Dobrý den vážený pane doktore, doktorko, byla jsem na CT a chci se zeptat jak vážná je diagnoza "Kom

1 Počet odpovědí:
Dobrý den vážený pane doktore, doktorko, byla jsem na CT a chci se zeptat jak vážná je diagnoza "Komorový systém a subarachnoidální prostory širší při atrofii mozkové" a zda se to dá léčit a jakým tempem se shoršuje, je mi totiž teprve 58 let. Byly mi předepsány léky Godasal 1/2 tabl. a Cavinton Forte 1/2 tabl. Musím brát oboji léky, nebo raději vynechat Godasal a vzít si 1 celou tabl. Cavinton Forte nebo jsou nějaké jiné kvalitnější léky ? Nebo zvýšit dávky ? (klidně si i doplatim). Děkuji za upřesnění a odpověď přeji krásný den.
Zdravím, atrofie mozku je přirozený projev mozku, nejde zastavit, lze zpomalit. Lékař Vám napsal Cavinton na lepší prokrvení mozku a Godasal rovněž za účelem dobrého stavu cév a udržení dobrého průtoku krve cévami. Přidala bych lék Tanakan či Tebokan (léková forna Gingo biloba, nikoli potravinový doplněk na zlepšení paměti, cvičit paměť studiem jazyků, křížovky, přiměřená duševní činnost a práce, dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu, aspoň 3-4 km rychlejší chůze denně. Proces stárnutí nelze zastavit, ale lze zpomalit.