Mudr. Pavla Nykodýmová, s.r.o.
17.listopadu 230, Říčany

Zobrazit ostatní profily plicních lékařů v okolí

Umístění: Mudr. Pavla Nykodýmová, s.r.o. Jiný

Paní doktorka je i po letech pečlivá, odborně fundovaná, rozumná a lidsky vstřícná lékařka. Jak to u takových odborníků bývá, čekárna je nacpaná.

Skvělá plicní lékařka.Roky jsem s alergií a začínajícím astmatem chodila v Praze na alergologii. Pan doktor vždy jen napsal inhalační pomůcky. Pak mě obvodní lékař po mé prosbě poslal k paní doktorce, která mi nechala udělat všemožná vyšetření a krátkou dobu po zahájení léčby musím říct Paní doktorko, klobouk dolů.... Děkuji
Irena od Říčan

Pečlivá lékařka, byl jsem a jsem spokojen...
Ale i jí přece jen může něco uniknout:
Ani ne jako výtku ale spíš pro všeobecné poučení uvádím tuto zkušenost:
K mému občasnému bronchitickému pokašlávání se přidal v roce 2012 silný neutuchající spíše dráždivý kašel, trval asi 9 měsíců a různými vyšetřeními včetně CT a dvou testů na tuberu se pátralo, čím by to mohlo být...
Pak, zcela náhodou, jsem se zmínil internistce, že se mi daří dobře až na kašel. A ona zjistila, že mi před 9 měsíci zaměnila lék na hypertenzi za RAMIPRIL (ACE-inhibitor).

Hle, co se píše o Ramiprilu : "nežádoucí účinky: suchý dráždivý kašel, někdy je velmi obtěžující a vede k vysazení ACE-I (dán zpomaleným odbouráváním bradykininu a následnou kongescí plic)".

Vyměnili mi Ramipril zpět za Micardis a kašel ze dne na den ustal.
Od té doby jsem plicní oddělení nemusel navštívit (už asi 8 měsíců) - nemám problémy, na podzim možná budu víc pokašlávat a zase se přihlásím.

APELUJI TÍMTO NA VŠECHNY PLICNÍ LÉKAŘE, ABY SE PACIENTŮ S DRÁŽDIVÝM KAŠLEM VŽDY ZEPTALI, ZDA PACIENT NETRPI VYSOKÝM KREVNÍM TLAKEM A ZDA NEBERE LÉK ZE SKUPINY INHIIBITORŮ ACE (Ramipril, Perindopril, Spirapril, Enalapril, CAPTOPRIL atd.)

Opakuji, že to paní doktorce nevyčítám, možností a kombinací léků je mnoho a je asi těžké všechno uhlídat.

Jan od Říčan

Paní doktorku Nykodýmovou považuji za nejlepší lékařku, se kterou jsem se kdy setkal. Není to jen vynikajicí lékařka, ale i úžasný člověk. Neodmítla mě ani s probémy, které měla řešit praktická lékařka, ale neřešila je. Ošetřuje celou naší rodinu, nejvíce však mámu s téžkým astmatem.Za celou rodinu děkuji za Váš přístup. Miroslav Šmejkal ml.

Reakce na hodnocení z 21.3.2012 Honzy:
Tuto zprávu jsem zaznamenala až nyní, a proto na ní reaguji se zpožděním. Žádného pacienta "Honzu" jsem neošetřovala. Jedná se o anonym, který je veden snahou mě osobně poškodit. V mé praxi se žádný takový případ nevyskytl. Kromě toho i z odborného hlediska je prakticky vyloučeno, aby pacient s takovýmto plicním nádorem žil čtyři roky. Žádám důrazně o odstranění této zprávy, jinak budu nucena bránit se právní cestou.

Musím velmi poděkovat paní doktorce Nykodýmové a jejímu celému kolektivu,za veliký přínos v oboru plicních chorob
jak po stránce odbornosti, ale hlavně celému lidskému přístupu.Jako pacientka postižená též SARKOIDÓZOU sice vyčkávám 3hod.v čekárně, jako již zmiňovaní,jiní pacienti již delší čas, ale tento přístup a vše co k tomu následuje ráda
zvládnu.MOC A MOC DĚKUJI.

Velmi spatna zkusenost. Za ctyri roky lecby nebyla schopna rozpoznat nemalobunecny adenokarcinom v prave plici pacienta. Po celou dobu k priznakum pristupovala jako k astmatu, ktery vsak na jeji lecbu nereagoval! Pacientovy byla rakovina diagnostikovana ihned po prvni navsteve u jineho plicniho lekare. Bohuzel je jiz pozde.

Pavla Nykodýmová

Tuto zprávu jsem zaznamenala až nyní a proto na ni reaguji se zpožděním. Žádného pacienta „Honzu" jsem neošetřovala. Jedná se o anonym, který je veden snahou mě poškodit. V mé praxi se žádný takový případ nevyskytl. Kromě toho i z odborného hlediska je prakticky vyloučeno, aby pacient žil s takovýmto plicním nádorem déle jak čtyři roky. Žádám důrazně o odstranění této zprávy, jinak budu nucena se bránit právní cestou.

Velmi dobrý lékař. Děkuji

báječná svědomitá mám jen samá pozitiva Hejdová

Výborná lékařka, s lidskýn přístupem, velmi pečlivá.