Údolní 5, Brno-střed, Brno

Návštěva u vás doma • Od 600 Kč +4 Více

Návštěva v šestinedělí • Od 600 Kč

Porodní asistence

Problémy s kojením (poradenství, ošetření, odstranění problémů) • Od 400 Kč

Zobrazit ostatní profily porodních asistentek v okolí

Od 400 Kč

Od 600 Kč

Od 600 Kč

Od 400 Kč

www.jarmila.cz
Jsem soukromá porodní asistentka s více jak 30-ti letou praxí, vystudovala jsem obor „Porodní asistentka“ na Univerzitě Palackéh...

• porodní asistentka

Mega spokojnost. Pani Jarmila si nedava servitku pred usta. Uci o porode na zaklade dlhorocnych skusenosti. Naucila ma prevziat zodpovednost za narodenie dietata a nespoliehat sa, ze niekto ho odrodi za mna. Naucila ma, ze v skutocnosti rodi maternica (deloha) a moja uloha je nekazit jej to strachom z bolesti. Naucila ma techniky, ako sa uvolnit, ako dychat a ine. Po priprave, odporucaniach a cviceniach prebehol porod hladko. Neboli potrebne ani lieky a hormony. Dakujem velmi moc, Jarmila!

Umístění: Jarmila Kovaříková, porodní asistentka Předporodní kurz

Musím se s vámi podělit o zkušenost. Holky, vy všechny, kterým vám záleží na tom, jak bude probíhat váš porod, nepodceňujte přípravu. Já jsem zvažovala jestli vůbec jít nebo nejít na kurz předporodní přípravy, nejeden člověk mě od toho odrazoval, že to jsou vyhozené peníze. Jenže dnes jsem u konce kurzu a musím říct, že mi to dalo opravdu hodně. Nejen v tom, že vím co u porodu dělat, abych ho podpořila místo toho, abych ho nevhodným chováním zdržovala a narušovala, ale i v tom, že už vím co a jak s novorozenětem, abych se vyvarovala zbytečných chyb. Kurz má dva dny i pro celé páry, tudíž i tatínci se jaksi “naladí” na těhotenství a získají cenné informace vůbec k těhotenství, porodu a poporodní péči o MAMINKU (ano hlavně o maminku) v šestinedelí.
Já i partner jsme z kurzu nadšení, naučil nás oba hodně. Jsme už trošku postarší rodiče a nechceme nechat nic na náhodu.
Mimoto jsem na kurzu poznala deset dalších maminek, se kterými zůstanu v kontaktu, abychom si mohly vzájemně poradit, pomoct a také jsem získala vzácné kontakty na specialisty v různých odvětvích, které jako maminka budu jistě potřebovat.

Děkuji tímto Bc. Jarmila Kovaříková, porodní asistentka za všechno, co jsi mě naučila a za to jaká jsi! ❤️ Dnes už si věřím a nebojím se!

Pokračování bude s malou v Koblížcích!

Umístění: Jarmila Kovaříková, porodní asistentka Predporodni kurz + doprovod k porodu

Jarmila je uprimna, priama, svojska. Jej pristup mi vyhovoval, kurz bol super zostaveny, pre prvorodicky ideal a tym, ze na nom boli aj druhorodicky, ktorym vacsinou prvy porod nevysiel podla predstav a druhy nenechavali na nahodou, boli prinosom aj ich postrehy a skusenosti. Pri porode (5/2016) mi Jarmila zabezpecila sukromie, volnost, starala sa o mna, davala tipy na polohy, kym som si nasla tu svoju, kontrolovala babatko. Rozhodne odporucam ist k porodu s vlastnou porodnou asistentkou, ktora vam aj ludsky sadne, bola to ta najlepsia investicia.

U Jarmily jsem byla na předporodním kurzu a jsem ráda, že jsem si zvolila (na doporučení několika vzájemně se neznajících kamarádek) právě ji...líbil se mi nesterilní přístup, reálná fakta, těch 30 let praxe je prostě znát. Porod mě teprve čeká, a i když už mám jeden za sebou, jsem samozřejmě napjatá, jaký bude tento. Věřím, že s informacemi od Jarmily si ho užiju víc, a zvládnu ke své spokojenosti.
Sem tam jsem si musela její slova "překládat" do svého slovníku, abych plně pochopila obsah, ale to už bývá rizikem při práci s lidmi - je těžké najít srozumitelnou formu pro všechny:-) Seznámila jsem se podrobněji s dobami porodními, co se mi hodně líbilo byly různé polohy, které podporují snadný průchod děťátka porodními cestami.
Jednoduché typy, jak projít porodem a následnou péčí o dítě, základy manipulace s ním + 2 lekce absolvované s partnerem bylo příjemné zpestření celéhého cyklu. Můj patrner ocenil praktické rady a vzdal se vysněné manduky - koupili jsme na nošení miminka kvůli zdárnému vývoji pohybové soustavy šátek. A v neposlední řadě se (konečně:-) naladil na to, že naše holčička skutečně vstoupí do našeho života:-). Takže za mě ano - co mě ještě napadá je to, že pod mnohdy drsnou slupkou a právě před začátkem samotné lekce, nebo po ní jsem poznala Jarmilu ještě jinou - jemnější a citlivější a myslím, že by vůbec nebylo na škodu tuto stránku ukázat i během samotných lekcí:-)))

Mirka

Jarmila je skvělá žena! Já jsem byla nad míru spokojená, chodila jsem k ní na předporodní kurz, rodila jsem s ní ve Vyškově (od nás 50km) - na čtyřech na zemi a malého jsem jen vydýchala s apgar 10 10 10 ;-) Mluví o tom co se děje, co se dá dělat a jestli souhlasíte s jejím návrhem, do ničeho nenutí, vysvětluje.. Pro mě perfektní, další děti jedině s ní ve Vyškově.

Bc. Jarmila Kovaříková

Díky za pochvalu (Vám všem).
J.

Na předporodním kurzu nám Jarmila říkala, že chtěla být porodní asistentkou už od osmnácti. Myslím, že to vyjadřuje mnohé. Třeba to, že se na své povolání – poslání neuvěřitelně hodí. I kvůli tomu bývá často poměrně vytížená, pro množství aktivit může působit lehce chaoticky, až nevšímavě, ovšem když jde o důležité věci, je velmi koncentrovaná a empatická.
S Jarmilou jsem absolvovala předporodní kurz, který mi kromě praktických rad a informací pomohl naladit se na příchod děťátka. Jak trefně zhodnotila jedna kamarádka: Jarmila „pobaví, uklidní, vyhecuje a především povzbudí“, což je přesně to, co jsem od předporodního kurzu očekávala; ještě dlouho poté jsme s manželem citovali Jarmiliny užitečné rady a vtipné hlášky. Protože ve mně budila důvěru, vybrala jsem si ji i k porodu, což byla opravdu skvělá volba! Jarmila se ukázala jako velký profík ve svém oboru. Přesně věděla, co v kterou chvíli zafunguje (různé polohování), věděla jak povzbudit – co v kterou chvíli říct, navigovala jak správně dýchat a jak mi pomoct ušetřit síly na finále. Díky ní mám na svůj první porod (koncem pánevním!) jen ty nejhezčí vzpomínky a Eda, díky kvalitnímu poporodnímu bondingu a kojení, roste jako z vody. Porod s ní byla plavba po rozbouřeném moři a ona věděla jak a kudy doplavat k cíli. Jarmilo, děkuji Ti, že jsi mi pomohla tak dobře přivést dítě na svět! Díky, kapitánko!

Doporučuji jak kurz předporodní přípravy, tak doprovod Jarmily u porodu. Jarmila je vtipná, zábavná a navíc profesionální, což je skvělá kombinace a z přednášek si člověk zapamatuje a odnese to nejdůležitější. U porodu jsem nejvíc ocenila, že je se mnou člověk, kterému věřím a znám jeho názory a střízlivý přístup bez zbytečné medikace a urychlování zásahy zvnějšku pokud to není nutné. Přes to, že jsem prvorodička, proběhl porod rychle, bez nástřihu a šití. I partner, který má zkušenost z porodu svého prvního dítěte byl nadšený a hodnotil práci Jarmily jako mistrovskou. Markéta

S Jarmilou Kovaříkovou mám nejlepší zkušenost. Můj první porod skončil císařským řezem a při druhem těhotenství jsem o to více chtěla porodit přirozenou cestou. Po osobním setkání s Jarmilou jsme se shodly, že bude nejlepší absolvovat kurz předporodní přípravy a po výběru porodnice se dohodneme na dalším. Po návštěvách porodnic, které byly organizované v rámci kurzu, jsem se rozhodla rodit u Milosrdných bratří, kam mě Jarmila doprovázela společně s manželem. Jsem přesvědčená, že bez její pomoci, asistence a rad při každé kontrakci by porod nepostupoval a sama bych to nezvládla. Tímto bych jí chtěla moc poděkovat za její rady, pomoc, trpělivost a přístup jak u samotného porodu, tak na kurzech předporodní přípravy! Moc děkujeme Jarmilo :-) Klára, Milda, Matyáš a Julie

Rodila jsem před dvěma týdny s Jarmilou. A nemůžu jinak, než smeknout před jejími schopnostmi! Chodila jsem k ní i na předporodní kurzy, kde jsem se jednak naučila techniky dýchání, soustředění a relaxace a navíc měla možnost se s ní i více poznat, což prohloubilo moji důvěru k ní jakožto porodní asistentce. Jarmila je opravdu živel a její způsob vedení kurzů je velmi specifický, možná až naturalistický, ale mě přesně tohle vyhovovalo a leckdy i pobavilo. Samotný porod začal odteklou vodou, a tak se rozjížděl velmi pozvolna (díky tomu, že jsem rodila ve Vyškově, nikdo mě netlačil do umělého urychlování). Po dlouhých hodinách, kdy se ale nic moc nedělo, přijela Jarmila a pomohla celý proces urychlit bez jakýchkoli medicínských zásahů. Od té chvíle jsem věděla, že konečně rodím a že je tam někdo, na koho se mohu spolehnout. Celou dobu byla se mnou, polohovala mě, motivovala... nakonec vše proběhlo podle mých představ a relativně rychle díky tomu, že Jarmila přesně věděla, co v který moment zafunguje efektivně. Je to velká profesionálka a zároveň citlivý člověk s intuicí. Myslím, že takových je jenom pár. Za sebe vřele doporučuji a příště opět jedině s Jarmilou! :-)

Od mého druhého porodu uplynuly již 3 měsíce a doteď na něj neustále vzpomínám, občas se i přistihnu, že bych to ráda vrátila zpět:-) Chtěla jsem si nechat toto hodnocení až mi trochu opadnou hormony, trochu se sžijeme (starší přijme mladšího "vetřelce":-) a vůbec až si vše v klidu zpětně ujasním a utřídím. Naše druhé přišlo na svět ve Vyškově, stejně jako první. Ovšem podruhé s Jarmilou a udělala jsem moc dobře. Chodila jsem k ní také na předporodní přípravy a to i jako druhorodička (zkrátka jsem měla pocit, že je potřeba stále něco zlepšovat a záměr na chvíli si opočinout se také vydařil:))) a totoho nelituji. Jarmilin projev je sice poněkud přímý a rázný a s ničím se doslova nemaže, mě to ale moc vyhovovalo. Člověk si nemůže vše brát hned osobně a musí se umět nad něčím trochu povznést... Nespočetněkrát jsem se i pobavila a zasmála, nejsem si ale jístá, zda její výklad sedl všem, holt tak to je, každý jsme jiný:-) Krom toho, že jsem se opravdu naučila efektivně dýchat-což mému dítěti i mě u porodu dost pomohlo, tak byl čas strávený na lekcích příjemný relax a uvolnění. A ano, Jarmila je určitě úžasná porodní asistentka, ale i podnikatelka, což mi k této profesi uplně nesedne, ale budiž, tak to je. Svého rozhodnutí vůbec nelituji, a věřím, že pokud bych měla třetí dítě, šla bych do toho s Jarmilou opět. Jen mě mrzí, že nás už nenavštívila a naposled jsem ji viděla u porodu, ale s tím jsem tak nějak při jejím nabitém diáři počítala. Každopádně u porodu byla skvělá, nemohla jsem vybrat lépe! Díky! Musilovi

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám dotaz. Ve 20+6tt (dle UZ 20+4tt) jsem byla na velkém UZ. Ve zprávě mám BPD 53 mm odp. 22+3, HC 184 mm odp. 20+6, AC 157 mm odp. 20+6, FL 35 mm odp. 20+3. Dnes jsem byla v nemocnici kvůli tvrdnutí (dle UZ 23+4tt) a ve zprávě mám: AC 179 mm odp. 22+5, HC 215 mm odp. 23+5, FL 40 mm odp. 23+0 EFW 572g. Zajímalo by mě, jestli miminko roste tak jak má, přijde mi že to je docela odchýlené. napr, BPD, nemá hlavičku moc velikou? Co by to znamenalo, kdyby měl i po 30tt větší hlavičku? Mohla by to být nějaká vada? Děkuji moc za Vaší odpověď

Jarmila je u porodu. Můžete jí, prosím napsat dotaz na její mail jarmilakov@gmail.com. Děkuji MK

Bc. Jarmila Kovaříková

Dobrý den, v listopadu mě čeká porod a mám psychický blok z cévkování, který trvá už z dětství. Dá se tomuto ''zákroku'' nějak předejít u porodu? Včera mě zkoušeli vycévkovat na gyn. kvůli nějakým problémům, ale bohužel se to nepovedlo a strach ještě stoupl...děkuji

Soustřeďte se na porod, dýchání a určitě to zvládnete bez cévkování.