Jak léčit zánět žaludku u psa

Dobrý den, mám 12letou fenku Biškonka. Po vyšetření endosk. byl zjištěn zánět žaludku. Léčba se táhne již od května, kdy začala zvracet všechno jídlo. Nyní po úpravě stravy na vařenou, zvrací jen večer a hlavně v noci a při větším pohybu. (Chuť k jídlu má). Užívá léky Famosan, Ranisan, i silnější. Tedy zejména léky proti zvracení,které nepomáhají. Nejsou nějaké léky přímo na zánět aby se zdravot. stav zlepšil? Může zánět způsobit jiné onemocnění? Krev i stěry jsou v pořádku. Děkuji za odpověď. Lenka Z.
bere i nějaké antibiotika? Když bere léky na snížení tvorby žaludeční kyseliny tak je tam vysoká pravděpodobnost, že se nám v žaludku uchytí i nějaká bakteriální infekce. I když stěry jsou v pořádku jak jste psala-na stěrech se vždy nějaké ty bakterie najdou, je jenom na dr. jak to interpretuje, jestli je ta mikroflóra v pořádku, či nikoliv.
Existují i jiné léky které působí jako lidský ibuprofen a pod. a tedy snižují zánětlivou reakci organizmu, tu je ale problém, že můžou vyvolávat žaludeční vředy, tedy bych je v tomto případě nedoporučoval podávat dlouhodobě.
V tomto věku může být zánět žaludku způsoben i autoimunitně i když u bišonků je to velice vzácné, ale to by nám měl vyloučit rozbor krve na krvinky.
Zvracení může být způsobeno i problémy s jinými orgány jako jsou játra, nebo pankreas. To všechno by se mělo odhalit vyšetřením krve na biochemii.
Jestli Vám dělali stěry a vyšetření krve ještě někdy na počátku problémů v květnu a pak ne, tak bych doporučit zopakovat tyto vyšetření jestli se za ten čas něco nezměnilo a neukáže nám nějaký problém i na jiném orgánu.
Bohužel to je tak všechno co Vám můžu k tomuto problému takto na dálku bez potřebných výsledků krve a dalších vyšetření říct.
Jestli máte další dotazy, kontaktujte mně prosím na mé mailové adrese: veterina-seman@email.cz.
S pozdravem Seman.

Obdobné otázky