Praktický lékař
Jugoslávských partyzánů 15/1089, Praha

Doktora Hermanna navštěvuji jako jeho pacient již 12 let.Během této doby jsem poznal různé jeho nálady a.chování.Nepochybuji o jeho odborných znalostechj,ale k úspěšnému léčení pacienta patrří přece i vlídné jednání a toto jsem u p.doktora nepoznal.Nejčastěji jedná s pacienty jako s obtížným hmyzem.Naposledy jsem to poznal v pátek dne 31.10.2014,kdy jsem ho přišel o požádat o doporučení na domácí péči (převazy) .Doktor s .vymlouval velice hloupými argumenty proč mi doporučení nedá a nakonec mi vyčetl kolik už jsem zdravotnictvcí stál peněz.Myslím,že za 45 let zaměstnání jse do zdravotního pojištění zaplatil dost.K takovýmto impertinencím by se doktor neměl snad snižova.A tak přecházím k jinému lékaři.

Netušila jsem, že náš pan doktor a naše paní doktorka mají webové stránky, až když jsem se potřebovala ujistit o ordinačních hodinách, zjistila jsem, že je možné, přidat svůj názor na tuto ordinaci a tudíž ráda tak učiním. Původně jsem bydlela v Dejvicích, ale už hezkou řádku let bydlím na opačném konci Prahy a v žádném případě bych své praktické lékaře - manžele Hermannovi nezměnila. Jejich profesionální i lidský přístup je obdivuhodný, člověk se v ordinaci cítí vždy příjemně a to se ne u každého lékaře stává. Je nutno pochválit i laskavou zdravotní sestřičku. Hledáte-li praktického lékaře, jste právě na nejlepší adrese. Monika

K panu doktorovi chodíme celá rodina a jsme velmi spokojeni. Vždy nám pomohl. Někdy se čeká déle, ale za výhodu považuji že skutečně ordinuje každý den od rána do večera dokonce bez polední pauzy, což u jiných lékařů zdaleka není pravidlem.

Mám zkušenost jak s panem doktorem, tak jeho paní takřka 20 let, od banálních chřipek, po skutečně vážné onemocnění. A musím říct, že opravdu tu nejlepší. Jak zde již někdo psal, pokud vám skutečně něco je, jste v nejlepších rukách. A pokud pan doktor nepředepisuje na požádání lázně, v mých očích tím pouze stoupá.

K panu doktorovi chodím už od počátku, kdy tady začínal, což je hodně dlouho. Je pěkný morous, moc toho nenamluví, dlouho jsem měla pocit, že si myslí, že spousta pacientů jsou simulanti. Ale na jeho profesní přístup si nemůžu stěžovat. Jen trochu víc lidskosti by to chtělo.

Pan doktor je sice občas náladový, ale jinak bohatě tento fakt vynahrazuje vynikající péčí a jinak lidským přístupem. Čekejte realistický přístup a žádné mazání medu kolem pusy - mate-li kila navíc a kouříte nečekejte že Vás pochválí. Přesto bych v žádném případě neměnila.

Pan doktor je vynikajici diagnostik, chvalil ho dokonce i pan primar z Vojenske nemocnice. Mohu ho jedine doporucit, stejne jako jeho pani.

Jeho přístup k pacientům je naprosto výjimečný. Proto možná dochází k delšímu čekání v čekárně, ale zase máte jistotu,že Vás nikdy neodbyde. Mám s ním jen dobré zkušenosti.

Výborný lékař. Chtěl bych mu tímto poděkovat za skvělou péči. Petr Hovorka

výborný a hlavně spolehlivý lékař.