Gynekolog Více

Plzeň 1 adresa

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Markéta Píclová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den tenhle mesic jsem to nedostala , a gynekolog mi picha injekci Depo Povera , muze to byt tou injekci ? dekuju

Dobrý den, Depo Provera Vám zablokuje cyklus minimálně na 3 měsíce, pokud neaplikujete další dávku menstruace se může dostavit již v následujícím měsíci, ale někdy může trvat úprava cyklu i rok.

Dobrý den paní doktorko,

chtěla jsem se zeptat na vleklý zdravotní problém. Již jsem se na to ptala své praktické lékařky i gynekoložky, ale ani jedna nedokázala poradit... Někdy mám takový pálivý pocit při vymočení, většinou ráno, někdy i při pití alkoholu před vymočením. Objevuje se mi bělavý, mírně zapáchající výtok po celý cyklus a občas mě řezavě píchne v levém podbřišku (velmi nízko), to se děje již několik let. Před půl rokem jsem otěhotněla a bohužel to bylo ZT. Nepátrala jsem po příčině, protože se to prý stává. Ale kamarádka mi pověděla, že jí diagnostikovali Ureaplasma urealyticum, která má podobné příznaky, které mě trápí, a dokonce jsem se dočetla, že neléčená může způsobovat potrat. Chtěla jsem se zeptat, jak se dá tato nemoc diagnostikovat a jestli jsou na ni potřebné nějaké speciální testy, nebo ji paní doktorka dělala při běžné kultivaci při prohlídce a nemusím si o ni říkat... V budoucnu chci znovu zkoušet otěhotnět a chtěla bych udělat maximum, abych již byla v pořádku.
Předem děkuji za odpověď. K.

Dobrý den, přítomnost Ureaplasma urealyticum lze zjistit pomocí kultivace z pochvy. V případě urologických potíží kultivace moči. Kultivace se při běžné gynekologické prohlídce nedělá. Jde o cílené vyšetření, které je indikováno na základě potíží. S pozdravem Píclová