Ordinace PLDD
Střelničná 1284, Praha

Umístění: Ordinace PLDD Jiný

S pani doktorkou Otahalovou i se sestrickou jsem spokojena. Deti k ni chodi rady, odebere CRP, nepredepisuje ATB zbytecne, jsou obe ochotne a prijemne i pri vecne zvonicich telefonech plnem objednacim sesite. Jakakoliv razitka a potvrzeni nebyla nikdy problem vystavit a to jsme u ni v peci uz par let, potom co jsem z nespokojenosti s predchozim pediatrem prestoupila s detmi k pani doktorce.

Umístění: Ordinace PLDD Jiný

K paní doktorce chodím už jedenáct let s dětmi a nemohu si ji vynachválit, několikrát jsem byla i svědkem kdy byla paní doktorka na pokraji sil, kdy sama řešila vážné zdravotní problémy, ale nikdy mě neodbyla, vždy byla maximálně pozorná a pečlivá. K dětem má hezký přístup a sestřička je sice hrozně chudák uběhaná, ale hrozně milá, nikdy nebyl problém se domluvit na jakékoli potvrzení nebo razítko.

Umístění: Ordinace PLDD Jiný

K pani doktorce chodime dikybohu jen na zaskok, kdyz nase skvela pani doktorka zrovna neocekavane neordinuje. Sestricka je moc prima, usmevava, napomocna. Vysledky leceni pani doktorky mohu hodnotit minimalne, proto se tomu vyhnu, ale jeji osobnostni pristup me uz nastval natolik, ze si neodpustim negativni hodnoceni (vicemene jen proto, ze doufam v pripadnou sebereflexi). Pri kazdem prichodu a me snaze o popis potizi meho ditete, neni cilem pani doktorky vyslechnout potize, ale chytat cloveka za slovo a vest zabomysi slovni valky s cilem cloveka ztrapnit. Vzhledem k tomu, ze k ni jdu s duverou o pomoc, v tu chvili k osobe “nadrazene”, sklopim usi a necham si to libit. Vlastne nemuzu nic delat, potrebuju pomoci s nemocnym ditetem. Kazdopadne horkost z navstevy pretrvava dalsich nekolik tydnu. Vzhledem k tomu, ze se mi to stalo jiz po nekolikate, neprisuzuji to spatne nalade, ale neprofesionalite pani doktorky. Za sebe ji tedy nemuzu vubec doporucit.

Umístění: Ordinace PLDD

Paní doktorka je skvělá v prevenci nadužívání antibiotik. Pokud vaše dítě trpí běžnou virózou a chcete se poradit, je to dobrá volba. Pokud nastane závažnější problém, máte problém...

Umístění: Ordinace PLDD nemoc (angína, zápal plic,...)

K této paní doktorce jsem chodila již od svých prvních měsíců života. Ale po více jak 15 letech jsem musela odejít, neboť se její chování postupně zhoršovalo. Nejprve dělala potíže dát vůbec razítko ohledně školy v přírodě nebo plavání. Ale dejme tomu...
To, že se doktor v diagnostice splete, se dá samozřejmě občas tolerovat - jsme lidé, děláme chyby. Ale když paní doktorka nedokázala diagnostikovat angínu, zápal plic nebo zánět močových cest, už to bylo poněkud moc. Vždy mi bylo řečeno, že "je to jen virózka". Poslala mě domů bez jakéhokoli léku. Ve finále jsem místo pár dní musela být 2 týdny doma na antibiotikách, které mi musel předepsat jiný lékař. Mám mladší sourozence, kteří také k této paní doktorce chodili, ale poté, co jeden z nich skončil s těžkým zápalem plic v nemocnici, jsme všichni odešli k jinému lékaři.
Paní doktorka taková dříve nebývala a věřte, že po tolika letech bych neodcházela k jinému pediatrovi, co sídlí hodinu ode mě, jen tak.
Nemyslím si, že by naše rodina byla jediná, která by s paní doktorkou měla problémy, neboť když jsem byla v ordinaci, do telefonu vždy říkala každému, že má plnou čekárnu lidí a že nemá čas něco řešit, přestože jsem byla na odchodu a čekárna byla prázdná!!
Někteří pacienti by si měli uvědomit, že nějaký úsměv nebo odpovídání na e-maily o víkendech není správná diagnostika či léčba. Doktor má lidem dávat prášky, které si sami koupit bez předpisu nemohou, to by tam asi lidé jen tak nechodili... Koupit si něco v lékárně na chřipku umí každý, ale pokud jde k doktorovi, znamená to, že už ani to nepomáhá a žádá o silnější léky (antibiotika apod.). To by si Mudr. Otáhalová měla uvědomit, že není v lékárně, ale v pracovně pediatra jako doktorka.

Po skúsenosti s pani Otahalovou som obe deti prehlásili do súkromného zariadenia (Santé), kde si platíme lepší zákaznícky servis a odbornosť.

Dovody, ktoré nás k tomu viedli:
* neochota - od vydania potvrdenia o neinfekčnosti pre dieťa do škole v prirode až po urobenie CRP testu na počkanie v ambulancii (druhý súrodenec bol už nahlásený v Santé, kde jej CRP test urobili a dostala ATB, kdežto pani doktorka nás s druhpou dcérou nechala čakať 10 dní a CRP test odmietla urobiť, aj keď symptómy aj priebeh choroby boli zhodné).

* neodbornosť a pasivita - mladšie dieťa (4) má dlhodobé problémy so sluchom, pretože mala veľkú nosnú mandľu, ktorá jej tlačila na zvukovody ergo nepočula dobre a tým pádom aj vývoj reči nebol dobrý. Keby sme neboli proaktívni a nechali všetko na pani Otahálovej, doteraz sme neboli na ORL, u logopedičky ani nikde inde, kde dochádzame a problém riešime.

Za nás - pani doktorku by sme nedoporučili ani nepriateľovi a myslím si, že jej profesionálna deformácia je za hranicou, kedy sa to ešte dá narovnať. Zbytočne to špiní image lekárom obecne, pritom s nimi v ČR okrem p. Otahalovej mám len a len dobré skúsenosti.

S paní doktorkou Otáhalovou i se sestřičkou jsem naprosto spokojena. Vše se snaží řešit dle aktuální potřeby a ne podle zajetých tabulek, poradí ochotně i po telefonu, takže se člověk kolikrát vyhne čekání mezi ostatními nemocnými. Navíc není problém jí volat i o víkendu večer pro radu. Velice ochotně vyslechne a poradí, aniž by dala jakkoliv najevo, že je víkend večer. Je rozumná a moc dobře ví, co je pro dítě nejlepší. Když tam má občas záskok, tak v tom nevidím problém - vždy byl záskok velice profesionální a příjemný. I ta starší mudr. Grossová, kterou tu někteří zmiňovali.. Já ji zažila několikrát a byla jsem s ní velmi spokojená. S dětmi to umí a byla vždy příjemná. Tak nechápu ty negativní názory... ono to asi taky bylo tím, že dotyčná osoba neviděla v ordinaci paní Otáhalovou a hned otočila do opozice, než aby dala záskoku šanci. Navíc je třeba si uvědomit, že paní Otáhalová by si "nepustila do ordinace" někoho, kdo by jí případně kazil reputaci:-) Takže ordinaci paní doktorky Otáhalové mohu jen DOPORUČIT. Jsou tam tak příjemní, že moje 2,5 letá dcera se na každou návštěvu velmi těší, a to dokonce i na očkování. A věřím, že i vřelý přístup paní doktory a sestřičky "zapřičinil", že si dcera přála k Vánocům sadu Malý doktor :-)

S paní doktorkou Otáhalovou mám samé dobré zkušenosti, takže mohu jen doporučit. Je velmi milá a vstřícná. Je na ní vidět, že má ráda děti a umí to s nimi. Jednou jsem jí psala e-mail v sobotu s tím, že se mi třeba za pár dní ozve a odepsala mi ještě v sobotu večer! Jen je škoda, že za sebe hodně často mívá zástup.

Paní doktorka je velmi milá, vstřícná a empatická. Má skvělou a milou sestřičku. Mají krásné prostory a vybavení ordinace, panuje tam velmi pohodová a přátelská atmosféra. Paní doktorka nám vždy vyšla vstříc, zájem zdraví dětí je na prvním místě. Když jsme měli větší zdravotní problém, dokonce nám i volala, aby se zeptala jak se daří. Zařídila nám potřebná vyšetření. Myslím, že je opravdu odborník. Sama jsem ji několikrát zastihla na "vzdělávací akci" a i z ní mi byla ochotna poradit. Moc si ji vážíme a rozhodně doporučujeme.

MUDr.Otáhalová je perfektní lékařka. Můžeme jí zvolat i mimo ordinaci a vždy se nám ochotně věnuje. Je velmi pečlivá, antibiotika nasazuje po pečlivém uvážení, CRP nebo výtěru. Dá se s ní skvěle domluvit i o očkování, nic nám nenutí, jen doporučuje a profesionálně vysvětluje. Vždy nám dobře poradila, mohu ji jen DOPORUČIT.