zdravotní středisko Štěpánov

Březecká 256, Štěpánov, Olomouc

zdravotní středisko Štěpánov

Nádražní 1, Šternberk

Praktický lékař pro dospělé

ordinuji na obou pracovištích 4 dny v týdnu, ve středu pouze ve Štěpánově, v pátek pouze ve Šternberku, po,út,čt v obou ordinacích střídavě dopoledne-...

• všeobecný praktický lékař

Umístění: Praktický lékař pro dospělé preventivní prohlídky

Mě pan doktor zachránil život, když mě před pár roky přes mou zbabělost doslova dokopal k preventivní koloskopii. Tam mi odstranili polyp, který měl poměrně nedobrou prognózu. Takže tu stále jsem a prevenci už nezanedbávám :-)

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Psudek zdravotni zpusobilosti

Pan doktor ma lidsky pristup a velice mile me prekvapil.Dlouho,tedy vlestne nikdy jsem nepotkala tak mileho,ochotneho doktora ktery chape i nelehke zivotni situace.Dekuji pane doktore.M.Skopalova

díky

Pana doktora neznám osobně, ale potřebovala jsem akutně poradit přes internet. Odpověděl velmi podrobně během asi půl dne. A hlavně, zprávu pro mě neodbyl. Byla jsem velmi mile překvapena přístupem a rychlostí. Tímto chci Mudr. Folprechtovi poděkovat.

děkuji

Výborný, ochotný, vstřícný, zajímá se, pokud je zdravotní problém řeší. Na to že pracuje s lidmi vždy v dobré náladě. Pokud si tu někdo nejlíp beze jména stěžuje na paralen, tak pokud přijde někdo s chřipkou nebo rýmou tak vám krom doporučení klidu stejně těžko někdo napíše něco jiného. Pavel R.

MUDr. David Folprecht

díky, no náladu nemám někdy úplně ideální :-)

P. doktor Folprecht je profesionál, pokud budu muset změnit svého obvodniho lékaře,tak požádam o evidenci k němu. Vaculčíková Jiřina Újezd

díky

Vždy dobře naladěný profesionál.

MUDr. David Folprecht

děkuju, vždycky taky ne, hodně záleží na vzájemném pochopení, což bohužel s některými lidmi dost dobře nejde a když to naopak funguje, tak to jde samo a radostně :-)

Vždy je to o důvěře. A pan doktor naslouchat umí! Tak stačí mu sdělit svůj problém a on rád pomůže. A pamatovat na to, že je to taky jen člověk!!! Monika

děkuju

Špatný doktor. Opravdu vše léčí paralenem. Už bych tam nechodila.

Dodatek a reakce na pana doktora. Kdybych tu měla napsat, jakými způsoby se proviňujete.. zamítne mi to moderátor. Takže asi tak, pane doktore, vy moc dobře víte, že paralen není jediný váš prohřešek, že ano?? :)

MUDr. David Folprecht

aha...no když opravdu považujete Paralen za prohřešek,můžu být naprosto klidný :-)

Nechodím k doktorovi moc často, ale kdykoliv jsem musel - nemoc atd., tak si absolutně nemám na co stěžovat !

Jsem narazila na tyto stránky a nestačím se divit .Vy co máte tolik kritiky na dr.Folprechta ,proč nejdete jinam ,?Máte možnost přejít ke komukoli jinýmu ,myslím si že kvůli pár pacientům určitě nezkrachuje a my ostatní kvůli Vám nemusíme čekat v čekárně .Jinak doktore zdravím :))

děkuju :-)

46 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám dotaz,
Je mi 13 a vypadám jako kdybych byl pozadu za všemi kluky ve třídě. Vůbec nemutuji a mám dokonce vyšší hlas než některé dívky. Ani moc nerostu. Měřím sice 162cm, ale není to takové to, že člověk najednou na začátku puberty hrozně vyroste. Ani spermie se mi zatím netvoří. Na internetu jsem všude četl že sperma se začíná tvořit ve 12 letech. Zatím jediných změn kterých jsem si zatím všiml je že se mi začíná tvořit ochlupení kolem genitálu ovšem v malém měřítku. Svaly mi vůbec nerostou. Mám ruku celkové hrozně hubenou a ne jak je na začátku široká a až poté se ztenčuje, jestli mi rozumíte. A ramena mi taky nerostou. Nemůže to znamenat lehce opožděnou pubertu?

ahoj, rozdíly v dospívání mohou být značné, takže může jít o dědičnou dispozici a časem bude vše zcela normální, zeptej se rodičů zda třeba také neměli podobné opoždění, pak to chce jen prostě trpělivost a vše se časem dožene, tvar postavy i svalová hmota je také dědičná vloha, jinak se můžeš poradit u svého lékaře, někdy může být problém celkové "slabosti" způsoben vrozenou stenózou ( zúžením ) krčního páteřního kanálu, i to se dá řešit a léčit.

MUDr. David Folprecht

Dobrý den, už tak přibližně měsíc dostávám občas takovou ostřejší nárazovou bolest na levé části hrudníku. Někdy je ta bolest slabší někdy silnější. Nepřijde mi to jako bolest vytvořená nějakou námahou, protože mě to "píchne" třeba když jen sedím v autobuse, ve škole
a nebo když jen stojím. Zprvu jsem pocitoval takové šokem vyvolané hypochondrické účinky (hůř se mi dýchalo, vyschlo mi v krku) první co mě napadlo byl infarkt, ale teď už nic jen zabolí a během minutky na to zapomenu.
Chtěl bych poprosit jestli nevíte čím to může být, protože mě to docela děsí.
Jen někdy také cítím píchání v horní části páteře (ne krční).
Děkuju za odpověď.

dobrý den, píchavá bolest na hrudi je vždy od pohybového systému, tedy od páteře či "bloklého" žebra a podobně, což pak způsobuje i třebas pocit dechové tísně, protože hrudní koš je omezen v dýchacích pohybech atd., čili je vhodné provést rtg hrudníku a páteře a RHB či neurologické vyšetření, RHB lékař či fyzioterapeut by pak měl nalézt příčinu, většinou jde o nerovnoměrné přetěžování páteře, což je potřeba probrat a pokusit se nesprávnou zátěž odstranit správnými pohybovými návyky, srdce opravdu nikdy "nepíchá".