Lokální anestezie v 6.týdnů těhotenství

Dobrý den pane doktore,
prosím Vás o Váš názor. Jsem v 6. týdnu těhotenství a v horní části stehna, na vnitřní straně jsem si nahmatala tvrdou větší bulku. šla jsem na kožní ambulanci, kde mi pan primář vzal krev a objednal mě na sálek na odběr tkáně. Tento zákrok se provádí při lokálním umrtvením, ale já mám z toho hrůzu. Panu primáři jsem výslovně řekla, že jej nechci. Slíbil mi, že to "ťukne pouze dusíkem."
Nicméně na sálku, když jsem ležela mi řekl, že mi to musí umrtvit, že bych to nevydržela ale že mi dá menší množství, než se dává. Což asi skutečně dal, protože mě to docela bolelo, měla jsem co dělat, abych to vydržela.
Po zákroku se mi udělalo na omdlení ale na chvíli jsem si lehla a přešlo to.
Chci se zeptat, jaký vliv může mít lokální umrtvení na plod? Může to nějak ovlivnit vývoj plodu/ poškodit plod? Pokud ano, tak jak?
Četla jsem spoustu článků o tom, že v těhotenství se třeba běžně umrtvují dásně při trhání zubu, ale mě zákrok prováděli na horní části stehna, kousek od třísel. To je asi podstatně blíž miminku, než dásně.
Prosím Vás, myslíte si, že je důvod k obavám? Mám podstoupit nějaké vyšetření?

Moc Vám děkuji za Váš čas věnovaný mému dotazu a za Vaši odpověď.
S úctou a s pozdravem, Natálie.
Milá Natalie, lokální anestesie určitě miminku neublíží,dokonce ani celková anestesie ne, pokud je někdy nutné ji použít,např. při náhlé břišní příhodě v graviditě apod.Spíše bude důležité vědět, jaký bude histologický výsledek tkáně, kterou Vám odtsranili.předpokládám,že půjde o nezhoubní kožní nebo podkožní útvar.Určitě bude ale vhodné svému gynekologovi, ke kterému chodíte do poradny, nahlásit,že jste tento zákrok prodělala. S pozdravem MUDr.Luděk Fiala

Obdobné otázky