Operace sítnice • Od 14 000 Kč

Palackého 191, Chrudim

Rokycanova 2798, Pardubice

Od 14 000 Kč

Oftex s.r.o.

Lékař Oční kliniky OFTEX Pardubice a Očních center OFTEX Hradec Králové, Chrudim a Ústí nad Orlicí. Specializuji se na léčbu onemocnění sítnice, vitre...

Léčené nemoci

• Onemocnění sítnice
  • Vitreoretinální chirurgie
  • Blefarochalasa

• oftalmologie

Příjemný, vstřícný a profesionální tandem (pan doktor Spíšek i sestřička) na očním oddělení na dětské poliklinice v Ústí nad Orlicí. Kéž by se člověk setkal s takovou nápomocí a přátelským přístupem častěji:-)

S panem doktorem Spíškem mám jen samé dobré zkušenosti. Podle mého názoru je to zkušený lékař, má vždy profesionální a vstřícný přístup.Naprostá spokojenost.

Umístění: Oftex s.r.o. Běžný termín

Pan doktor Spíšek je možná dobrý specialista, to nedovedu posoudit a už ani neposoudím, protože moje první návštěva u něj byla i tou poslední, protože se choval velmi arogantně.

Umístění: Oftex s.r.o. Běžný termín

Přístup pana doktora byl naprosto profesionálnį, lidský, sympatický. Zaslouží velikou chválu a úctu.

Umístění: Oftex s.r.o. operace horních vícek

dobry den, pro pana MUDr. Jiří Spíšek dne 11.9.2019 jsem byla u vás na operaci ocnich vicek moc jsem vam chtela podekovat jaky jste clovek byla jsem strachy bez sebe ale dokazete cloveka uklidnit po celou dobu jste komunikoval a to je opravdu uklidnujici oci uz red po dnedle 14 dnes jsou hezke ani velke modriny nebyli tak jeste jednou vam moc dekuji a mohu jen doporucit jste skveli lekar Marie Michálková

U tohoto lékaře jsem byla s 2,5 letou dcerou která měla problém s tím že výrazně a unaveně mrkala. Pan doktor mě odrazoval od vyšetření tak malého dítěte, že prý po vykapání očí nebude spolupracovat a tak dál. Malá naopak spolupracovala úžasně, perfetkně! I tak byl celou dobu odměřený. Na konci vyšetření neprokázalo žádný problém s očima. Ptala jsem se ho tedy čím mrkání je způsobeno. Stačilo odpovědět že neví, případně že vyšetření nic neodhalilo. Místo toho mi pan doktor řekl že " tyto děti končí v ordinacích psychiatrů" a to cituji.Máme ve zprávě, že doporučuje psychologa! Opravdu se zlobím, že pan doktor není soudný. Mrkání se ztratilo samo!!!! Myslím, že by si takové řeči mohl odpustit. Připravil mi týdny nervů kdy jsem přemýšlela nad tím kam s malou půjdeme. Jediné štěstí je, že máme výborného pediatra, který mi další vyšetření rozmluvil a udělal dobře. Takže k tomuto lékaři už nikdy.

MUDr. Jiří Spíšek

Vážená paní Brabcová, úvodem mě velice mrzí Váš špatný dojem z vyšetření.
Od vyšetřování malých dětí rozhodně neodrazujeme, pouze jste byla dopředu upozorněna na všeobecně horší snášenlivosti kapek, které se používají k rozkapání očí (štípou), a to zejména u malých dětí. Je jen s výhodou, že spolupráce Vaší dcery byla již v tomto útlém věku výborná.
Ohledně psychologického vyšetření jsem si dovolil pouze zmínit případovou studii, kdy teprve specialista z této oblasti byl schopný odhalit původ mrkání u malého dítětě, v žádném případě to nebylo mířeno konkrétně na Váš případ.
Veškeré lékařské zprávy máme uložené v systému a v závěru je uvedeno, co vyšetření prokázalo i detailní doporučení, včetně věty: „dále při přetrvávání intenzivnějšího mrkání eventuelně doporučuji psychologické vyšetření.“
Vzhledem k tomu, že dle Vašeho záznamu zde se mrkání ztratilo samo, je zcela v pořádku, že jste nikde dále s dcerou nebyla, ani jste tam primárně nebyla odesílána.
Pokud jste lékařskou zprávu z našeho vyšetření předala Vašemu pediatrovi, je samozřejmě na místě, že se správně zorientoval a poučil Vás o dalším postupu.

Věřím, že si do budoucna určitě v rámci prevence a kvalitní péče o svou dceru najdete prostor a objednáte se k jakémukoliv očnímu lékaři – podle doporučení ze zprávy, byť jen pro ujištění, že výsledkem vyšetření bude fyziologický oční nález.

Byla jsem velice spokojena s tímto lékařem při operaci horních víček.Jeho přístup byl velice příjemný a milý. Mockrát děkuji!!!

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

1.Je nutné předoperační vyšetření před ambulantní operací katarakty (rozkapání) mimo operační den?
Je předoperačním vyšetřením v den ambulantní operace katarakty (na sucho)jen tonometrie a sklíčkování?

Dobrý den, před ambulantní operací šedého zákalu je určitě potřebné udělat komplexní oční vyšetření, nejen "rozkapání". Pokud nemá pacient speciální požadavky na dioptrický výsledek po operaci (být bez brýlí atd.), je možné většinu vyšetření provést v den výkonu (vždy podle organizace pracoviště), může se ale stát, že operace nebude po vyhodnocení nálezů doporučena, nebo se bude muset plánovaně odložit. "Tonometrie a sklíčkování", jak uvádíte, je v dnešní době jako předoperační příprava nedostatečné.

Dobrý den.
Máme dvouměsíční miminko, zatím nereaguje očima na žádné předměty. Na osoby reaguje spíše na hlas nekouka na nás. Je to normální nebo se máme obrátit na odborníka? Děkujeme za odpověď.

Dobrý den, v tomto věku by již Vaše miminko mělo očima fixovat předměty i Váš obličej na vzdálenost cca 0,5 metru, ale vývoj dítěte i schopnost samovyšetření v domácích podmínkách se může velmi lišit. Doporučuji prokonzultovat nejdříve se zkušeným dětským lékařem a v případě potřeby Vás odešle na odborné oční pracoviště.