Fakultní nemocnice Hradec Králové, detašovaná pracoviště
Nezvalova 959, Hradec Králové

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Monika Kubíková? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den pane Doktore, měl bych na Vás otázku. Je to cca 2 roky, co mi začali problémy se zaškuby. Záškuby probíhaly v nohách, na jazyku, trupu, rukách a všude po těle. Po cca pul roce jsem šel na emg do Rychnova, kde mi bylo řečeno, že emg je čisté a po kontrole neurologem mi bylo řečeno že mám syndrom benigních fascikulací. Po nějakém čase se mě záškuby opět vrátili. Nyní mě bolí i lopatka na ravé části těla, občas citím tlak do loktu, zatuhlé svaly a když hybu prsty, příjde mi, že jsou malíček,prsteník a ukazovák takový zatuhlý, (při pohybu pocit jak když jsou oteklé) ruka mě pobolívá a je zatuhlá celá... občas mi i přijde jakoby unavená celá. Je to ona svalová slabost u ALS? Bojím se nemoci ALS. je možné tuto nemoc mít? když jsem měl před cca 3/4 rokem čisté emg? Někde jsem četl, že byli i případy s als, kdy emg bylo čisté. Co se vyšetřuje pomocí emg? Co si myslíte o ruce a svalové slabosti? Děkuji Petr, 32 let.

Vážený pane Petře, v tomto případě doporučuji kontrolní neurolog. vyšetření vč. EMG vyš., MRI mozku a míchy a pravděpodobně mozkomíšního moku, vyšetření krve k vyloučení metabolických poruch, infekčních příčin, (krevní obraz, biochemie), onemocnění štítné žlázy, minerálové dysbalance, deficit vitaminů, anemie, borelióza a další. Potíže, které popisujete, mohou vyvolávat různé nozologické jednotky. S pozdravem MK.

MUDr. Monika Kubíková