Bouličky na pochvě a stydkých pyscích

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

chtěla jsem se s Vámi poradit. V posledních 2 týdnech jsem měla gynekologické potíže (z výsledku vyšly bakterie ecoli) plus angínu. Nyní se mi na pochvě z vnější strany (stydké pysky) objevilo několik velmi bolavých bouliček (vypadá to jako zarůstající chloupek), avšak je jich několik (celkem 6) a delší dobu jsem se neholila. Mám strach aby to nebyly nějaké pohlavně přenosné nemoci. Bolí mne na dotek celé genitálie (i nad stydkou kostí) a zejména tam kde jsou "bouličky". Dva dny nazpět mě bolela pochva zespodu a byla červená, měla jsem za to že jsem pouze zapařená, dnes však se objevily dané "bouličky"... Když jsem byla na prohlídce, nic z toho jsem neměla.
Můžete mi trošku poradit co to může být?

Děkuji mockrát
Dobrý den, už jsem odpovídal, ale možná se to k Vám nedostalo - jde o to, že alespoň bez pohledu na ony bouličky(mohla jste poslat detailní fota)-vždycky je lépe to vidět. nežli jen takhle odhadovat. Pokud jste měla E coli, ty asi byly přeneseny do pochvy ze stolice, to se stává. Následná antibiotika ale zase zničila lactobacil v pochvě - což často vede k mykotické vulvovaginitidě-což je plísňové onemocnění zevních rodidel a pochvy, často probíhající tak,. jak popisujete. Další důvodem tohoto může být klidně i alergická reakce na nějaké prací či kosmetické prostředky, mohlo by také jít o herpes - ten ale nebývá bělavý, bouličky hodně bolí a pak se z nich stanou infekční puchýřky. Samozřejmě může jít i o běžné pustulky po holení, ale říkáte, že jste se neholila.
Určitě bych Vám ale doporučil si urgentně zajít na gynekologii a nechat se vyšetřit a vzít kultivaci, aby se cíleně zjistilo, o co jde, důležité je také vědět, zda Váš partner nemá podobné či stejné potíže.
S pozdravem
MUDr. Luděk Fiala, MBA