Praktická lékařka pro děti a dorost
Jugoslávských partyzánů 1089/15, Praha

Umístění: Praktická lékařka pro děti a dorost Jiný

Paní doktorka i sestřička jsou naprosto skvělé. Vždy velmi ochotné, pečlivé a s dobrou náladou. Obě mé děti je mají moc rády. Velmi oceňuji, že mi paní doktorka odpověděla na můj email i o víkendu a zaslala obratem e-recept, ačkoliv se ani nejednalo o nic urgentního. Velmi si paní doktorky vážím za její ochotu, lidský přístup a pochopení. Je prostě nejlepší!

Umístění: Praktická lékařka pro děti a dorost Jiný

Paní doktorka je naprosto úžasná osoba! Milá, empatická, hodná a opravdu velmi pečlivá! Vždy se dceři maximálně věnovala, doporučila vhodnou a účinnou léčbu. Často se mnou konzultovala problémy i po telefonu či emailu. Nikdy jsem neměla pocit, že by paní doktorka cokoliv podcenila, naopak dceři udělala všechna potřebná vyšetření, aby měla vždy stoprocentní jistotu. Jako rodič jsem také velmi ocenila, že mně i manželovi vše trpělivě a podrobně vysvětlila a poradila nejlepší řešení daného problému. Sestřička je energická, velmi milá, pečlivá a ochotná. V ordinaci i v čekárně jsme se vždy cítili velmi příjemně. Pokud někdo váhá, zda se své dítko zaregistrovat právě k paní doktorce Dosedělové, tak mohu 100% doporučit!! :) :)

Umístění: Praktická lékařka pro děti a dorost Jiný

K paní doktorce jsem přešla těsně po narození druhé dcery, protože naše původní pediatra odešla do důchodu a s doktorkou, která ji nahradila, jsme si úplně nepadly do noty. Na MUDr. Dosedělové velmi oceňuji její lidský a respektující přístup - neměla problém s ambulantním porodem druhé dcery, nemá problém s posunutím očkování mimo očkovací kalendář a snaží se každý problém pečlivě vyřešit (i když rodičovstvo zase tak pečlivé není :-D) Jsem za paní doktorku i její sestřičku velice ráda a doufám, že to s námi, zmatenými rodiči, přetrpí do dospělosti všech našich dětí.

K paní doktorce docházím s dcerou a posléze se synem již tři roky a musím napsat, že jsem velmi spokojená. Ona i sestra jsou profesionální, empatické a děti se u nich cítí dobře. Oceňuji komunikaci po emailu, telefonické konzultace při nejistotě a možnost odložit očkování při pochybnostech, zda dítě není úplně zdravé. Čekárna i ordinace jsou příjemně zařízené pro pohodlí pacientů. Mohu jen doporučit.

K paní doktorce docházíme s roční dcerou na pravidelné preventivní prohlídky. Oceňuji, že před očkováním vždy podrobně zhodnotí stav dítěte a i při malých pochybnostech očkování raději odloží. K dětem je milá, s rodiči komunikuje jako s partnery. Na otázky odpovídá erudovaně, nemanipulativně (s čímž se ve zdravotnictví setkávám skutečně zřídka), často kromě vlastního doporučení poskytne argumenty pro i proti, aby se rodič - pokud má o věci rozhodovat on - rozhodl s ohledem na své dítě co nejlépe.
Tlumočím zde také uznání od odborníků ze specializovaného pracoviště, kam nás paní doktorka poslala na vyšetření kvůli problému, s kterým jiní pediatři údajně posílají děti až když naroste do větších rozměrů a znamená pak pro dítě daleko bolestnější zákrok. Doktor, který nás v nemocnici ošetřoval, konstatoval, že naši paní doktorku sice osobně nezná, ale podle pacientů, které k nim na pracoviště posílá, soudí, že je velmi pečlivá.

Výborná lékařka. Velmi milá, vstřícná a chápavá, přátelský přístup. Moc se mi líbilo, že poradí i po telefonu. Chodila jsem k ní s dcerou do 10 měsíců a nemůžu si paní doktorku vynachválit - nic nepodcení, ale nenasazuje prášky zbytečně.. Bohužel jsme museli kvůli přestěhování změnit pediatra. Doufám, že najdeme někoho alespoň trochu podobného jako je paní doktorka. Vřele doporučuji!

Skvela doktorka. Neskutecne empaticka, vstricna, rozumi Vasim potrebam a snazi se Vam co nejvice vyhovet. Navic je take dostupna prostrednictvim e-mailu, coz se mi u mnoho lekaru nestava. Mrzi me, ze bohuzel uz musim pediatrii v 19ti letech opustit. Vic takovych lekaru!:)

Bohužel s paní doktorkou nejsem spokojena a musím ji nedoporučovat. Během necelého jednoho měsíce špatně stanovila 2 x diagnózu vážného charakteru. Navíc mi vadí, že mám pocit, že její zdravotní sestra by ráda ordinovala za lékařku.

MUDr. Jana Dosedělová

Vážená paní Stromovko, protože jsem do dnešního dne neměla zpětnou vazbu, která by mi umožnila adekvátně reagovat na Váš nekonkrétní příspěvek, činím tak dnes, po změně situace.
Vaše dítě jsem převzala do své péče po předchozí paní doktorce před třemi týdny s tím, že dítě mělo déle než 4 týdny trvající potíže (kašel). Přesto docházelo do jesliček... Rozhodla jsem se pro cílenou léčbu až po bakteriologickém vyšetření, které bylo negativní. Vyhledala jste mě za týden znovu s tím, že se potíže zhoršují, ale považovala jsem za rozumné vyčkat do následujícího dne na již dříve naplánované alergologické vyšetření u Vámi zvoleného alergologa. Vyšetření u Vašeho dítěte následující den proběhlo, (ztratila jste, bohužel, žádanku na něj, vystavenou předchozí lékařkou, vystavila jsem Vám tedy novou). Alergoložce se "zdálo", že potíže budou spíše rázu bakteriálního než alergologického. Proto jsem přistoupila k antibiotické léčbě. Následně jste zjistila telefonicky výsledky od alergoložky, zprávu jste pro mě žádnou nedostala, výsledky byly diktovány pouze po telefonu nejprve Vám, pak od Vás mě (což nepovažuji za správný způsob komunikace) a vyžadovala jste cílenou změnu antibiotik dle bakteriologie. Souhlasila jsem, pro recept jste přišla bez dítěte. Pak jste ještě opakovaně telefonovala, abyste mi sdělila, že dítěti se daří o moc lépe, ale objevily se potíže úplně jiného charakteru. Pozvala jsem Vás tedy na kontrolu s tím, že se domluvíme při osobní návštěvě. K té již nedošlo. Jen si nyní nejsem jistá, kde nastala Vámi zmiňovaná dvojitá chyba ve vážné diagnóze.. Ale přeji Vám, abyste navázala s nově registrující lékařkou vztah plný důvěry, protože bez ní se pracuje velmi těžko. Na obou stranách. A přeji Vašemu dítěti, aby se brzy uzdravilo. A přeji mu také, aby si mohlo užít přítomnost svých blízkých ve chvílích, kdy je potřebuje. My, dospělí, se s lecčíms nepříjemným téměř vždy vyrovnáme, někdy dříve, někdy později. Ale děti si často nesou "zápisy", které do nich vložíme, s sebou na celý život. Se srdečným pozdravem MUDr. Jana Dosedělová

Spokojenost s paní doktorkou i sestřičkou. Velice vstřícná, nemá problém odpovědět žádný dotaz (i když je lidově řečeno blbý), rychlá komunikace i prostřednictvím emailu v jakoukoliv dobu. Můžu jenom chválit.

Spokojenost s touto paní doktorkou. Ochotně a vstřícně odpoví na veškeré otázky, aniž by se člověk cítil jako naprostý blbec. Profesionální přístup samozřejmostí a moc nám pomohla s orientací v dnešní nabídce očkování pro dětičky. Takže za mě velice kladné hodnocení.

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o Váš názor a radu. Můj 7 letý syn má neštovice. Má je již 14dní. Průběh má hrozný, má poseté celé tělo i hlavu. Dodržuji instrukce našeho lékaře. Ale puchýře mu neuvěřitelně zapáchají. Je problém se synem vydržet v jedné místnosti. Chci se zeptat, zda je to normální? A zda se s tím dá něco dělat? Na neštovice používáme Virashoote.

Děkuji, s úctou Natálie.

Dobrý den, hnisání (předpokládám vzhledem k Vámi zmiňovanému zápachu) může nastat jako komplikace neštovic, jedná se o bakteriální superinfekci v terénu původně pouze virové infekce. Pokud tomu tak je, pak by bylo možné chlapce omývat ve velmi slabém, světle růžovém roztoku hypermanganu, neštovičky ale nestírejte, jen jemně zasušte ručníkem. Potřít je pak můžete buď zmiňovaným gelem Virasoothe nebo můžete použít Tanno Hermal. Kdyby se jednalo o větší bakteriální infekci (většinou je původcem zlatý stafylokok), pak je možné neštovice potírat také antimikrobiálním krémem či mastí, ty jsou ale jen na lékařský předpis (Bactroban, Fucidin, Framykoin, apod.), ale můžete zkusit i volně prodejné Ictamo Pro. V každém případě doporučuji návštěvu u Vašeho pediatra, aby situaci vyhodnotil. Při velkém výsevu neštovic je také možné probíhající infekci zmírnit antivirotikem Herpesin, ale to má smysl jen v prvních 48hodinách od propuknutí infekce. Přeji Vám brzké uzdravení. Dr.Dosedělová

MUDr. Jana Dosedělová

Dobrý den, 19 měsíční dcera má 4 měsíce salmonelozu. Doktor nám doporučuje jen probiotika a čekat. Je ještě nějaká jiná možnost léčby? Třeba antibiotika? Jaké jsou nežádoucí účinky?
Děkuji.

Dobrý den, Váš lékař volí správný postup, podání antibiotik se skutečně pro jinak zdravé dítě nedoporučuje, protože může naopak prodloužit dobu vylučování Salmonel stolicí. Ale je možné ještě zkusit kúru Laktulózou. Přeji hezký den! Jana Dosedělová