Proč dcera přestala jíst

Prosím o radu a zároven pomoc,dceři je 15 let,a má prvního kluka,do tý doby jedla normálně a byla v pohodě,ted co s ním 3 měsíce chodí,přestala jíst a je protivná,už si nevím co s ní rady,kontroluje kalorie a hlídá si to.A pije jenom vodu a nc jiného,c s ní mám dělat.Děkuji moc za radu.Lenka
Dobrý den, paní Lenko, z toho, co jste uvedla ve svém dotazu, Vám nemohu poskytnout nějakou jednorázovou radu, která by Vás uspokojila, obzvlášť, když se jedná o problematiku někoho jiného. V první řadě by bylo nejprospěšnější, pokud by se k celé situaci mohla vyjádřit i Vaše dcera, její pohled je pro řešení obtíží klíčový. Můžeme se domluvit na jednorázovém setkání u mě doma, či u Vás doma, kde byste mi pomohly zorientovat se v dané situaci a já bych Vám navrhla možnosti další spolupráce. Pokud dcera se setkáním nebude souhlasit, můžete se se mnou sejít sama, i tak lze po prodiskutování Vašeho pohledu na věc zvolit další postup při Vašem jednání s dcerou. Na prvním setkání mě bude zajímat podrobnější popis dceřina chování nejen ve vztahu k jídlu, ale i vůči jejím blízkým. Rozhodně na ní v současné době netlačte ohledně jídla. Nachází se v citlivém věku, kdy se tak může začít vymezovat vůči Vám jako rodiči a posílit tím svoji identitu vlastně v negativním směru. Napadá mě ještě, že byste mohla zkusit podpořit částečně dceřin postoj k jídlu tím, že budete sama schvalovat zdravý přístup k jídlu, vysvětlíte jí, že je pro tělo důležité přijímat určitý objem kalorií denně a zároveň sledovat tento příjem z hlediska vyváženosti všech potřebných složek, a nabídnete jí spolupráci na tvorbě zdravého rodinného jídelníčku. Netuším ovšem, nakolik s dcerou v současné době dokážete hovořit bez rušivých emocí. Píšete, že už si nevíte rady, takže by možná nejpříhodnější bylo, mě navštívit a teprve, až si ujasníme, jaká je situace, byste se mohla odpovědně rozhodnout pro další postup. První setkání je bezplatné, v případě, že se domluvíme, že bude nutná delší intervence. Pokud Vám však poskytnu jednorázovou intervenci rovnou na tomto setkání, je zpoplatněno 200.- Aktuálně pracuji doma (Hořice 52, Humpolec), pracovnu v Pelhřimově jsem zrušila a vyjednávám nový pronájem, za 14 dní otevírám pracovnu v Humpolci (Nádražní 101, budova ZEKO a.s.). Přeju Vám, ať se rozhodnete nejlépe v zájmu svém i Vaší dcery. Pěkný den, Pavlová

Obdobné otázky