Praktický lékař stomatolog
Neředínská 23A, Olomouc

K tomuto lékaři jsem přešla na doporučení, ale bohužel mě velmi zklamal, udělal mi převislou výplň a zub mě pak začal trápit. Jinak kdyby zuby zrentgenoval, všimnul by si i dalších kazů. Doktor jde stejně do důchodu, tak je už komentář možná zbytečný.

velmi kvalitní přístup k pacientům, odborník vždy odcházím z ordinace spokojen a mohu jen doporučit.Petr HORÁK.

když jsem byla malá měla jsem z něj trochu strach, mám zvýšenou kazivost, takže mi co návštěvu vrtal, ale nasadili jsme "léčbu" a už 4 roky jsem bez kazů... posledně jsme se tak nasmály že tam od té doby chodím ráda :)

děs a hrůza

v ordinaci pana Dr. Korotvičky se cítím vždy příjemně a s veškerými službami včetně poradenství jsem naprosto spokojena. Pravidelné prohlídky a ošetření dentální hygienistkou mi mnohonásobně zlepšily chrup. Nehledě na to, že po konzultacích jsem si kompletně sama a dobrovolně vybavila koupelnu všemi dostupnými zubními pomůckami právě na doporučení rodiny Korotvičkových. Vstřícný přístup, profesionální služby, rodinná atmosféra, takto bych charakterizovala zubní praxi. Nedávno jsem se přistihla, že si čistím zuby třeba i 10 minut :) to by se mi nikdy předtím nestalo... Samozřejmě každý klient musí najít toho svého "osobního" zubaře, vždyť ošetření zubů bývá postrachem pacientů od dětství. Vřele doporučuji ordinaci Dr. Korotvičky.

Zcela otevřeně řečeno. Dr. Korotvička je velmi kvalitní odborník. Má kvalitně vybavenou ordinaci, do které neustále investuje a přikupuje další a další vybavení. Ano, nábytek má dlouhou dobu, ale zubařské křeslo má nové, diagnostickou techniku má novou, nástroje obměňuje pravidelně a často, chemii v ordinaci má na úrovni. Tedy, základní předpoklady k plnění "řemesla" má splněny na výbornou.
Co se týče působení osvětového, myslím, že se taky nemá za co stydět. Odborně také není špatný - což netvrdím proto, že Korotvičkovy plomby, na rozdíl od plomb dřívějších zubních lékařů, ke kterým jsem chodíval, drží i po dvaceti letech.
Fakt je, že občas pan doktor nemá "superslunečnou" náladu, ale nikdy jsem ho při neprofesionálním chování nezažil, takže, maximálně je pacient "sprdnut", že si nečistí zuby a že mu plak leze "i ušima" (což do jisté míry chápu a několikrát jsem s panem doktorem vedl diskusi na téma, že to je můj plak, že jsem si ho v ústech vypěstoval, a že ten kamen, který z něho bude, budu muset sám řešit...).
Kdosi si tu stěžoval, že pan doktor v ordinaci prodává ústní vodu a další preparáty dentální hygieny, popřípadě různé irigátory a pod. Nu což, já osobně to vítám, protože - i když jsou jeho ceny vyšší, jsou stále snesitelné - nemusím vymýšlet, kde všechny ty gely, nitě, kartáčky a kdovíco seženu.
Poslední kapitolou, na kterou si lidé stěžují je chování k dětským pacientům. Moje děti chodí k panu doktorovi rády. Jistě, kolikrát jim trhal zub, nebo dělal podobné "příjemné" zákroky, ale nikdy to nebylo s řevem. Hlavně proto, že na děti bylo už doma drobně výchovně působeno, takže u pana doktora to dopadlo maximálně s několika slzičkami, po kterých následovala odměna s možností zahrát si s krokodýlem na bolavý zub, nebo něco podobného.
Zkrátka - pan doktor je taky člověk, má své dny, občas nemívá slunečnou náladu, ale chová se přiměřeně a hlavně je to vynikající stomatolog, s dloooooouhatánskou praxí.

Pan doktor mne poznamenal na celý život. Chodil jsem k němu na ZŠ na preventivní prohlídky a všechny děti se v čekárně modlily, aby na ně vyšel druhý lékař. Byl postrachem všech. Osobně jsem z něj měl hrůzu a ta se promítla do vztahu ke všem zubařům. Jeho ordinace vypadala jak stan polní nemocnice za první světové války (nástroje patřily spíše do muzea). Proti tomu trhání zubů našemu psovi na veterině byla pohádka.
Nejhorším zážitkem bylo stříhání uzdičky. Zákrok, který měl podle pana doktora trvat pár minut a neměl vůbec bolet ve mně budí hrůzné vzpomínky i teď po téměř dvaceti letech. Lokální anestezii asi píchl jinam než měl, což je s podivem při dvou pokusech. Když jsem tvrdil, že to stále bolí, tak opáčil, že to není možné a vymýšlím si. Operace sama byla nepředstavitelně bolestivá, trvala přes hodinu a obnášela i jakési rozříznutí dolní dásně, její oškrabání a opětovně sešití v délce přes 3 cm. Dodnes nevěřím tomu, že operace byla nutná a zejména potřebná v takovém rozsahu.
Dle mého názoru šlo panu doktorovi jen o zapsání si výkonu pro pojišťovnu a vyinkasování peněz. Takhle mučit děti je nelidské. Přes týden jsem chodil se sešitou dásní a pořádně nemohl jíst. Bál jsem se jít k němu vytáhnout stehy. To jsem nakonec přežil, protože s nimi nejde chodit celý život, ale ordinaci zubaře jsem pak neviděl dobrých deset let. Dodnes se hrůzy z nich nedokážu zbavit a chodím tam jen v případě krajní nouze. I jednooký orangután má u mě větší důvěru :-)

PS: Je to sice téměř dvacet let, ale vše potvrzuje i má máma-zdravotní sestra, která byla "výkonu" přítomna.

Nechápu zde rozpaky a rozhořčení rodičů nad tím, že pan doktor neuklidnil včas jejich děti před zákrokem...samotný zákrok není náhlý, rodiče snad o něm dopředu vědí a snad mají dost času na to, aby zpracovali a připravili své děti na očekávané řešení problému a ikdyby náhlý byl, velkou úlohu zde hrají přece rodiče!!!...hodit svou neschopnost na někoho jinho, cizího je věru stále velmi lehké...jiná věc, která mi vadila v systému této péče byla ta, že jsem byla půl roku objědnána doředu k zákroku...budiž...pak jsem přišla a sestra mi řekla, že jsem "měla přijít před hodinou", že těď si 2 hodiny počkám...nikoho ale nezajímalo, že to není můj problém, moje chyba, že já se nespletla v datu objednání, že jen sestřička si mé datum objednání zapomněla do notýsku zaznamenat...prostě bordýlek !!! Proto jsem odešla. Taky půl roku čekám, ale když přijdu na objednané datum a vybrané sestřičkou, jistojistě mě vezmou:-) Anebo se alespoň omluví, že...A nebudou z člověka dělat blba.

Souhlasím s tím že někteří rodiče jsou opravdu nemožní a svoje děti nezvládají a zubař nemůže suplovat jejich špatnou výchovu. Dítě má chodit k lékaři připravené. Naše celá rodina chodí k panu doktoru a jsme spokojeni. Když dětem ze začátku vrtal dovedl si je uklidnit a teť nemají problém. Jsme spokojeni. K+H+M+I

já jsem s panem doktorem spokojená, když sem byla malá tak mi u vrtání vždy říkal: vrtnu, přestanu, vrtnu, přestanu... a správné čištění zubů mi přirovnával k úklidu garáže po zimě :) na děcka je v pohodě, ale jako když mu tam někdo řve půl hodiny a nic mu ještě nedělá tak se nedivte že pak ztratí nervy, já bych udělala to samy, rodič si má dítě uklidnit a nějaké ťuťu na děcka v těchto případech neplatí, a kdyby měl čekat než se uklidní tak ostatní lidi v čekárně umřou věkem...