Peroutková 5, Brno-střed, Brno

Přijímám: dospělí

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

Peroutková 5, Brno

1 000 Kč

Mgr. Pavel Szotkowski

Zaměřuji se na poskytování individuální psychoterapie dospělým klientům (od 18 let), v některých případech i dospívajícím klientům od 15 let věku.
...

• psychoterapie

W
Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski Individuální psychoterapie (50 minut)

Moja spolupráca s p. Szotkowskim trvala s dlhšími časovými prerušeniami 4 roky vo frekvencií 1x týždenne. Za tú dobu som nesmierne vyrástla a dnes viem, ze p. Szotkowski bol pevným bodom na mojej ceste. Nielenže som získala náhľad nad svoje problémy (truchlenie, nízka sebahodnota, sebedeštruktívne vzorce, výkon), ale osvojila som si i určitú samostatnosť a zvýšenú mieru sebareflexie. Začala som si pokladať otázky inak. Vďaka nemu som poznala pevnú oporu s hranicami a aj pocit, že na tom, čo chcem povedať, záleží.
Veľmi oceňujem, že som sa mohla vždy spoľahnúť na jeho úprimnosť. Cítila som, že v terapií je prítomné nepriame vedenie - psychodynamika je o niečo direktívnejší smer a navyše so ctením neutrality - ale vždy to bolo vedené s rešpektom k mojej osobe. Hoci sme si na našej spoločnej ceste, ktorá nebola rovná, preskákali rôznymi obdobiami, verím, že p. Szotkowski je kompetentný človek na svojom mieste.

Dnes, viac ako polroka po ukončení terapie, vnímam benefity v reálnom dennodennom živote: mala som možnosť porozumieť svojej minulosti a vzorcom, ktoré ma ovplyvňovali (ovplyvňujú), získala som schopnosť vyjadrovať a napĺňať svoje potreby, otvorila som otázky identity. Snažím sa žiť život viac v súlade so sebou a darí sa mi to vďaka spoločnej práci.
Pán Szotkowski, ďakujem Vám za spoločnú cestu, ktorá mi zmenila život. W.

Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski Individuální psychoterapie (50 minut)

Pana magistra mohu jedině doporučit. Na terapii jsem docházela vice než 2 roky. Nebylo to vždy lehké, ale bylo to přínosné.

Umístění: jiné místo

K Mgr. Szotkowskému jsem chodila přes 2 roky vždy 1 x týdně s úzkostnými stavy. Pod jeho vedením jsme společně analyzovali moje chování k okolí, sobě samé, reagování v různých situacích. Nebylo to vždy lehké, ale dal mi jiný pohled na mé jednání, uvědomila jsem si spoustu věcí (špatné vzorce chování, malou sebeúctu,..). Snažím se udělat ve svém životě pořádek, myslet více na sebe a odhodit "masku dokonalé ženy, která vše zvládne". Není jednoduché přiznat si svoje nedostatky, není jednoduché otevřít se a být upřímný k "cizímu člověku", ale pokud toto zvládnete, je to velmi osvobozující. Pan magistr je velmi empatický a moc mi pomohl. Děkuji Mgr. Szotkowskému za jeho terapeutické vedení, psychoterapie mě posílila v osobním i pracovním životě, přeji mu hodně štěstí a spoustu spokojených klientů. Mohu jenom doporučit.

Psychoterapií mě pan Szotkowski provázel dva roky. Za tu dobu jsem se postupně naučila mluvit a přemýšlet nahlas. Na způsob vedení jsem si zvykala delší dobu, ale pana Szotkowského mohu jen doporučit. Díky němu jsem se mnohé dozvěděla o sobě sama a zažitých vzorcích chování. Moc mi pomohl a je jen škoda, že se naše cesty rozdělily.

Umístění: jiné místo

Když na dětství a dospívání nemáte jen pěkně vzpomínky, a dárky, vzorce od rodičů.... Zkrátka jste ustrašená hromádka, která má minimum sebevědomí. S věkem téměř duševně-už i tělesně umíráte i když na takové věci máte ještě biologicky čas. Okolí netuší-mlčíte-vy se snažíte (mnohdy víc, než můžete zvládnout) a zároveň utíkáte (mnohdy zbytečně, protože ani netušíte, jak lehké je ledacos zvládnout)… Ale tak to dál nejde! „Nejsem normální-slušně řečeno!“ Rozhodnete se vyhledat pomoc. Netušila jsem, jak velká zátěž pro mě bude taková komunikace s mužem mezi 4-ma očima-problém s očním kontaktem, sucho v ústech, můžu vůbec mluvit, myslím si to tak správně, můžu mít názor?… (-ale vy fakt můžete :-) ) Překonáváte sám sebe, je to dřina, ale dáváte do toho všechno, co v sobě ještě máte. Prokoušete se historií, jste naštvaný (smutný) na její postavy, situace. Pak i na sebe. Poznáte, že například Váš strach, to vaše „chození při zdi“,… je velkou příčinou vašeho stavu, vztahů. Uvědomíte si, že je JEN NA VÁS, jak se k tomu postavíte. Jste dospělý, zodpovědný, už nejste dítě! Můžete říct NE, a nebýt místo toho např. Hujerem, či hromádkou neštěstí, aby jste někomu neublížil, aby se na vás někdo nezlobil. Nikdo není dokonalý! Někdy méně znamená více. Láska začne mít jiné proudění. Začnete se na svět koukat jinýma očima. Zkoušíte, sbíráte odvahu,…to začíná další práce… Zkrátka a dobře, děkuji p. Szotkowskému za jeho čas a vedení, které mi věnoval. Nelituji. Doporučuji. Nevzdávejte svůj život předčasně!

Umístění: Online konzultace Zhoršující se zdravotní stav následkem prožité traumatické události- pocity úzkosti a napětí

S terapií pana Szotkowského jsem byla velice spokojena, začala jsem si více vážit sama sebe, otevřel se mi racionálnější pohled na svět, uvědomila jsem si, že já jsem tady taky a také, že nastalé životní situace mohou mít i jiná řešení, než jen ty, které by se líbily a vyhovovaly všem okolo vás na úkor vás samotných. Přeji mu hodně štěstí a spoustu úspěšně postavených bolavých dušiček zpátky pevně na nohy:-)))

Umístění: jiné místo

Pan Szotkowski je výborný psycholog. Díky terapii jsem si utřídila myšlenky, uvědomila si svoji hodnotu, lépe zvládám strach a zachránilo mě to před psychickým zhroucením.

Umístění: jiné místo

Pan psycholog je klidný a příjemný člověk. Pro mne to bylo první setkání s psychologem. Až zde jsem pochopila, že není důvod se stydět za odborné konzultace, ale brát to spíše jako výhru. Pan Szotkowski byl po celou dobu terapie velmi profesionální a otevřel mi oči. Osobní situaci se mnou podrobně rozebral do posledních střípků a mnohokrát mi kázal úplně jiný pohled na situaci, který jsem dříve neviděla. Pomohl mi utřídit myšlenky, postavit se na vlastní nohy a především mi dodal sílu jít dál. Pane magistře, mockrát Vám děkuji. Velmi doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Pan psycholog vystupuje velmi profesionálně, otevřeně a podává svůj názor velmi šetrně ale upřímně. Za rok a čtvrt psychoterapie s ním jsem se znatelně posunul v klidnějším a stabilnějším prožívání stresových situací a dozvěděl jsem se o sobě, svém chování a přemýšlení tolik, kolik jsem ani nevyčetl z hromady psychologických knih za předchozí roky. Moc za ten příjemně strávený čas děkuji a ostatním doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Díky terapii jsem se někam posunula ve svém životě, spoustu věcí jsem si uvědomila. Můžu jen doporučit. Děkuji.

32 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

mám dceru 16 let která začala trpět úzkostmi a nehezkými myšlenkami které ji říká její hlas. K psychologovi jsme objednaný, ale až za měsíc. Je nějaký přípravek který bych ji mohla zatím podávat?
Děkuji Dana

Dobrý den, Váš dotaz byl přidělen do sekce psycholog, ten ale bohužel není schopen kvalifikovaně odpovědět. Doporučuji Vám obrátit se na lékárníka, který může podat volně prodejný přípravek, nebo dětského lékaře, který může kromě toho doporučit i lék na předpis.

Mgr. Pavel Szotkowski

Dobrý den, řeším rozchod s přítelem. Budeme spolu skoro šest let, je nám 23. Poslední dva roky nám vztah nefunguje plně, je to spíše přátelská rovina, protože mi už není příjemný ani jeho dotek, není mi z toho dobře a jsem vůči němu odtažitá a necítím přitažlivost. Nevím úplně, jak to vzniklo, a kde a kdy se ten kořen toho objevil. Vím, že ho to trápí a navrhoval mi různé věci, jak by se pro mě stal atraktivnější, ale nějak to nefunguje, řešila jsem to i se svou gynekoložkou/sexuoložkou, protože se mi po styku s ním chtělo zvracet, nebo brečet a ta mi řekla, že se s ním mám rozejít, a že nemá význam v tomhle věku něco takového řešit. Máme spolu celkem silnou emoční vazbu, ale moc nevěřím tomu, že by se mělo něco změnit. On navrhoval, že bychom si zašli na párovou terapii, ale nevím, jestli by to v téhle fázi mělo význam, a jestli ještě něco řešit chci, spíše mám pocit, že bych to dělala kvůli němu. Nejsem si však definitivně jista, že chci vztah pustit, protože se bojím, abych pak nezjistila, že jsem neměla problém jen s ním, ale že mám problém nějak obecně v intimitě. Nevím, jak si to mám přebrat. Jsem otevřená jakýmkoli dalším názorům a radám, protože se to už hrozně dlouho neposouvá a je to celkem ubíjející.

Vážená slečno,
svůj problém popisujete srozumitelně. Domnívám se, že pokud se s ním potýkáte již dva roky, je to vzhledem k Vašemu věku docela dlouhá doba a je načase začít ho řešit (protože samo se to asi nikam neposune...). Na co chcete dál čekat? Pokud nevíte, zda se se svým přítelem rozejít, jím navrhovaná párová terapie může skutečně pomoci zvědomit si vlastní motivy, proč vlastně ve vztahu zůstáváte, ačkoli Vás sexuálně nepřitahuje, ba dokonce až odpuzuje. Zřejmě tomu tak ale nebylo vždy, co se tedy změnilo? Zažili jste něco spolu nebo snad Vy sama, co Vám tak zásadně změnilo pocity z intimního kontaktu s přítelem?
Spíše ale pro Vás může být v této fázi vhodná individuální psychoterapie, protože píšete, že se Vám problém nechce řešit přímo s ním, naznačujete, že můžete mít obecně problém s intimitou... Oba přístupy se dají i kombinovat, samozřejmě u jiných psychoterapeutů. Jinou radu než doporučení odborné péče Vám u tak komplexního tématu nemohu s čistým svědomím dát.
Přeji Vám hodně zdaru v prozkoumávání vlastního nitra!