Konzultace online • 2 500 Kč

Koučování • 2 500 Kč +1 Více

Studenti – individuální terapie • 2 000 Kč

Způsoby platby: Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Platba předem, převodem na účet.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Na Poříčí 12, Praha 1, Praha

Žitomírská 26, Praha

Psycholog a kouč | Praha 10

2 000 Kč

Psycholog a kouč | Online konzultace

INFORMACE | Nemáte vážné deprese ani jiná psychická onemocnění, takže nechcete a nepotřebujete docházet za psychiatrem. Přesto byste ale rádi vyhledal...

Léčené nemoci

• Nízké sebevědomí
  • Stres
  • Obavy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

• Magisterský titul: Klinická psychologie a poradenství (Master of Arts in Clinical-Counseling Psychology), LaSalle University; Philadelphia, USA (2012 – 2014)
  • Dvouletý komplexní výcvik v systemickém koučování a supervizi, HERMÉS Institut (2013 – 2015)
  • Bakalářský titul: Komunikace a masmédia (Bachelor of Arts in Communication and Mass Media), Empire State College; New York City, USA (2008 – 2012)

Ceny ZnamyLekar.cz

• klinická psychologie

Stáže

• Hermés Group Praha (individuální a párová terapie, koučování); MUDr. František Matuška (2013)
  • U Apolináře (středisko pro psychoterapii, rodinnou a párovou terapii); Mgr. Jarmila Tolimatová (2013)
  • The City Practice Prague (poradenství a podpora pro nadnárodní organizace a jejich zaměstnance); PhDr. Craig McNulty (2013)

Znalost jazyků

Publikace a články

Publikace (3)

Články (4)

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 psychologické poradenství

S Lucií jsem absolvovala dlouhodobější spolupráci, během které jsme se postupně zaobíraly jednotlivými tématy, které mě nejvíce trápily. Lucie dokázala pro každou oblast vybrat vhodnou techniku, která mi pomohla téma zpracovat, více se do něj vnořit. Díky konzultacím jsem se vyrovnala s určitými věcmi z minulosti, přijmula je a již mě nyní méně ovlivňují. Vyhovovalo mi zadávání domácího úkolu na další sezení, pomohlo mi to se nad probíraným tématem více do hloubky zamyslet. Lucie mi také poskytla hodně tipů na zajímavé knihy, články, z kterých nadále čerpám. Během spolupráce jsem si uvědomila, co je pro mne v životě podstatné, co chci změnit a i jak toho dosáhnout. Ještě jednou moc děkuji za pomoc a všechnu péči, kterou jsem mi věnovala.

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Milá P, moc děkuji za váš komentář. Hezky zmiňujete různé aspekty naší spolupráce, díky kterým jsme u vás dosáhly skvělého posunu. K procesu jste přistoupila aktivně a svědomitě a tak byla radost s vámi pracovat. Děkuji, že jste si jako partnera pro seberozvoj vybrala právě mě. Mějte se krásně a opatrujte se. S pozdravem Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 psychologické poradenství

Veľmi pekne ďakujem za pomoc. S objednaním som dlhú dobu váhala, myslela som si, že si dokážem pomôcť sama. Nakoniec som sa však odhodlala a som za to vďačná. Pani Thomas je veľmi nápomocná, milá a ochotná odpovedať a pomôcť s akýmkoľvek problémom. Mala som veľmi časté úzkosti a obsesívne myšlienky, s ktorými som nedokázala bojovať. Sedenia mi pomohli zistiť, ako myšlienky zmierniť a viac si užívať život. Už po prvých sedeniach som začala pociťovať malé zmeny a tešila som sa na pocit, ktorý prišiel po každom sedení - vedela som, že som o krok bližsie k tomu, aby som sa cítila lepšie. Návštevu pani Thomas určite odporúčam a v prípade návratu akýchkoľvek problémov sa na ňu rada obrátim opäť. Pomohli mi aj domáce úlohy, pri ktorých som veci lepšie mohla pochopiť a spracovať. Veľmi pekne za túto spoluprácu ďakujem.

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Milá M, děkuji za pěkné hodnocení. Je moc dobře, že jste udělala rozhodnutí se dále zbytečně netrápit a vážím si toho, že jste si na pomoc přivolala mě. Dobře vím, jak dokážou úzkosti a vtíravé myšlenky potrápit. Když si s nimi dovede člověk poradit sám, je to skvělé, ale bohužel to pro mnoho lidí snadné není, a na docházení k odborníkovi není nic špatného. Se zlomenou rukou bychom také nečekali na to, až se sama opraví. Jste velmi příjemná a inteligentní mladá žena a mám radost, že jsme spolu docílily toho, že si můžete život zase užívat. Mějte se krásně a opatrujte se. S pozdravem Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Online konzultace psychologické poradenství

Online terapie srozumitelná a vstřícná.........

Dobrý den, děkuji za vaše pozitivní hodnocení. :-) S pozdravem Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Online konzultace koučování

Bohužel, s Lucií jsme si nesedly lidsky. První sezení probíhala jakž takž normálně, ale postupně jsem měla pocit, že cokoliv řeknu, je špatně – buď moc či málo mluvím, moc se ptám. L. několikrát použila přirovnání k ostatním klientům, což u psychologa považuji za překvapivé. Po posledním sezení jsem byla celý den rozhozená. Napsala jsem jí, jak se na sezeních cítím, a zda to můžeme probrat a posunout na pozitivní směr. Její odpověď byla fádní, podobná každé rozchodové frázi – není to ničí chyba, najdi si někoho jiného. Další sezení nebylo, údajně kvůli neschopnosti rychle změnit svůj styl práce. Ani to, že někdo má skvělé recenze, nezaručuje, že pro Vás bude dobrý kouč. Pokud se s někým necítíte dobře, nemá smysl do toho investovat. Mně u Lucie chyběla skutečná hloubka, péče, snaha o pochopení a podpora. Za způsob ukončení spolupráce dávám jen 2, z celkové zkušenosti 3.

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Děkuji za vaše vyjádření. Mrzí mě, že vám spolupráce přinesla zklamání. Doufala jste v hlubší propojení s terapeutem a moji profesionalitu a hranice viděla jako chladné chování. Většina klientů bere např. to, že končíme sezení včas, jako normální součást procesu. Ve vás to budilo nepříjemné pocity. Mrzí mě to. Obecné srovnání s jinými klienty (viz výše) hodnotíte jako zvláštní, nejsem si jistá proč. Psychologové něco takového mohou říct, aby vám přiblížili, jak probíhá terapie nebo jak fungují různé psych. jevy. Zmiňujete, že pokud terapeut nesedne, je lepší tam dále neinvestovat. Když jsem vám toto navrhla, přebrala jste si to jako odmítnutí a nenesla to dobře. Klienti mě obvykle hodnotí jako přátelského odborníka, který má o ně upřímný zájem. Mrzí mě, že podle vaší zkušenosti to nebylo dostatečné. Stále si nemyslím, že jsme vy nebo já udělaly něco špatně. Jak píšete, nejspíš jsme si povahově nesedly, což se bohužel může stát. Na druhou stranu jsme měly několik sezení, které věřím, že přinesly nové chápání situací a úlevu. Přeji vám, abyste nalezla terapeuta, který vám bude lépe vyhovovat a pomůže ještě účinněji. S pozdravem Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 psychologické poradenství

Měl jsem dlouhodobé problémy. Tak jsem rozhodl navštívit paní psycholožku. I když začátky byly těžké, tak mi se nám podařilo na mě zapracovat a paní psycholožka mi moc pomohla. Jak s věcmi z minulosti, tak s věcmi do budoucna. Určitě doporučuji k návštěvě, jestli má někdo problém. A moc děkuji za pomoc.

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Milý D, děkuji za vaše hodnocení, neboť většina mužů je nepíše a dle recenzí to potom vypadá, že k psychologům chodí jen ženy, což vůbec není pravda. :-) S vaší první větou může souznít mnoho lidí. Někdy se trápíme (často trochu zbytečně) měsíce, léta nebo dokonce i desetiletí, než se odhodláme vyhledat pomoc. Nejspíš se bojíme, co u psychologa zjistíme, nebo zda to vůbec bude k něčemu dobré. Troufám si tvrdit, že je nakonec většina lidí mile překvapena, že nejde o žádnou strašidelnou zkušenost a výsledky se dostavují. Vy jste byl moudrý a udělal rozhodnutí dát terapii a koučování šanci. Jsem potěšena, že jste si jako parťáka vybral mě. Děkuji a jsem s pozdravem. Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 psychologické poradenství

K paní Lucii jsem chodila přes 3 roky a udělala jsem na sobě díky ní velký kus práce. Když jsem před třemi lety přišla, tak jsem trpěla na úzkosti a nevěděla jak správně komunikovat/pracovat se svým okolím. Potřebovala jsem zapracovat na mnoha oblastech a mohu říct, že jsem mnohem sebevědomější, klidnější a dokážu stresové situace zvládat o mnoho lépe než dřív. Moc se mi líbilo dostávat užitečné tipy, doporučení a úkoly na mezidobí. Děkuji za veškerou práci a celkový posun, který na sobě vidím! :-)

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Milá Moniko, děkuji za pěkné hodnocení. Byla jste skvělým příkladem moudrého člověka, který nepřišel za pět minut dvanáct, ale včas. Nedělo se vám nic hrozného, ale tušila jste, že by se vám mohlo dařit i lépe - a měla jste pravdu. Mám velkou radost z posunu, který jsme společnými silami dokázaly. Intenzivnějši část spolupráce trvala cca rok, poté dva roky byla "udržovací" fáze o frekvenci sezení jednou za tři týdny. I zde se ukázala vaše moudrost - neskončila jste sezení příliš rychle, naopak jste si dala čas. Díky tomu se mohly věci ještě stabilizovat a měly jsme prostor na další dopilování a zaleštění. :-) Jste báječná dáma. Vzpomínám na vás v tom nejlepším a jsem s velkým pozdravem. Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 psychologické poradenství

K Lucii jsem docházela rok a půl. Trápil mě nedostatek sebevědomí, sebedůvěry a také úzkosti z některých situací. Netušila jsem, co mám od sezení očekávat, ale byla jsem moc mile překvapena. Na sezení jsem se vždycky těšila - Lucie není jen úžasný psycholog, ale taky člověk. Nikdy jsem neměla pocit, že bych se s něčím nemohla svěřit. Během naší spolupráce jsem měla nespočet “aha” momentů, kdy jsem si uvědomila něco, co mi dlouhou dobu unikalo.
Když se podívám do svých starých poznámek, vidím na sobě velký posun k lepšímu.
Ještě jednou Vám, Lucie, za všechno moc děkuji! Jsem velice vděčná, že jsem měla možnost spolupracovat právě s Vámi. Pokud budu v budoucnu zase s něčím bojovat, moc ráda se vrátím.

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Neli, děkuji pěkně za váš komentář. Líbí se mi, že zmiňujete délku spolupráce. Tato informace pomáhá druhým nastavit realistická očekávání. Jedna konzultace člověka nespasí, zato pravidelná terapeutická nebo koučinková sezení dokážou opravdu hodně. Vy jste toho perfektním příkladem. Ráda čtu o vašem milém překvapení. :-) I já jsem se na naše sezení vždy těšila. S mladou, inteligentní slečnou otevřenou novým pohledům a změnám, se pracovalo s radostí. Máte světu co nabídnout. Zůstaňte svá, ambiciózní, a nezapomeňte na pozitivní vztah k sobě. Mějte se krásně a opatrujte se. Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Online konzultace koučování

Koučink jsem dostala jako dárek k narozeninám a bylo to skvělé. Terapeutka Lucie byla vždy empatická, připravená. Otázky a úkoly, které jsem dostávala byly krásně promyšlené - donutilo mě to hodně přemýšlet, říct nahlas i hluboké pocity. Měla jsem 10 schůzek a moc mi to pomohlo. Čerpám z toho ještě nyní. Děkuji.

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Milá Niki, děkuji za pěkné hodnocení. Váš partner měl super nápad. :-) Správně zmiňujete otázky a různé úkoly - ano, obojí je nedílnou součástí úspěšné spolupráce. Někteří lidé se tolik bojí, že právě nějaké ty otázky a úkoly dostanou - přitom to je to, co výsledky sezení posune na další level. Kdybychom si jen kamarádsky povídaly, je potenciál sezení omezený. Moc ráda čtu, že ze schůzek čerpáte ještě teď. Jste báječná a já vám přeji, ať i v roce 2023 se váš život ubírá tím nejlepším směrem. S pozdravem Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Online konzultace psychologické poradenství

Lucii jsem vyhledala tento rok podruhe, po tom co mi v roce 2015 velice pomohla hlavne v seberozvoji a zivotnim pristupu. Tentokrat vsak hlavne kvuli pomoci s resenim slozite zivotni situace. Ve finale jsme vsak opet dospely k reseni v ramci seberozvoje, diky cemuz jsem mohla vyresit nejen aktualni situaci, ale nastavit si pristup k reseni podobnych problemu/situaci i do budoucna. Terapie mi otevrely oci a nastavila jsem si postupy, kterych se ted drzim. Take mi moc vyhovovala zpusob online sezeni, ktere jsou perfektni pro hodne zamestnane lidi. Pokud v budoucnu budu zase na rozcesti, urcite vim, kam se obratit :)

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Milá Renato, děkuji za Váš čas, který jste si našla pro sepsání hodnocení naší spolupráce. Vždy ráda vidím klienty po nějaké době znovu, a zvlášť když je u nich vidět posun z předchozí spolupráce a řeší nyní něco trochu jiného. Hezky nastiňujete, že seberozvoj je na konci dne to správné řešení ve většině případů. Kdyby stačila jen rada nebo naslouchání, pak bychom si vystačili s rodinou a přáteli. Ale mnoho z nás zjistí, že to nestačí - a naši nejbližší nám se seberozvojem nemůžou vždy účinně pomoci. Pak přichází na řadu odborník - a ten ideálně nepomůže jen jednorázově, ale navede tak, abychom si s podobnými tématy poradili lépe i do budoucna. Velmi ráda čtu, že to takto vnímáte. Bylo mi potěšením s vámi pracovat a přeji vám do budoucna jen a jen to nejlepší. S přátelským pozdravem Lucie

Umístění: Psycholog a kouč | Online konzultace psychologické poradenství

Hledání vhodného terapeuta může být pro mnoho lidí stresující a zdlouhavý proces, já jsem ale uspěla hned napoprvé, a to s Lucií. Celou naši spolupráci bych ráda shrnula jedním slovem: eye-opening. :)
Musím přiznat, že jsem byla velmi příjemně překvapená tím, jak fungovala naše online komunikace, a že i po telefonu se dá mnoho témat efektivně prodiskutovat. Lucie je odborníkem na svém místě, je chápavá, milá a vždy reaguje zvídavými otázkami, které člověka nutí k zamyšlení. Nikdy jsem necítila, že by mě jakkoliv soudila, naopak, vnímala jsem její empatický přístup.
Moc se mi líbily aktivity, které má pro klienty připravené, stejně tak její knížka, kterou jsem již několikrát otevřela. Uvítala jsem také Luciin přístup k seberozvoji, k meditaci a obecně ke zdravému životnímu stylu, který jsme velmi často probíraly. :)
Opravdu nemám asi ani jedinou výtku, spolupráce mi dala mnoho pondětů k zamyšlení a k další práci na sobě samé, se kterou rozhodně nehodlám skončit. Je také příjemné vědět, že se na Lucii mohu v budoucnu znovu obrátit, pokud budu potřebovat. :)
Děkuji a velmi ji tímto doporučuji.

Mgr. Lucie Thomas, M.A.

Milá Katko, děkuji vám, že jste si našla čas a sepsala své dojmy z naší spolupráce. Mám velkou radost, jaký posun se nám společnými silami povedl. Sedly jsme si, přistoupily jsme ke konzultacím s otevřeností a svědomitostí a to nastavilo krásný základ pro další terapeutické dění. Hlavní pochvala patří samozřejmě vám, neboť bez vaší upřímné snahy na bolestivých tématech zapracovat bychom se nikam neposunuly, i kdybych se jako psycholog snažila sebevíc. V průběhu spolupráce jste ukázala mnoho odvahy a odhodlání. Jste báječná a já mám radost, že jsem vám mohla před velkou cestou do zahraničí pomoci trochu zkalibrovat psychiku a vztahy. Věřím, že o to víc si všechno užijete a budete moct vstřebat bez zbytečné "koule u nohy". Mějte se krásně. S přátelským pozdravem Lucie