Ortopedická ambulance - Bioort

Čsl. armády 1191 , Tábor

Ortopedická ambulance - Bioort

Kpt. Jaroše 2000, Tábor

Nemocnice Tábor, a.s.

V naší ordinaci Vám nabízíme kvalitní lékařské služby zaměřené na řešení ortopedických problémů. Naše ambulance preferuje použití biologického způsobu...

Léčené nemoci

• Artróza kloubů

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Richard Jíra ? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

41 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

již delší dobu mě trápí bolest nohou v určitém místě. Na obou nohách těsně pod zadkem z vnější strany - místa jsem označil na obrázku - ctrlv.cz/shots/2018/02/15/tSRr.png

Navíc když si na těchto místech jemně zatlačím prsty, je to jako kdyby mě někdo přes ně vzal pohrabáčem. Také se mi občas stává (nevím jestli to s tím souvisí) že když delší dobu sedím, tak mě začnou brnět nohy a někdy i v pánvi. A když si vezmu těsnější kalhoty nebo spodní prádlo, tak mě tato oblast ještě příšerně pálí. Nebo také když jdu spát a vezmu si teplou deku, prostě zhoršuje se to v teple a naopak zlepšuje (bolest, pálení) v chladu. Napadá vás něco, čím by to mohlo být? Děkuji.

označená místa by mohla znamenat úponové bolesti hýžďových svalů na velký hrbol kyčle, jsou celkem časté. Avšak brnění a pocit pálení se spojen spíše s neurologickou problematikou. Nejprve bych tedy navštívil neurologa, aby se vyšetřil periferní nervový systém. Pokud bude problém tady, bude Vás dále řešit neurolog. Pokud se neurologické poškození nepotvrdí, pak se většinou úponové bolesti řeší na ortopedii obstřiky a rehabilitačními procedurami.
S pozdravem Jíra

MUDr. Richard  Jíra

Dobrý deň. Píšem ya môjho syna, ktorý má 34 rokov, má otrasné bolesti v nohách, už nevládze stáť na nohách a obvodná lekárka v Českých Budejoviciach mu stále predpíše nejaké prášky od bolesti a povie aby schudol. Áno uznávam trpí aj nadváhou, ale bol aj na diabetológii, bral drahé lieky a vôbec mu to nepomohlo. Určite musí byť nejaké riešenie z tejto nesťastnej stiuácie.

z ortopedického hlediska se nelze vůbec vyjádřit, jestli obtíže Vašeho syna souvisejí s touto odborností. Je nutné se domluvit s praktickým lékařem, jakým směrem cílit odborná vyšetření. Může se jistě jednat o příčinu ortopedickou, ale také cévní, neurologickou, metabolickou spojenou s obezitou a tak dále.
S pozdravem Jíra

MUDr. Richard  Jíra