Umístění: Poliklinika Hrabůvka s.r.o. Prevence a bolesti

Dokud jsem k němu od mládí chodila jen na preventivky a pro recept na antikoncepci, tak bylo vše v pořádku. Když jsem zvažovala změnu antika v podobě prášků za tělísko nebo něco jiného, tak to odmítl a přesvědčoval mě o výhodách prášků. Když jsem později vysadila antiko bez jeho souhlasu, tak se mu nelíbilo, že jsem to s ním nekonzultovala a následovala při každé návštěvě otázka, zda budu těhotnět? Byl to sice můj gynekolog, ale i kdybychom se o dítě snažili, tak se to nehodí, pokaždé se ptát. Začátkem roku 2017 jsem přišla se silnými bolestmi v pravém podbřišku, které mě trápily už asi 3 měsíce při menstruaci. Po vnitřním utz mi řekl, že tam nic nevidí, pokud se problémy budou opakovat, mám opět přijít. Měsíc byl klid a pak to zase přišlo, možná ještě silnější. Shodou okolností jsme v té době absolvovali s manželem nějaká vyšetření v IVF centru a vyšetřil mě jejich lékař, kterého jsem na bolesti upozornila. Našel a ukázal mi na utz asi 2 cm myom napravo. Když jsem následně pana Dr. Slezáka konfrontovala s tímto výsledkem, provedl mi opět utz, s tím, že tam vidí nějakou skvrnu, ale rozhodně by netvrdil, že je to myom. Po této zkušenosti jsem změnila gynekologa, který mi taktéž potvrdil nález myomu, z čehož usuzuji, že pan doktor měl asi zastaralou zobrazovací techniku.

S Dr. Slezákem jsem nebyla zcela spokojená a přestoupila jsem jinam. Především pak s komunikací a srozumitelností. Mé první těhotenství, člověk si není jistý a potřebuje poradit. Určitě ne od pana doktora ani sestřičky. Při dotazu, zda mohu jíst ryby, popřípadě jaké (z důvodu těžkých kovů) se mi nedostalo skoro žádné odpovědi. Pokud čekáte, že doktor sám předepíše vitamíny, doporučí co jíst, popřípadě nějaký těhotenský kurz, či cvičení - asi se nedočkáte. Na co se nezeptáte, to Vám nikdo neřekne (a i když se zeptáte, odpovědi jsou neúplné a nejisté). Jaký bude průběh těhotenství, co Vás čekají za kontroly, vyšetření atd. taky nevíte. Několikrát došlo ke komunikačnímu šumu. Doktor si pro sebe něco tiše vykládá (Jednou mi řekl, že příště uděláme velký ultrazvuk, natěšená dorazím na další kontrolu a ultrazvuk se samozřejmě nekonal "prý jsme se špatně pochopili") a takových nedorozumění bylo opravdu hodně. Další komplikace je pak ordinační čas. Na dveřích i internetu je jasně uvedeno doba např. od 7.00 - 12:00. To, že nejsou objednány pacientky a není přítomen doktor není nic zvláštního. Pokud ale potřebujete vyřešit jakoukoliv administrativní záležitost se sestrou, počkáte si 15, 30 nebo i 50 minut. V 7 hodin je ordinace jednoduše prázdná.

Pan Dr. Slezák mi již dvakrát asistoval při laparoskopii, které sám odhalil a jednou mi pomohl pro oplodnění syna, a nyní doufám, že i teď mi pomůže, protože mám často gynekologické problémy. Jeho férový a pohodový přístup mě uklidňuje a jeho sestřička Já jsem naprosto spokojená, vyjde vstříc a ráda si s ní povykládám, je v pohodě a nemám s ní problém :-) Hlavně ať se nyní náš pan doktor brzy uzdraví :-) po lyžování.

Zhruba před měsícem jsem musela jít, po vleklých zdravotních problémech, na operaci. Ve fifejdské nemocnici jsem si ji samozřejmě naplánovala se sestřičkou tak, aby mě operoval pan doktor Slezák a udělala jsem jenom dobře. Pan doktor je sluníčko a jak jsem měla možnost poznat z hovorů sestřiček na oddělení nebo na operačním sálu, kolegové - hlavně sestry - ho vnímají naprosto stejně.
Až když jsem jej před narkózou zahlédla a ujistila se tak, že "bude u toho", byla jsem klidná. Stejně tak po operaci na oddělení JIP, stejně tak při mých dvou porodech, které mám již dlouhá léta za sebou (před 16. a 10. lety)- Sestřička by se mohla usmívat více, ale umí být i milá.

Největší problém mám s arogantní sestrou, která se pořád jenom mračí a řeší problémy pacientek ve dveřích do čekárny. S panem doktorem jsem do nedávna neměla problém, nebylo to úplně to pravé, ale to asi tím, jak na mne pan doktor působí, občas pronáší trochu nevhodné poznámky, ale co se léčby týče, bylo vše v pořádku. Ovšem poslední kapkou bylo, když jsem přišla za panem doktorem s problémem a dostalo se mi preventivní prohlídky! Reakce sestry byla podle očekávání naprosto otrávená, bez jakékoliv omluvy. A to nemluvím o naprostém nedodržování pracovní doby, opravdu nepočítejte, že Vás vezme v 7, když jste objednaná, nejdřív o půl 8 začíná ordinovat. Hledám rychle náhradu.

Pan doktor Slezák je jeden s nejlepších.Nikdy bych ho neměnila ani paní sestřičku .

Pan doktor Slezák byl první gynekolog, u kterého jsem byla a je jím pořád. Je mi 41 let, mám bezvadné skoro dvacetileté dítě a nikdy jsem nepoznala to, co říká spousta žen: že se u gynekologa cítí nedobře. A jak se tady mnozí vyjadřují o sestře, že je nepříjemná apod., nemůžu si stěžovat. Nikdy jsem neměla problém, vždycky mi vyšla vstříc a o změně lékaře určitě neuvažuji. Chodí tam i moje maminka a jsme spokojené obě.

S panem doktorem bohužel nejsem spokojená. Prohlídky jsou šíleně rychlé a když jsem měla problém, bohužel mi k tomu nic neřekl, mluvila jsem spíš pouze já. Mrzí mě to, ale přejdu někam jinam.

Nebudu se vyjadřovat ke kvalitě lékařské péče ani sesterské, tam jsem byla vždy spokojena. Co mě dnes zarazilo při návštěvě ambulance, kdy jsem si šla pouze pro recept, tudíž jsem nebyla objednaná, bylo že už ve 13:30 mi nikdo neotvíral dveře. Pokoušela jsem se i dovolat, ale v ambulanci už nikdo nebyl, přitom mají dnes ordinační hodiny do 15:00. Ani na dveřích nevisel žádný lístek, že by měli zkrácenou ordinační dobu. Přitom jsem sestře ráno telefonovala, řekla že jsou dnes přítomní. No na to, že jsem jela přes celou Ostravu a nepořídila jsem nic, jsem docela naštvaná. Měli by se připravit na docela nepříjemný rozhovor.

Dr. Slezáka znám přes 30 let. Chodí k němu i moje dcera.
Když se měl narodit dceři první syn, Dr. Slezák profesionálně vyvolal předčasně porod a vnuka nám doslova zachránil. Po porodu řekl dceři... " Jestli pro něho nemáte jméno, říkejte mu ... ZA PĚT MINUT 12 " .... Za 14 dnů bude vnukovi 15 let. Děkujeme pane doktore!