Krajská nemocnice Liberec, mamologická poradna

Husova 10, Liberec

Krajská nemocnice Liberec, mamologická poradna

3. května 421,

Chirurgické oddělení

Lékařskou - chirurgickou praxi vykonávám od r. 1995, od r. 1998 také na Záchranné službě. Od r. 2000 v KN Liberec - zde vedu mamologickou poradnu. Zab...

• chirurgie
  • urgentní medicína

chtěl bych Vám poděkovat za provedený zákrok, který dopadl výborně.
Jako pacient jsem s Vámi i se sestřičkou byl maximálně spokojený.

Umístění: Krajská nemocnice Liberec, mamologická poradna Poradna, Vyšetření, Operace

Opravdu skvělý přístup, vše do podrobna vysvětlí a má milé vstřícné jednání. I sestra je milá hodná ve všem poradila. děkuji K.

Pan doktor Valenta moc výborný .Byla j sem u něj na vyšetření o kterém již při prohlídce věděl co se děje i když na sonu nic neviděli.Děkuji pane doktore za váš přístup k pacientům.

Byla jsem s nálezem u pana doktora na konzultaci. Tak úžasný přístup nejen odborný, ale i lidský jsem dlouho nezažila. Tomuto lékaři věřím každé slovo, ví, o čem mluví.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

na prstu u palce nohy mám kuří oko, které je již vystouplé, vypadá jak otlak, prst je trochu ohnutý, vypadá to nehezky a stydím se za to, do jakého stavu jsem nohu dostala. na plosce nohy mám také kuří oko. Chci se zeptat co s tím a zda je možné vyléčení.

Léčba je možná chirurgická nebo kožní - konzervativní, ta spočívá v aplikaci mastí se salyciláty, které způsobí rozpuštění hyperkeratozy - ztvrdlé kůže.
Chirurgicky lze provést nenáročný zákrok v lokální anestezii - informujte se v jakékoliv chirurgické ambulanci.

MUDr. Michal Valenta

DOBRÝ DEN JE NUTNÁ OPERACE ŽLUČNÍKU S 1KAMÍNKEM O VELIKOSTI 11MM KDYŽ ŽLUČOVOD MÁ 10MM PRÝ EXISTUE INJEKCE NA ROZTAŽENÍ ŽLUČOVODU A KYSELINA NA ROZPOUŠTĚNÍ KAMENŮ.

Operace je jistě indikována. Velikost kamínku a šířka žlučovodu nejsou podstatné, neboť limitující je šířka vývodu ze žlučníku, který má běžně cca 3 mm a dále pak vyústění žlučovodu do dvanácterníku, kde je svěrač, který takto velký kamínek jistě nepropustí. Laparoskopické odstranění žlučníku je běžný a nenáročný výkon s hospitalizací cca 3 dny.
Ještě k rozpouštění kamenů - nejde o nemoc kamene, ale žlučníku, i když byste se zbavila kamenů, vytvoří se vám další. Jejich vznik je spojen se složením žluči.

MUDr. Michal Valenta