontinence se najednou stal zase zdravý člověk, který se může normálně pohybovat. Rád bych tímto velice poděkoval MUDr. Raevovi za jeho profesionální výkon a přeji mu mnoho šťastných let, za to, že dělá svým konáním mnoho lidí opět schopných kvalitního života.

Ve 42 letech člověk nechce být ležák a po 4 měsících, kdy jsem nemohl pořádně stát, chodit, nebo se posadit pro mě byla operace záchranou a vrátila mě do normálního života. Podstoupil jsem endoskopickou operaci vyhrezu a ani žena mě nevěřila že mě operovali. Jen malá ranka na zádech a velice rychlá rehabilitace. Teď po 2.5 měsících od operace jsem se vrátil ze Šumavy a ujít za tři dny 60 km nebyl problém :-) Před operací jsem nemohl ani odvézt syna do školy. Tak děkuji moc panu doktorovi za to jakou metodu operace zvolil, za provedení, za celkový přístup a navrácení mě do aktivního života.

Velmi lidský a empatický pan doktor, který bere v potaz psychiku pacientů a jejich obavy z budoucnosti. Byla jsem u něj na Homolce na endoskopické operaci obřího výhřezu (17x15mm) v bederní páteři. Seznámil mne s riziky i s možností recidivy, která se u těchto onemocnění páteře bohužel občas stává. Ale taky mi dal naději, protože mi řekl, že věří, že v mém konkrétním případě je velká pravděpodobnost, že mi operace pomůže od mých problémů a že kdyby měl pochybnosti, tak by do ní on sám nešel. A měl pravdu, jsem 4 měsíce po a cítím se jak vyměněná, rehabilituji, začínám sportovat a znovu plnohodnotně žít. Ťuk ťuk ťuk, snad to tak vydrží co nejdéle, plotýnky jsou potvory. U výhřezů je operace samozřejmě až na posledním místě, když vše ostatní selže, ale když je to na endoskopický zákrok, nemám obavy pana doktora Raeva doporučit úplně komukoliv.

Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Jiný

Pan doktor mi neuvěřitelně pomohl s výhřezy plotének, pomocí operace. Zákrok měl minimální bolestivost a změnil mi život. Léta mě trápily veliké bolesti zad a omezení pohybu. Nyní jsem půlroku po operaci a už pomalu začínám i se sportem, můj život se díky operaci nesmírně zlepšil. Moc děkuji.

Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Jiný

Dne 16.2.2016 jsem prodělal záchvat a poté jsem byl vPříbramské nemocnici celkem sprostě a necitlivě informován o tom”že mám nádor na mozku!23.2.mě jako trosku převezli na homolku.Večer mě navštívil pan doktor Raev.Ten mě dodělal,jako první mě sdělil celou a úplnou pravdu.Hrozila nehybnost půlky těla a špatná řeč.Ani nevím proč,ale já mu vše včetně léčby věřil.7hodin se hrabal v mojí hlavě a vrátil úplně cizímu člověku jeho ztracenej život.Děkuji Stefane,jste Pan lékař Pavel Voráček ,Dobříš

Velký dík patří p.Mudr.Raevovi
Operoval moji tchýni 5.10.2021, přestávala mít citlivost na rukou,nohou, těle, nevěděla,co má v ruce,když to neviděla.
Pan doktor nám vysvětlil,že zákrok nepomůže od necitlivostí úplně,ale zabrání tomu,aby nám babička úplně ochrnula na horní a dolní končetiny.
Měli jsme velký strach, ale operace dopadla super.
Pak sice měla naše babi ještě nějaké problémy se srdečním rytmem,ale vše se zalečilo. Po 10 dnech nám ji převezli do spádové nemocnice,a asi po 6 týdnech začala rehabilitovat.
Ještě jednou moc děkujeme panu doktorovi a ať se mu daří dále pomáhat mnoha pacientům

Bílkovi Libice nad Doubravou

Dobrý den,moc mi pomohl pan MUR.Š.Rajev .Mněla jsem výřes L5 a udělala jsem jen dva kroky bez bolesti.Ležela jem na pravé straně a sedět jsem vůbec nemohla.Po operaci kterou provedl pan doktor.Chodím a moc si to užívám má zlaté ruce a úžasné chování to se vidí málo kdy.A taky musím pochvalit sestry které byly laskavé a vstřícné.Děkuji Helena Hejdová