Olšanská 7, Praha

Za vsechno si necha platit. Zakrok, ktery stal navic za houby, protoze me bolelo kousani jidla, me stal 400,-.
Presel jsem k jine doktorce, zub mi spravil a platil jsem kolik? 30 KČ!!!
Silne nedoporucuji.

S paní doktorkou Pravdou jsem již od jejích začátku na Praze 5 - Poliklinice Barrandov. Začátky nebyly lehké, použité stroje, které nefungovaly tak jak mají, né moc dobrá sestřička, navíc perfekcionizmus paní doktorky, který však často působí proti ní. Při první návštěvě mi našla 7 kazů (rentgenem). Uvěřil jsem, zaplatil jsem, i když mi to přišlo podivný, nicméně vysvětlení, že ústní používání kordikoidů (v případě alergiků) oslabuje sklovinu jsem uvěřil a kordikoidy již dávno nepoužívám. Od té doby (pravidelně chodím k pani koktorce každého půl roku) jsem většinou bez kazu, maximálně s jedním. Vždy jsem si v tomto případě vyplácel za kvalitní náplně a nemám s tím problém. No a k přístupu paní doktorky - je jednoduché říct, že je arogantní a nepříjemná, nezkusili jste ale někdy zkusit změnit vy svůj přístup? Vzhledem k tomu, že jsem vzdělán v humanitních vědách a i se na HR dlouhou dobu pohybuji, jsem si v přístupu a odhadu na lidi za tu dobu vyvinul šestý smysl, kterým se řídím. S paní doktorkou to neni vždy jednoduché, ale v životě je třeba mít a důvěřovat 3 lékařům - obvodnímu, zubaři a v mém případě ještě kožaři. Paní doktorka pravdová v mém týmu je!

P.S. Je pravda, že tu jsou i otřesné případy že neodhadla, co měla. Otázkou je, jestli jiný lékař by to odhadl.

Zdravím všechny!
Na takovéto fóra většinou nechodím, ale nedá mi to a povím vám svůj příběh.

Původně jsem si myslel, že mě pani Pravdová jen nemá ráda a prostě si holt musím vytrpět své. Můj chrup není uplně skvělý, zubařů je málo, co se dá dělat. Každá návštěva mě stála cca 2000,- pojištěný jsem.
Tak jsem tam k ní chodil, platil, chodil, platil a nějak to neřešil.
Jednoho dne jsem začal cítit tlak v zubu, klasický zánět, který už jsem kdysi prodělal, žakže vím jak to probíhá.
K doktorce Pravdové jsem dorazil v pátek, po x minutách hledání zánětu mi řekla, že se mi jen něco zdá, že to tak bývá a abych si kdyžtak zašel do Krče na pohotovost. Den na to v sobotu, jsem se probudil již s rozjetým zánětem. Zajel jsem do Krče, kde mi na pohotovosti koukla do pusy cca 90ti letá doktorka, cvrnkla do prvního zubu, udělala do něj díru a bylo hotovo. Pak mi řekla, že to byla "tónovaná plomba" tzn. plomba za kterou jsem dal Pravdový 2000,-.
Na doléčení jsem dál chodil k pani Pravdový. Dopadlo to tak, že se mi po zadělání zubu opět rozjel zánět.
K Pravdový jsem dorazil v pondělí. Ona si mě objednala na pátek! V pátek jsem již trpěl obrovskými bolestmi, proto jsem dorazil brzo ráno. Když mě uviděla, spustila na mě, že jsem objednán na 13.00, ať přijdu v jednu. V jednu mi sdělila, že udělá drenáž! a že si mám zajít v sobotu do Krče na výměnu drenu. V krči mi 90ti letá doktorka řekla, že tam dren není, že jsem ho asi snědl.
V tuto chvíli už mi to nedalo a začal jsem si být trochu nejistý. Pro jistotu jsem navštívil jinou soukromou doktorku, která si vzala 600,- jen za prohlídku zubů a navrhla mi zákrok uplně jiného zubu za 7000,-. Tak jsem si řekl "zlatá Pravdová" a smutně odešel. Po cca 2 měsících se mi, ale opět začal na zubu vytvářet zánět. To už jsem nesl velice špatně. Doktorka Pravdová mi přestala zvedat telefon. To už byla opravdu velká síla.

Výsledek? 1zub-3xzánět a 2x drenáž (k doktorce jsem přitom přišel včas a stačilo zub provrtat!!!)

Musím říci, že fakulta, která udělila Pravdové titul velice pochybyla. Pani Pravdová se minula povoláním. Ta totiž má sedět na městském úřadě a vymýšlet nesmyslné činnosti a né "léčit". Lékař by totiž měl být empatický a své řemeslo mít rád a rozumět mu. Pravdová nesplňuje ani jednu podmínku.

A jak to celé dopadlo?

S oteklými ústy, zoufalý, řekl jsem si, že to ještě jednou zkusím a zavolal jsem Pravdový, která, bohu dík, měla dovolenou a vzala mě za ní její kolegině. Ta mi rozřízla dáseň a vyndala dren, který mi Pravdová vpravila kamsi mezi kořínky.
Momentálně chodím dále k její kolegini a mám takový pocit, že se stal zázrak.

Komentář p. Bizkové mě nutí zareagovat. Pokud by nový lékař našel kazy, které předchozí zubař přehlédl, tak by to opravdu nemohlo být chápáno jako jeho chyba. Ovšem pouze v případě, že tyto nalezené kazy skutečně existují. Bohužel se se svými zkušenostmi musím připojit k řadě zde uvedených negativních komentářů. Byla jsem dlouholetou pacientkou MUDr. Klírové, na prohlídky jsem chodila pravidelně a se zuby jsem neměla výrazné problémy (jednou za čas malý kaz). MUDr. Pravdová mi na prohlídce objevila 9 kazů a další 3 plomby navrhla vyměnit. Byla jsem velice překvapená a přirozeně mě napadla otázka, zda Dr. Klírová prováděla prohlídky pečlivě. Ovšem vzhledem k tomu, že jsem k ní chodila dlouhá léta, předpokládám, že by se přehlédnuté kazy za takovou dobu projevily. Navštívila jsem proto jiného zubaře, který mi zuby prohlédl a žádné kazy nenalezl. Pro jistotu mě ještě poslal na rentgen (který mi MUDr. Pravdová neudělala!) a na něm nalezl jeden malý kazík mezi zuby. Ujistil mě, že bez rentgenu by tento kaz žádný zubař vidět nemohl (tedy ani MUDr. Pravdová).
Jsem naprosto zděšena z toho, že může existovat zubař, který je schopen vrtat zdravé zuby! Po přečtení předchozích komentářů však vidím, že nejsem jediná s touto zkušeností.
Na závěr bych chtěla zdůraznit, že nemám absolutně nic proti dentální hygieně, jsem zvyklá si za kvalitu zaplatit, ale přijde mi naprosto zrůdné, platit za poškozování vlastního zdraví. Navíc ne vždy platí, že všechno drahé je kvalitní a moderní. Bohužel jsem přesvědčena, že v případě MUDr. Pravdové je vše pouze drahé. Jana

S MUDr. Pravdouvou jsem velice spokojena, neboť veškeré zákroky se mnou vždy konzultuje a s ochotou zodpovídá všechny mé dotazy.
U předchozích komentářů mě zaráží, že přechod od starého zubaře, který mi žádné kazy nenašel, k novémuá zubaři, který mi jich naopak několik našel a upozornil na dentální hygienu, je chápáno jako chyba nového zubaře. Místo toho, aby se člověk zamyslel, že i stomatologie prochází vývojem a pani doktorka nabízí nový přístup, kvalitní materiály, bezpolestné zákroky, ale především u nás tak opomíjenou dentální hygienu. Tím že ji doktorka Pravdová nabízí se naopak "připravuje o práci". Snaží se v nás vypěstovat péči o chrup a jeho prevenci, než dávat dohromady důsledky špatné péče. Lidé co mají zkušenost ze zahraničí vědí, že dentální hygiena patří ke standardní péči o chrup.
Dále chci MUDr. Pravdové poděkovat za profesionální přístup a milé chování. A věřím, že pani doktorka by mohla napsat romány, co se týče pacientů, kteří nepřišli v objednaný termín apod.
L. Bízková

Chodila jsem 35 let k pí Dr. Klírové, která byla moc hodná a ochotná a velmi pečlivá. U pí Dr. Pravdové jsem byla letos poprvé a naposledy. Našla mi 7 kazů, které se mi asi udělaly od prosince, kdy jsem byla na kontrole, navrhla mi, že všechny amalgámové plomby, které mám, musí předělat, protože amalgám je velmi nekvalitní. Přitom tyto plomby mám 25 let a nikdy jsem neměla problémy.
Zkusila jsem tedy nezávislý posudek od jiného stomatologa, který mi zuby zrengenoval a ejhle : kazy mám pouze 2 a jenom malinkaté. Takže bohužel musím konstatovat: špatný stomatolog.
Olga

Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost u paní zubařky Pravdové. Do nedávna jsem patřila k těm, kdo nevěřil, že by paní doktorka Pravdová mohla být špatný stomatolog. Začala jsem k ní chodit poté, co převzala ordinaci po paní zubařce Klírové (mimochodem, moc milá paní a výborná zubařka, škoda, že již odešla do důchodu). Také zubařka Pravdová je velice milá, příjemná, vše vysvětlí, a to, že se u ní za služby platí, mi přijde naprosto normální a standardní. Bohužel, to je z jejích kladů vše. Jakmile Vám začne dělat něco v puse, je to hotová katastrofa. Mám zuby v pořádku, pouze 2 plomby, a nikdy jsem neměla u zubaře problémy. Paní zubařka usoudila, že bude potřeba mi vyměnit starou bílou plombu za novou. No, dobře, věřila jsem jí. Nejsem odborník a co jiného mi tedy tak zbývalo. Nechala jsem si dát lokální anestezii. Nevím, ale co to bylo, jelikož jsem veškerou bolest cítila tak, jako bych žádné umrtvení neměla. Takže trochu vyhození peníze. Navíc mě potom celá pusa zmodrala, zevnitř i zvenku a děsně to bolelo. Ani po vytrhnutí všech 4 moudráků jsem neměla takovou bolest. Dodnes si kladu otázku, jestli to bylo nutné a jestli to náhodou nebyl jen ziskuchtivý tah od paní zubařky. Jedno však vím jistě, byla to moje poslední návštěva u této zubařky.

Sám se podělím o své zkušenosti.

O zuby jsem se jako voják z povolání moc nestaral - nebylo zkrátka kdy. Moje manželka, pacientka paní doktorky Saberové mi domluvila prohlídku a protože to bylo přesně v době, kdy paní doktorka Saberová odcházela na mateřskou, dostal jsem se k paní doktorce Pravdové...
... a pak to začalo. Osm velkých kazů, tři osmičky na vytržení a konstatování, že mě paní doktorka nechce. Ani jsem se jí nedivil....

...také jsem byl poslán na dentální hygienu, ale já sám vím, že jsem zuby měl velice špatné a byl jsem rád, že se mě někdo ujal a byl ochoten mi je dát dohromady. A právě zde se dostávám do velikého rozporu se třemi čtvrtinami zde napsaných komentářů...

...lepšího zubaře jsem nikdy nepotkal. Paní doktorka je velice milá, navíc i pohledná, ochotná, ohleduplná, ale hlavně šikovná. Podle různých srovnání je o něco sice dražší, ale co dnes není drahé. Nejsem z těch, co doma spí na penězích a každá návštěva paní doktorky mě v peněžence pěkně bolí, ale když uvážím, že paní doktorka používá pouze kvalitní vybavení a nástroje, pak se nedivím.

Divím se pouze těm, kteří nejspíš ještě žijí v minulém režimu, kdy za návštěvu doktora se neplatilo, injekce neexistovali, vrtání bylo mučením a amalgamové plomby nestály za nic. A to se přesně týká všech, kteří tu jen chrlí kritiku a brečí nad tím, když někdo chce za úkon zaplatit. Kdybyste se místo fňukání pořádně o své zuby starali, nemuseli jste dnes platit za úkony, které ve vašich dobách pravěku byly zadarmo.

Všem, kteří hledají kvalitního stomatologa, mohu paní doktorku Pravdovou jen a jen doporučit.

A pro ufňukance mám vzkaz...přivazujte si své bolavé zuby na provázek a trhejte si je zavíráním dveří, nebo se o své zuby starejte tak, abyste nepotřebovali stomatologa a nekažte svými dementními komentáři pověst dobrému doktorovi, když se ani nedokážete pod svůj názor zveřejnit....

Děkuji
Petr Černický

Také se rád podělím s osobní zkušeností. A ta ZKUŠENOST BYLA VELICE ŠPATNÁ.
Od paní Mudr. Pravdové mě odradilo arogantní chování, vysoká cena a celkový přístup.
Měl jsem zub bez bolestí komplikací. Paní doktorka mi ho ošetřila s tím, že je tam velký kaz. Během dvou měsíců přišla silná bolest.
Také bylá schopná mi jeden zub během měsíce rentgenovat dvakrát.
Pro všechny tyto výkony by se ještě dalo "možná" nalézt vysvětlení. - Já sám tomu nevěřím.
Ale co není solidní jednání:
To je její AROGANTNÍ chování.
Dále jsem byl objednán na přesný den, hodinu. Čekám před ordinací v daný termín. Nic se neděje. Čekám, čekám, . . . .. Pak klepám na dveře a nic. Paní doktorka nikde. Resp. Někde byla, ale ne v ordinaci. Vracím se domů. V práci jsem si vzal volno a měl jsem super výlet před její ordinaci. Má můj telefon, email, adresu. Prý byla nemocná - chřipka. To naprosto chápu. Ale proč to nedá lidem vědět?
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ JI NEDOPORUČUJI ! ! ! ! !

Bohužel s paní Mudr. Pravdovou mám také VELICE ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI.
Má velice špatný přístup a arogantní chování. Našla mi několik kazů. Největším překapením bylo to, že zub, který mi opravila začal po dvou měsících bolet. Do té doby jsem s ním neměl nejmenší problémy. Již jsem registrovaný u nového lékaře.
Dalším velkým zklamáním BYLO OBJEDNÁNÍ. Byl jsem u paní doktorky objednaný. Přesný den, hodiny. Dostavím se před její ordinaci. Čekám, čakám, klepám, klepám. NIC !!! Paní doktorka si vzala volno. Nebyla to schopná oznámit. Ztratil jsem celé dopoledne, utratil cca 150,-Kč za poh. hmoty. A výsledek žádný. A to má můj telefon, email, adresu. V tento monent jsem už zuřil.
Jak by si jí to líbilo, pokud bych se takto zachoval já. Objednal si termín a na ten se pak nedostavil?
S paní doktorkou jsem BYL VELICE NESPOKOJENÝ !!!!!