Praha-Letňany
Místecká, Praha

K paní doktorce jsem začala chodit po přestěhování do Horních Počernic a jsem za ni ráda. Díky systému objednávání tam nečekám v čekárně plné nemocných pacientů. Nepředepisuje nic zbytečně, nechá si udělat výtěry, udělá CRP v ordinaci, vyslechne, vysvětlí. Je příjemná a empatická, na dotazy odpovídá jasně a není z nich otrávená. Nemám pocit, že by mě kdykoliv odbyla prvními antibiotiky jen abych byla vyřízená a další pacient mohl jít na řadu. Navíc je mladá, tak snad nehrozí, že by přestala ordinovat.

S paní doktorkou jsem naprosto spokojená. Profesionální přístup. Vše srozumitelně vysvětlí. Dokáže diagnostikovat i ne příliš obvyklé nemoce. Navíc má příjemné vystupování. Sestřička je také milá a vstřícná.

K paní doktorce chodim tři roky a jsem s ni spokojená. Hodně vysvětluje a vždy se snaží pomoci. Má vcelku dobré vybavení přímo v ordinaci a myslím, že se snaží vzdělávat i v novych medicínských trendech (což neni u obvodoveho lékaře vždy samozřejmosti!). Obě se sestrou jsou milé, doporučuji.

Umístění: jiné místo

Nejlepší praktická lékařka, jakou jsem zatím poznala. Nelpí na zaběhnutých postupech léčby, není líná, nad příčinou zdrav. potíží se opravdu zamyslí, což bohužel není automatika u všech. Vstřícná, s moderními postupy, sestra je taky fajn. Měla jsem štěstí. Manžel si ji taky považoval a to je náročný. Přestěhováním do jiného města jsem o ni přišla a chybí mi už teď, kdy jsem se opět dostala k horší kategorii.. :-/ Je v H. Počernicích.

"Mudr. Bruothová mi v 6. měsíci těhotenství předepsala antibiotika, na které jsem alergická. Po té, co jsem se začala dusit a měla jsem velmi negativní reakci, přečetla jsme si příbalový leták Augmentinu a Duomoxu - obojí neslučitelné s penicilinovou alergií. Ve dvou letech jsem po penicilinu skončila na infuzi a na antihistaminikach a poté mi je nikdo nikdy nedal. Jaká byla reakce paní doktorky, když jsem jí na toto upozornila? Neprojevila jakoukoliv lítost či zájem o moji osobu, o to, jak mi je, naopak, celou situaci obrátila proti mě a obvinila mě z toho, že o mé alergii nevěděla. Přičemž ale měla k dispozici stejné dokumentace jako ostatní doktoři, kteří si upozornění na penicilinovou alergii všimili. Dost absurdní situace byla, když mi volala ošetřující gynekoložka, která se mi za chybu Dr. Bruothové omluvila, že by ji nikdy nenapadlo po druhém lékaři zkontrolovat, zda náhodou nepředepsal antibiotika, které pacient netoleruje, zvlášť jedná-li se o těhotnou ženu. Dr. Bruothová neuměla přiznat svoji chybu, i přes to,že tato je zcela očividná, černá na bílém. Vystavila mě nesmírnému riziku a nesmírnému zhoršení mého fyzického stavu, před antibiotikama jsem byla v pohodě. Dala mi je na kašel, který tím nevyřešila, který (ne)řešila asi tři měsíce . Jako odpověď na to, že mi předepsala antibiotika obsahující penicilin, mi napsala: "V roce 1994, tedy v necelých 7 letech, jste na angínu užívala V-penicilin, dobrala jste ho a při kontrole tam paní doktorka Preislerová žádnou reakci nepopisuje.Prošla jsem celou dětskou kartu (je rukou psaná a špatně čitelná) a popis reakce na penicilinová antibiotika jsem nenašla." Na této argumentaci mě zaráží několik věcí, za prvé, pokud je v mé dětské kartě napsáno, že mi doktorka, u které jsem byla na přechodnou dobu, dala antibiotika, neznamená to, že se tak stalo (to vím od své matky) - šlo prostě o dokumentační omyl. Za druhé, píše se rok 2017, ostatní doktoři si pokaždé všimnou v dokumentacích vykřičníků s popisem alergie - penicilin. Za třetí, proč argumentovat rokem 1994 o 22 let později jako obhajobu předepsání silných léků? Za čtvrté, jaký byl její motiv v mé kartě vůbec pátrat, než jen, aby ona sama byla z obliga? Je opravdu jediným způsobem reakce , aby svou vlastní chybu obrátila proti mě a v podstatě ve svém sebedefensivním chování mě implicitně obviňovala za svoji vlastní chybu? Jinak zcela technicky - po penicilinových antibioticích jsem se dusila, a měla jsem velké první komplikace, týkající se gravidity. Nikdy by mě nenapadlo, že by mi doktor předepsal lék, na který je alergie velice rozšířená, a běžnou praxí všech ostatních doktorů je, že se před předepsáním takto silných antibiotik ptají, zda pacient není alergický na jejich složky. Obzvlášť u těhotných žen. Jakýkoliv pocit lítosti , uznání její vlastní chyby či omluvu od paní doktorky zcela jistě čekat nemůžu. Pravda nemusí obhajovat sama sebe, je zcela očividná. "