Vackova 44, Brno-Královo Pole , Brno

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Individuální psychoterapie • 700 Kč

Poradenství pro rodiče • 1 000 Kč

Zobrazit ostatní profily dětských psychologů v okolí

Vackova 44, Brno

700 Kč

Vackova 44, Brno

1 000 Kč

soukromá praxe

Jsem dětský psycholog a terapeut. Provozuji soukromou praxi zaměřenou na poradenství pro rodiče a terapii dětí a dospívajících.

• dětská psychologie
  • psychoterapie

Byla jsem u paní psycholožky se synem na vyšetření školní zralosti. Děkuji ji za trpělivost, dokázala ho strhnout ke spolupráci a získat si jeho důvěru. Sám maloval a rozvykládal se, což u něj nebývá obvyklé při prvním kontaktu s neznámým člověkem. S jejím milým přístupem vzal testy jako zábavu a bez potíží se je podařilo zvládnout, byť byly dlouhé. Je moc fajn, že tuhle práci dělají lidé, jako je pani Mgr. Kotková, pro které je to poslání a ne nutnost a jen práce. Přeji hodně spokojených malých človíčků.

Mgr. Lucie Kotková

Moc děkuji za milé hodnocení.

Ještě jednou děkuji paní psycholožce za skvěle odvedenou práci. Dokázala v našem synovi najít to lepší. On sám je odtažitý, nejistý, s "cizími" lidmi vůbec nebaví, u ní rozvázal a spolupracoval velmi nadstandardně. Jsem ráda, že jsme přišli právě k Vám. E. Klímová

Paní psycholožku Kotkovou mohu vřele doporučit, je velmi milá, empatická, pozorně vás vyslechne a vše ochotně vysvětlí. S dětmi to moc umí, je trpělivá a snaží se, aby vyšetření pro dítě nebyl stres, ale zábava.

Výborná paní psycholožka, milá a empatická. Synek, který je jinak před cizími zakřiknutý a většinou nekomunikuje, s touhle paní dokonce zůstal sám v ordinaci (měla jsem s sebou ještě mladší dceru, která dost rušila) a spolupracoval při vyplňování potřebných testů k posouzení školní zralosti. Vřele doporučuji, paní Mgr. Kotková se rozhodně neminula povoláním! H.

Mgr. Lucie Kotková

Děkuji za první (a moc pěkné) hodnocení, máte šikovného kloučka a jsem moc ráda, že se mě nebál :) Jemu i vám přeju do budoucna všechno dobré!

14 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

už nějakou dobu brouzdám a hledám po internetu nějakého psychologa na popud mého přítele, myslí si, že mi může pomoc jedině psycholog.
Chtěla bych se zeptat, jak to u Vás funguje a jestli musím mít nějaké doporučení, abych se mohla u Vás objednat, nebo zda nikoliv. A jestli jde to proplatit přes pojišťovnu? (211)
Je mi osmnáct a nemám příliš velkou chuť do života, mám problém s zvládáním stresu, být v kolektivu lidí, lidem se spíše vyhýbám a to i na soc. sítích a dříve jsem se sebepoškozovala (přítel na to přišel, kontrolu je mě pod vykřičníkem, pokud to udělám, tak ho nějakou dobu neuvidím). Cítím se stále pod tlakem i když možná neprávem. Mám často noční můry a celodenní tlak na prsou, pocit, že mě stále někdo sleduje, i když jsem sama v místnosti. Já si myslím, že to nějak pubertou přejde, upřímně se i bojím, někam jít.
Děkuju za radu a i odpověď.

Dobrý den, určitě by bylo dobré zajít za psychologem a všechno s ním probrat, abyste společně zjistili, z čeho vaše potíže vyplývají a jak je zmírnit. Já bohužel na pojišťovnu nepracuji, klienti si sezení hradí. Zkuste se poradit s ošetřujícím lékařem, kam byste mohla zajít. Je však třeba počítat s dlouhými objednacími lhůtami u psychologů na pojišťovnu, proto s tím moc neotálejte....
Moc vám držím palce, abyste našla pomoc a mohla se cítit lépe. S pozdravem Lucie Kotková

Mgr. Lucie Kotková

děkuji za odpověď , ani jsem nečekala že si někdo najde čas mi odepsat :)
nakonec jsme se objednali k paní doktorce Beranové do Prahy, bohužel velmi málo lidiček pracuje s takto malými dětmi.

K Vašim otázkám syn alergie nemá, jiné děti zatím nemáme, když jíme s manželem jídlo které nezná tak většinou koukne a buď odejde nebo se mu zvedne žaludek nemá rád " mazlavou " konzistenci, vypozorovala jsem že jí očima když se mu to nelíbí na pohled tak se mu zvedne žaludek nebo se poblinká jak kdy. Co zaručeně nemůže vidět tak jíst psa nebo malé dítě když je krmeno kašičkou. Paradox je že psa nemáme ale hlídaly jsme známe nějakou chvilku pejska a pokaždé se to stalo, takže jsme pejska na jídlo zavírali na chodbě.
Je pravda že zezačátku jsme si myslely že to na nás zkouší, takže jsme dělali " ty ty ty " a " nehraj to na mě" atd. ale nikdy jsme ho neuhodily to ne. Samozřejmě naše chování mu asi moc nepomohlo, když si nemohl pomoci. To mě bude mrzet asi pořád.
Dneska už to neřešíme, ukážeme mu jídlo a když ho odmítne tak to zkusíme třeba za hodinku, vařím co mu chutná, ale v poslední době i to odmítá.Snažíme se mu nabízet všechno co jíme mi, ovoce a zeleninu ale bez úspěchu , občas sní okurku nebo jablko. Myslím si že náš Lukášek to v nějakých případech na nás i zkouší :) ale bohužel i na nás to má dopad, nebo spíše na mě bojím se když někdo v jeho dohledu začne jíst.
Neudělá to když je zaměstnaný jinou věcí nebo když jí něco co mu opravdu chutná " tyčinky, hranolky bohužel zrovna jídla co by neměl" snažíme se aby jedl hodně doma, když se totiž vyzvrací na návštěvě tak je to opravdu nepříjemné. A když se stane, že u známých se mu zvedne žaludek tak už poznám že se něco děje a snažím se ho zaměstnat hračkami nebo sním někam jdu.
Snažíme se ho chválit za vše co udělá správně "nočník" , když se mu povede něco udělat dobře, a když dojí tak mu říkáme že je šikovný že " spapal nebo dopapal " jídlo. Ale u jídla ho za každou lžičku nechválíme.
Snad nám paní doktorka poradí a pomůže, velmi v to doufám.

Děkuji Vám za odpověď a také přeji krásné dny :)
Mějte se moc krásně.

Tak to jsem moc ráda, přeju hodně zdaru. Lucie Kotková