Oční lékař Více

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Smetanova 1390, Ústí nad Orlicí

Od 14 000 Kč

Oftex s.r.o.

Lékařka Oční kliniky OFTEX a Očního centra Ústí nad Orlicí, specializuji se na refrakční chirurgii, plastické operace a cévní onemocnění sítnice. Jsem...

Léčené nemoci

• Refrakční chirurgie
  • Plastické operace
  • Cévní onemocnění sítnice

• oftalmologie

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Sabina Matušková? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

126 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, již delší dobu (asi 2 roky) mám lehce zhoršený zrak na jednom oku, pravém. Jde o to že levým vidím na 100% ale pravým vidím ostře text písmem cca 2cm vysokým jen do vzdálenosti pár metrů (cca 3-4m) ale občas vidím normálně ostře jako druhým (pokud delši dobu hledím do dálky, či někdy po ránu atd.) tudíž problém není stálý. Problém se projevuje při pohledu před sebe, pokud se dívám nahoru či doboku vidím normálně. Pokud přihmouřím oko tak vidím dobře. Hlavně mám problémy zaostřit na dálku když se dívám delší dobu třeba do telefonu nebo notebooku (v práci). Také mám v pravém oku zákalky ale ty vidím jen občas a nijak mi nevadí. Obvodní lékař mi řekl že na brýle to není protože je to občasný problém a druhé oko vidí dobře a že je to asi jen únavou oka. Má pravdu? Děkuju

Dobrý den, určitě je třeba to vyšetřit. Může se jednat třeba jen o syndrom suchého oka nebo skrytou dioptrickou vadu, ale příčin může být více.

MUDr. Sabina Matušková

je mi čerstvě 30 let, sportovec. Asi před týdnem jsem z ničeho nic začal mít problémy s viděním. Projevuje se u mě dvojité vidění s nemožností zaměřit a zaostřit jeden bod. Nejedná se nepřetržitý stav, ale o nárazové průběhy. Po zavření jednoho oka vidím dobře. Při protažení krku se to většinou na chvilku zlepší. Na konci dne mě z toho, jak se snažím neustále doostřovat trochu bolí hlava. Jinak žádné vedlejší bolesti nemám. Moje práce spočívá v celodenní práci za počítačem. Vzhledem k současné situaci ve světě bych se rád zeptal, zda mám navštívit doktora či nikoliv a o jaký druh problému se jedná.

Předem děkuji za odpověď s pozdravem

Jirka

Dobrý den, doporučila bych na vyšetření zajít a neodkládat to. Může se jednat o banalitu (skrytá dioptrická vada, skryté šilhání) nebo to může být problém neurologický. Jinak režimová opatření byla již zmíněna výše.