GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady
Vinohradská 176, Praha

• gynekologie a porodnictví

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady Jiný

Po následující zkušenostech s pani doktorkou jsme změnila gynekologa a jsme maximálně spokojena. Prvně špatně vypsána zadanka se špatným kódem pro diagnózu, takze jsme si musela vyšetření uhradit sama. Což se muže stát, ale zarazilo mě, ze pani doktorka se ani neomluvila.Dale před zavedením nitroděložního teliska (což není levná záležitost) mi pani doktorka nechtěla udělat kultivaci ( což většina gynekologu děla automaticky), i přes problémy, ktere jsem měla. Diagnózu udělala přes telefon a odkázala na volne prodejně léky. Což vedlo k mému rozhodnutí změnit lékaře. Dále dost neomaleny přístup sestry, kdy i při objednání na prevenci nezapomněla připomenout poplatek za “nadstandard”.Moje zkušenost je starsi, tak je možné, ze tato sestra už tam dávno není, ale je dost pravděpodobne, ze měla jasne instrukce od pani doktorky.

MUDr. Klára Milotová

Odpověď (MUDr. Klára Milotová):
Jediná návštěva této pacientky proběhla před osmi lety. Chápu, že po takové době si již člověk nemusí vše přesně pamatovat. V kartě jsem nenašla žádnou vystavenou žádanku ani telefonickou konzultaci ohledně potíží.

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady Jiný

Do loňského roku jsem byla s péčí spokojená. Paní doktorka byla ochotná vysvětlit a probrat konkrétní problém. Bohužel mě v loňském roce zapomněla vyslat na UZ vyšetření prsů, ačkoliv k tomu byla vyzvána ve zprávě z mamografu (11/2021). Jen díky tomu, že prevenci nepodceňuji a jako samoplátce docházím na UZ v intervalech mezi mamografickým vyšetřením, mi byl diagnostikován ještě nehmatný karcinom. Nyní jsem po operaci, mám nasazené léky a čeká mě radioterapie. Pokud by paní doktorka postupovala dle doporučení, na UZ bych šla nejpozději v květnu 2022, takto jsem si ho zařídila až v listopadu 2022 (dodržuji odstup 1 roku od mamografu). A nechci domýšlet, jak by se vyvíjela situace, kdybych nevyužila UZ a vyčkávala na další mamogratické vyšetření v listopadu 2023, příp. bych karcinom objevila pohmatem sice možná dříve než v listopadu 23, ale rozhodně v jiné velikosti. Chápu, že informací ke svým pacientkám má paní doktorka mnoho, ale i když jsem u ní byla na preventivní prohlídce v červenci 2022, nezkontrolovala znovu zprávu z mamografu. Za mě tedy určitě velmi zásadní opomenutí. Mohu být ráda, že prevenci nepodceňuji a mohlo být přistoupeno k léčbě velmi záhy.
Již jsem si našla jiného lékaře.

MUDr. Klára Milotová

Odpověď (MUDr. Klára Milotová):
Ráda bych upozornila na to, že pacientka chodila na sono prsů (nadstavbové, dobrovolné vyšetření) jako samoplátce, t.j. bez žádanky, a ve zmíněné zprávě nebyla popsána žádná patologie. V tomto případě není poviností lékaře hlídat termín, kdy je pacientce doporučena další kontrola. Toto je zcela v její kompetenci. Termíny mamografií, které jsou doporučovány v rámci screeningového programu a hradí je zdravotní pojišťovna, hlídáme pacientkám zcela automaticky.

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady Jiný

Paní doktorka je moc milá, pečlivá, empaticka. Poradí, vyslechne a je velmi lidská. Byla jsem u ní poprvé a už měnit nebudu.Sestrička je sluníčko. Za mě nejlepší gynekologie v Praze.

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady Jiný

Naprosto úžasná lékařka. Všechno vysvětlila, ukázala. Upřímně se zajímala o přírodní preparáty na hormonální nerovnováhu, o kterých jsem jí řekla a doporučila mi další. Nevnucovala mi antikoncepci. Nechápu, že s ní někdo mohl mít problém. Sestřička také skvělá! Za mě 100%!

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady Jiný

Paní doktorka je po lidské stránce velmi nepříjemná a často podrážděná. V době, kdy jsem ordinaci navštěvovala, vyžadovala úhradu 1000 Kč za nadstandardní služby. Nevím ovšem, o jaké nadstandardní služby by se mělo jednat, když paní doktorka odmítá pacientku ošetřit více než jednou ročně v rámci prevence. Nedoporučuji.

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady preventivní kontrola, HA

Paní doktorka je neskutečně hodná a empatická osoba. Mám strach z doktorů, ale vstup do ordinace paní doktorky pro mne není nic nepříjemného. Už sestřička je výborná, popovídá si, zasměje se, uklidní člověka když je nervozní. Pak návštěva samotné doktorky je balzámem na duši. Většina žen preventivní prohlídky na gynekologii nemusí, ale s touto paní doktorkou není vůbec žádný problém. Vše vysvětlí. Když jsem přecházela od své původní doktorky k paní doktorce Milotové brala jsem antikoncepci, která nebyla úplně nejvhodnější a byla pěkně drahá. Až jsem ji nakonec vysadila úplně, protože mi nedělala dobře. Paní doktorka Milotová mi dala zadarmo na vyzkoušení na měsíc antikoncepci jinou, popovídala si se mnou o ni a nebyl nejmenší problém. Samotné vyšetření je velice profesionální. S úsměvem paní doktorka vždy ukáže na ultrazvuku, co kde žena má a že je vše v pořádku. Pacient nemusí na nic myslet. Recept pošlou na email i smskou, když je čas na preventivní kontrolu jednou za rok nemusí si pacient hlídat kdy že to má být, ale sestřička zavolá když je čas. Stejně tak i výsledky volají. Když našli problém, hned zavolali na další dřívější prohlídku, aby se ujistili, zda nejde o nic špatného. Doporučuji všem kdo hledají doktorku, která je ochotná si s pacientem promluvit a která vše vysvětlí. Přestoupila k ní i moje maminka a moje kamarádky a všechny jsme se službami spokojeni. A těch 1000 Kč na rok, které se platí je skutečně minimum. Za mne jsou to skutečně služby jako u soukromého lékaře ale "jen" za 1000 Kč.

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady

Milá a příjemná, ale během mého těhotenství došlo k několika situacím, kvůli kterým jsem změnila lékaře. Chtěla mi aplikovat očkování kvůlí negativnímu RH faktoru během těhotenství a odmítla mi vysvětlit jeho rizika, že prý je to složité. Přesto požadovala podepsat reverz, kde jsem potvrzovala, že mi vše vysvětlila. Dále mi slíbila recept na toto očkování, které by mi aplikovala jiná zdravotnice po porodu a zjištění, zda je dítě skutečně RH+ a je tak očkování vůbec potřeba a při další návštěvě slib odvolala s argumentem, že by nesla za případný anafylaktický šok nebo jiné komplikace odpovědnost, což ani není pravda. Nemohu být tedy spokojená.

Umístění: GynVin s.r.o. Gynekologie Vinohrady

Rozhodne nedoporucuji v tehotenstvi. Nadstandartni tehotensky balicek za 5000,- mi prijde jako naprosta nehoraznost,pote co jsem se ho rozhodla nezaplatit tak se ke me "pani doktorka" chovala arogantne,neprijemne a v pulce tehotenstvi jsem si nasla jineho gynekologa. A jsem fakt stastna ze jsem to udelala!

K paní doktorce jsem chodila rok. Ona i sestřička byly milé, v tomto směru jim nemohu nic vytknout.
S čím mám trošku problém je chod ordinace obecně. Chápu, že volba doktora je osobní volba každého. Moje kritika tedy nepadá primárně na to, že roční poplatek ("dar") ordinaci je 1000,- Kč, ale na to, že úplně nerozumím tomu, v čem tkví nadstandard, který si ženy platí. Jediné, co jsem za rok použila, bylo zaslání laboratorních výsledků pomocí SMS. Také mě trochu překvapil jejich postup, když jsem si v doma nahmatala v intimních partiích bulku, následně volala do ordinace, abych se objednala, a sestřička, které jsem sdělila, že mám potíže, mě objednala až bezmála za měsíc. Jinak v případě konzultace mě neodbyla, i když čas vyměřený na konzultaci nebyl zase tak velký a podané informace člověk musel vstřebat hodně rychle. Opět ne úplně to, co bych čekala od nadstandardu. Třeba mi ani nesdělila svůj názor na HA. Tady jsou pro a proti a rozhodněte se sama...
Nakonec jsem se rozhodla doktorku změnit z přesvědčení, že kvalitní péče by měla být samozřejmostí i bez tak vysokého poplatku. Takže spíše doporučuji, ale nečekejte za své peníze žádný velký nadstandard. Možná jej žena využije v době těhotenství, ale v tomto případě je asi k mání (podle webovek) ještě jiný placený "balíček služeb", takže další peníze navíc...

Do dnešního dne jsem si myslela, že paní doktorka je skvělá. A ač respektuji, že je také jen člověk, po poslední zkušenosti s jejím vystupováním jsem velice zklamaná. Když jsem se u paní doktorky chtěla informovat o možnostech antikoncepce (nehormonálních) paní doktorka na mě div nezačla řvát, že tohle si můžu vygooglovat, že plýtvám jejím časem, a že za mě dostane od pojišťovny pouhých 35Kč. Na jakoukoli konkrétní otázku odpovídala velice neochotně, a stále se oháněla vizitkami s internetovými adresami kde si to mám najít sama. Celkově konzultace byla velmi nepříjemná, paní doktorka neudržela nervy na uzdě, a já své dotazy po pár minutách vzdala a odešla bez jakékoli rady od osoby, která by měla být tou nejpovolanější.