Cystoskopie - Entonox

Dobry den, pane doktore,

bude mi 30 a mam jiz asi rok a pul problem s abnormalne castym mocenim (20x denne po 140ml a mene) a take permanentnim velice neprijemnym "tlakem" na konci mocove trubice. Strasne moc mne to omezuje jak v pracovnim, tak v osobnim zivote. Zatim mne lecili pouze antibiotiky, ale pan doktor na urologii mne ujistil, ze antibiotika jiz nejsou potreba (moc je bez nalezu) a doporucil mi cystoskopii kvuli moznemu zuzeni mocove roury.

Z tohoto vysetreni mam panickou hruzu a krom vybornych recenzi na Vasi osobu, jsem si vsimla, ze u Vas na klinice umoznujete take inhalacni prostredek pro zajisteni hladkeho prubehu vysetreni a flexibilni cystoskop. Mohu se u Vas na vysetreni za techto podminek objednat? A pokud mam OZP, je zapotrebi vysetreni uhradit nebo je to financovano pojistovnou?

Moc si vazim Vasi odpovedi!
Eva
Dobrý den Evo. Omlouvám se za opožděnou odpověď. Obtíže, které popisujete mohou signalizovat tzv. hyperaktivní měchýř, což znamená jen větší dráždivost měchýře, tedy spíše funkční poruchu. Je ale opravu třeba vyloučit jiná vážnější onemocnění, která by mohla časté nutkání na močení vyvolávat. Provedení cystoskopie bych tedy rozhodně doporučoval. Smlouvu s OZP máme, takže výkon je hrazen ze zdravotního pojištění. Pokud máte z vyšetření obavy a přála by jste si jej provést v inhalačním znecitlivění (tzv. Entonox), je to možné, nicméně tuto metodu pojišťovna jako nadstandard nehradí a je nutné ji uhradit hotově (500 Kč za inhalaci). U ženy se běžně provádí cystoskopie tzv. rigidním cystoskopem, tedy rovnou trubičkou, která se zavede do moč. měchýře přes močovou trubici. V kombinaci s Entonoxem se nemusíte vyšetření obávat, je nepříjemné, nicméně by nemělo být bolestivé. Pokud by jste přesto chtěla výkon flexibilním přístrojem, není to pro nás problém, jen by bylo nutné vyš. rovněž uhradit, pojišťovna u žen proplácí jen výkon rigidním přístrojem. Objednat se můžete telefonicky nebo prostřednictvím našich webových stránek. Kdyby jste měla další dotazy neváhejte mne prosím kontaktovat.
S pozdravem.

L. Mašek