Psycholog, Psychoterapeut Více

Dvořákova 13, Brno-střed, Brno

Přijímám: dospělí

Individuální psychoterapie (60min) • 800 Kč

Individuální psychoterapie on-line (60min) • 800 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Dvořákova 13, Brno

800 Kč

Dvořákova 13, Brno

800 Kč

Hana Pivolusková

Informace k aktuální covid situaci: Momentálně nabízím konzultace on-line (skype, zoom).
V rámci své praxe se setkávám s lidmi s nejrůznějšími...

Léčené nemoci

• Poruchy příjmu potravy
  • Stavy úzkosti, nepohody
  • Depresivní a smutné nálady
Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Umístění: Hana Pivolusková

K Hance jsem začala primárně chodit proto, abych podpořila přítele, který se tou dobou odhodlával poprvé navštívit psychologa. Chtěla jsem také, aby po jeho boku stál někdo psychicky silnější, abych se nehroutila, kdykoli se hroutí on. Zároveň jsem věděla, že mám i dost pochroumané sebevědomí, takže mi terapie určitě neuškodí.

Terapie s Hankou mě naučila pojmenovávat problémy, které jsem dosud nosila jen v sobě. Zjistila jsem, jak provázané jsou někdy moje problémy v minulosti s mými potřebami v současnosti (metoda vnitřního dítěte). Naučila jsem se větší sebelásky, neobviňuji se teď tolik, umím lépe říkat svoje potřeby (i když stále potřebuji hodně času odhodlat se k vyjádření některých potřeb), než řeknu promiň, zamýšlím se, jestli se vůbec mám za co omlouvat. Můžu říct, že cca 8 měsíců terapie s Hankou mi pomohlo objevit způsoby, které mi pomáhají mít se ráda víc než dřív, neobviňovat se např. za to, že pláču, když mi někdo ublíží, a koneckonců být silnější hlavně pro sebe (ono z toho to "být silnější pro okolí" nakonec vyplyne samo) :)

Hanka je velmi naslouchavá, empatická, zároveň i velmi vtipná a všechna sezení s ní díky tomu byla uvolněná a příjemná. Velmi oceňuji i to, že nepodsouvá, co by v dané situaci udělala ona, ale nechá vás samotné přijít na to, co byste potřebovali vy. Cenné jsou zejména konce sezení, kde si shrnete, co vám sezení dalo (podle mě to nejdůležitější ze všeho, protože se člověku ten maglajz v hlavě pěkně srovná) a můžete přitom dát Hance i okamžitou zpětnou vazbu. Moc děkuji za to, že moje první zkušenost s psychologem byla tak pozitivní.

Umístění: Hana Pivolusková úzkosti, panické záchvaty, sebedůvěra, zvládání stresu

K Hanke som začala chodiť asi pred dvomi rokmi, keď som opätovne začala trpieť úzkostnými stavmi a návalmi paniky. Už po prvom sedení bolo jasné, že ma čaká dlhá cesta a že tieto prejavy sú len symptómy hlbších problémov, ktoré súvisia s pochopením seba, svojich koreňov, vzťahov s blízkymi ľuďmi... Hanka ma touto cestou úspešne previedla, za čo som jej nesmierne vďačná. Vyzdvihla by som najmä jej citlivý prístup zameraný naozaj na potreby konkrétneho človeka, úprimný záujem pomôcť klientovi pracovať na sebe a vrátiť mu sebadôveru, schopnosť počúvať aj klásť tie správne otázky, ktoré vás vedú k pochopeniu svojej situácie a umožnia vám začať pracovať na jej zlepšení. Oceňujem tiež možnosť podávať pravidelne spätnú väzbu k sedeniam, ako aj záverečné reflexie, ktoré umožnia utriediť si po sedení myšlienky.

Umístění: Hana Pivolusková

Paní Tomicovou velmi doporučuji. Napsala jsem jí v akutní situaci, kdy jsem potřebovala pomoc co nejdříve. Byla velmi ochotná a vyšla mi vstříc. Kontaktovala mě, že se jí zrovna uvolnilo místo, a tak jsem na první návštěvu nemusela čekat.
Všechny návštěvy probíhají více méně stejným způsobem. Na začátku i na konci zhodnotíte svůj psychický stav, který se v průběhu terapie monitoruje, a tak můžete vidět pokroky.
Paní Tomicová se snaží všechna sezení přizpůsobit vašim požadavkům a zavádí metody, které mohou pomoci s konkrétním problémem. Pokud vám však metoda nevyhovuje, můžete to sdělit a vyzkoušet metodu jinou. V průběhu sezení vás paní Tomicová i zastavuje a zopakuje vám vámi sdělený problém svými slovy, což vás utvrdí, zdali problému rozuměla správně. Je také velmi otevřená a upřímná, což je ve vztahu s psychologem velmi důležité. Cena sezení určitě odpovídá kvalitě služby. Vřele doporučuji.

Mgr. Hana Pivolusková (dříve Tomicová)

Zdravím Barboro, děkuji za recenzi. Přistupovala jste ke spolupráci velmi otevřeně a aktivně, a za to také děkuji. Přeji ať Vás Váš hluboký optimismus provází životem i nadále :-).

K terapeutce Hance jsem přišel s velice konkrétním problém, který mě obtěžoval v každodenním životě již dlouhé roky. Postupně jsme se při rozebírání daného problému dostali k daleko závažnějším tématům jako je má sebedůvěra, vnímání sama sebe a především to, jakou váhu přikládám tomu, jak mě vnímají ostatní. Série sezení mi pomohla pochopit a hlavně se oprostit od spousty zbytečně negativních pocitů a výsledkem bylo i úplné vyřešení prvotního problému. Vřele doporučuji všem, kteří mají problém, který nechtějí řešit s blízkými a mají chuť ho vyřešit, aby paní terapeutku navštívili. Ochotně Vás vyslechne a pomůže Vám. Jsem jí moc vděčný! Vít Brabec

Mgr. Hana Pivolusková (dříve Tomicová)

Moc děkuji Vítku, spolupráce s Vámi byla příjemná a velmi produktivní. Přeji, ať se daří i nadále!

Poznala jsem paní magistru, když mi nebylo právě dobře,hroutil se mi život a byla jsem mile překvapená. S velikou empatií, pozorným nasloucháním a citlivě volenými otázkami mi pomáhala uvědomovat si zdroje mých potíží. Ale také mi pomohla najít jejich řešení. Zdůrazňuji ,,pomohla najít,,! Terapie u ní byla hlavně o tom, jak si já sama přijdu s její nenápadnou pomocí na to, co se mi v životě pokazilo. O to rychleji jsem se svých potíží zbavovala, ptž jsem si na jejich příčinu přišla sama. A to je jak známo, to nejlepší pro pacienta, co se chce uzdravit. Paní Tomicová mi umožnila svým přístupem objevit v sobě zdroje a sílu pro změnu mé stávající situace. Vřele doporučuji její způsob terapie všem, co sice mají potíže a problémy ale chtějí se s nimi prát. Paní magistra vám pomůže vyhrát! Marie Hodaňová

Mgr. Hana Pivolusková (dříve Tomicová)

Moc děkuji, jsem ráda, že jsem mohla přispět k dosaženým změnám, ale hlavní práce a zásluhy nejsou mé :-)