Blanka Čermáková, porodní asistentka Brno

Blanka Čermáková

Upravit údaje

Je toto váš profil? Spravujte jej!

Adresy a ceny

• 1 července 2014

Hodnocení: Velmi dobrý

Blanka je vynikající odborník! Chodila jsem k ní před čtyřmi lety do dlouhodobého předporodního kurzu, když jsem čekala dceru. Blančin pohodový přístup vždycky rozptýlil naše obavy. Porod proběhl ač indukovaný vcelku dobře, ale s pocitem, že šlo o nemocniční záležitost a že jsem neměla průběh moc ve svých rukou. Proto jsem si chtěla zažít jednak přirozený porod a chtěla jsem, aby na něj dohlédl někdo, komu věřím a je z oboru. S Blankou jsem ke konci těhotenství řešila, jak můj stav probíhá, což mi moc pomáhalo. Při porodu se jen potvrdilo, že jsem se skutečně rozhodla dobře, když jsem Blanku chtěla mít u sebe. Už její samotný příchod na porodní sál, s úsměvem a pohodou mě uklidnil. V celém průběhu přesně věděla, co mi kdy má říct a jak mě motivovat. Když jsem zmatkovala, ujistila mě, že bolest, kterou cítím je vpořádku a má to zrovna takhle vypadat, průběžně mi všechno vysvětlovala, motivovala mě tím, kdy očekává konec porodu, ... U porodu jsem to byla já, kdo se rozhodoval, které zásahy budou následovat. A nebyla to nahodilá rozhodnutí laika. Blanka mi vždycky vše dopodrobna popsala, vysvětlila klady a zápory. Narodil se nám syn o váze 4,37 kg a jsem přesvědčená, že Blanka má velký podíl na tom, že to proběhlo hladce a bez komplikací. Všem kamarádkám, které za poslední půlrok čekaly dítě, jsem ji doporučila a dvě, které jejích služeb využily, byly spokojené (jedna rodila koncem pánevním). Rozhodně doporučuji všem! Pokud budu znovu rodit, tak, doufám, jen s Blankou :-) U Blanky se pojí její osobnostní klady (rozvaha, optimismus) s odbornými znalostmi a dlouhodobými zkušenostmi. Blani, pokud to čteš, přeju Ti, ať máš v práci pořád tolik energie a v osobním životě hodně zdraví a spokojenosti! Věra Suchánková

• 23 února 2014

Hodnocení: Velmi dobrý

Blanku jsem mela u druheho porodu.Muj prvni porod skoncil cisarskym rezem po vic jak hodine tlaceni a proto jsem se druheho porodu bala. Blanka mne dokazala uklidnit a provest koncem tehotenstvi i porodem, takze se nam v lednu narodila krasna holcicka. Pokud budu jeste rodit, doufam, ze Blanka bude jeste vykonavat tuto praci.

• 10 září 2013

Hodnocení: Velmi dobrý

Absolvovali jsme s manželem přeporodní kurz v Agentuře Větrník, stejně jako kurz péče o novorozence. Oba kurzy byly výborně připravené, Blanka Čermáková i ostatní lektorky velmi milé a profesionální. Ocenila jsem mimo jiné množství praktických informací týkajících se situace v konkrétních porodnicích (3 brněnské a Vyškov) a také citlivý přístup k budoucím tatínkům - manžel k porodu původně nechtěl, ale po přednášce věnované roli doprovázející osoby u porodu změnil názor.

• 26 srpna 2013

Hodnocení: Velmi dobrý

Pani Cermakova ako aj pani Tomicka z Agentury Vetrnik mi pomohli zodpovedat otazky ohladom porodu a nasledne aj pri problemoch s kojenim. Vrelo odporucam vyuzit ich sluzieb. Napriek vytazenosti su stale ochotne poskytnut okamzitu pomoc a zodpovedat vam vsetky otazky. Sona Voldanova

• 2 srpna 2013

Hodnocení: Velmi dobrý

I kdyz jsme porod s Blankou nestihly (mala se narodila strasne rychle), jsem ji moc vdecna za psychickou podporu pred i po porodu, vzdy mi ochotne poradila, kdyz jsem si nebyla s necim jista. Obzvlast vdecna jsem za pomoc s kojenim, se kterym jsme hned od zacatku s malou Kristinkou bojovaly, vubec se ji nechtelo pit. Blanka byla ochotna prijet za mnou domu i vecer po praci a ukazat mi nazorne co a jak mam delat spravne, dala mi spoustu dobrych tipu co jeste vyzkouset a vzdy se zajimala, jak se nam dari. Vice takovych lidi do ceskeho zdravotnictvi! ;-) Diky moc, Renata a Kristina F.

• 20 listopadu 2012

Hodnocení: Velmi dobrý

S Blankou Čermákovou jsem se seznámila v roce 2009, kdy jsem na doporučení mojí sestry navštěvovala její kurzy v Agentuře Větrník. Přihlásila jsem se na 15 lekcí kompletní přípravy na porod a na dvě přednášky o porodu a péče o dítě jsem vzala i manžela. Doporučuji každé prvorodičce takovou přípravu. Blanka vás na porod připraví, donutí vás cvičit, plavat a k porodu jdete v dobré kondici. Ukáže vám na kurzu videa, která možná nejsou příjemná, ale jsou reálná a vlastní porod a bolest vás potom tolik nepřekvapí. Po absolvování kurzu a přečtení její knihy jsem byla na porod dobře připravená a až se malý narodil, tak jsem často listovala v poznámkách s přednášek a často jsem tam našla odpověď. Nebo jsem Blance napsala sms o radu a vždy jsem ji dostala....Tehdy jsem se rozhodla, že chci Blanku u porodu, ale proběhlo to tak překotně, že než jsem Blanku stihla zavolat, byl malej na světě.... V červnu 2012, kdy jsem plánovala druhý porod, jsem se samozřejmě na Blanku znovu obrátila a svěřila se se svým strachem, že druhý porod bude ještě rychlejší než ten první a budu rodit někde v autě. Po konzultacích s Blankou před porodem, jsem se uklidnila a věřila, že zvládneme s manželem i takovou situaci....Druhý porod překotný nebyl, tak jsme se s Blankou jsme se potkali v Bohunicích na porodním sále. Druhý porod byl pro mě těžší a vím, že kdyby tam Blanka celou dobu nebyla, neproběhlo by to tak lehce. Oceňuji hlavně to, že tam se mnou byla celou dobu, masírovala mě v kontrakci, radila manželovi, jak mi může ulevit od bolesti, radila mi kdy a na jak dlouho jít do sprchy, jak měnit poloh a prodýchávat je. Její přítomnost mě neskutečně uklidňovala, naprosto jsme jí důvěřovali a byl to "náš člověk" v tom cizím nemočničním prostředí a nové situaci. Díky Blance máme krásné zdravé miminko a pěknou vzpomínku na jednu z nejdůležitějších životních situací. Blanka nás ještě navštívila doma, zkontrolovala kojení a dala pár rad. Když odjela, bylo mi smutno, že to s ní neprožiji znovu a závidím všem nastávajícím maminkách, které do Větrníku chodí nebo se chystají s Blankou k porodu!

• 20 listopadu 2010

Hodnocení: Velmi dobrý

Blanku Čermákovou můžeme společně s manželem vřele doporučit, vede skvěle Agenturu Větrník, její kurzy jsou dobře obsahově připraveny, pokrývají celé spektrum péče o dítě a předporodní, porodní i poporodní přípravu. Chodila jsem s manželem na přepodporodní přípravu, na cvičení pro těhotné a na přednášky o kojení a péči o dítě. Měli jsme štěstí, že s námi Blanka byla při porodu a i díky Blance to byl krásný a hluboký zážitek. Využila jsem i rady po porodu a při kojení v rámci její návštěvní služby. Vždy je ochotná pomoci a pokud je zaneprázdněná, odpovídá na SMS. H. D. Lacková

• 4 ledna 2010

Hodnocení: Velmi dobrý

Blanku Čermákovou jednoznačně doporučuji. Navštěvovala jsem její kurzy během těhotenství a měla jsem to štěstí, že mě doprovázela jako soukromá porodní asistentka i během porodu. Díky jejím informacím, radám a celkovému přístupu jsem měla velmi klidné těhotenství a báječný porod. Oceňuji i návštěvní službu v šestinedělí - poradila, zkontrolovala můj zdravotní stav, techniku kojení. Děkuji i za telefonické rady při problémech s retencí prsu apod. Pavla Kovářová

• 8 února 2009

Hodnocení: Velmi dobrý

Paní Čermáková mi moc pomohla v prvním těhotenství. Umí dobře poradit, je empatická. I když jsem si musela zvyknout, že na ni musím čekat, můžu ji zvláště prvorodičkám doporučit.

• 9 září 2008

Hodnocení: Velmi dobrý

Paní Čermáková je úžasná! Ochotná se vším poradit a pomoci v kterokoliv denní i noční hodinu. Doporučuji!!

Vyberte si hodnocení tohoto lékaře a odůvodněte je.

Abyste mohli přidat názor, musíte zvolit hodnocení.
Komentáře by neměly být psány velkými písmeny.
Lékař, ke kterému se můžete objednat online

Umístění