Jak vysadit frontin

Vážená paní doktorko,
od října 2015 jsem začala mít problémy se spaním. Obvodní lékař mi naordinoval frontin 0,25 1x denně. Nespavost byla spojená s náhlým úmrtím mé maminky. Frontin jsem zpočátku brala jen nahodile. Od půlky prosince 2015 jsem ho začala brát stabilně, 1 před spaním. V půlce ledna 2016 jsem chtěla přestat, nepodařilo se mi to. Nespavost, třes. Šla jsem k psychiatrovi, který mi nasadil antidepresiva - magrilan a k tomu oxazepam na spaní, než antidepres. zaberou. Tyto léky se mnou zatočily, bylo mi zle, nespala jsem, nechutenství, třes, neklid apod. Po domluvě s obvod.lékařem jsem je po 5 dnech vysadila (psychiatr totiž radil zvyšovat dávku oxazepamu a to bylo ještě horší). Obvodní lékař mi znovu doporučil frontin a jsem objednána k jinému psychiatrovi. Moje psychika byla z těch léků tak rozhozená, že než frontin zabral, tak jsem skoro 5 dní nespala - max 2-3 hodiny denně, budila jsem se silným třesením,nervozitou. Začala jsem zkoušet různá dýchání - jóga apod., což mi docela pomáhá, usnu na hodinu, ale zase se vzbudím. Mezitím jsem si vyhledala psycholožku, která mi řekla, že jsem natolik silná, že bych to měla zvládnout sama a to i bez antidepresiv. Mám stejný pocit, tablety brát nechci. Myslím, že byla chyba začít brát hned léky typu diazepamu. Takže můj dotaz zní - beru frontin 0,25 1x večer. Jak jej můžu zkusit sama bezpečně vysadit? Můj obvodní lékař říká, že ta dávka je tak malá, že závislost tam určitě ještě není, že ho mám brát, než půjdu k psychiatrovi, což je za 10 dní. Ale já mám pocit, že čím déle ho budu brát, bude to horší. Když jsem frontin zkusila už několikrát vysadit, prožívám v noci - třes, neklid, nespavost, bylo to hrozné, bála jsem se právě nějakého epileptického záchvatu apod. Mohla byste mi poradit, mám brát třeba chvíli jen půlku? Obvodní lékař i původní psychiatr mi totiž říkali, že frontin by se půlit neměl. Jsem z toho zmatená. Mám vůli, mám chuť přestat, jen nevím, jak to mám přesně udělat. Za případnou odpověď Vám velice děkuji.

Obdobné otázky