Bolest loktů, předloktí a zápěstí

Dobrý den přeji,

chtěl bych Vás požádat o radu.

Zhruba před půl rokem se u mne začala projevovat bolest loktů a zápěstí. Příznaky byly:
- cítím nateklá a ztuhlá předloktí a zápěstí (vše na vnitřní, malíkové straně)
- na pravé ruce mám sníženou citlivost malíčku, prsteníčku a částečně prostředníčku
- předloktí mne brní a bolí (posledních 14 dní mne bolest budí ze spánku)
- když na pravé ruce sevřu pěst, stáčí se mi malíček a prsteníček směrem k palci
- křupe mi v zápěstí a v malíčku na pravé ruce
- když prsty propnu resp. natáhnu, cítím zpětný tah
- když si protáhnu ruce nad hlavou, s dlaněmi směřujícími vzhůru, přeskočí mi u pravého palce "něco", bolest vystřelí až k bicepsu.

Pracuji jako programátor, jako koníček mám posilování.

Můj obvodní lékař mne poslal na neurologii, kde pan doktor řekl, že jsem zdráv a předepsal mi Neuritogen a Aescin. S tím, že mám přijít za 3 měsíce. Po dotazu na sníženou ciltivost prstů mne poslal na EMG pravé ruky, kde byl diagnostikován náběh na syndrom karpálního tunelu..asi. A že se s tím nic nedá dělat a pokud se situace zhorší, je možnost operace.

Nechtěl jsem jen nečinně přihlížet a tak jsem si našel fyzioterapeuta. Ten však tuto diagnózu zpochybnil a řekl mi, že mám problém v lokti, nikoli syndrom karpálního tunelu.

Chtěl bych znát názor odborného lékaře a hlavně bych chtěl pomoci, protože se můj stav horší a nechci nic zanedbat. Pokud vidíte možnost mi pomoci, rád bych se k Vám objednal.

Mnohokráte děkuji

S pozdravem
Marek T.
Dobrý večer, z toho co popisujete se částečně jedná o sy karpálního tunelu, který máte diagnostikován, rovněž jsou patrné příznaky související s loketním kloubem, bohužel bez klinického vyšetření Vám nemohu více pomoci. V případě zájmu se objednejte do ambulance.
S pozdravem Zlatohlavý

Obdobné otázky