TERRA - Terapeutický a rozvojový ateliér
Čerchovská 6, Praha 2 - Vinohrady, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Jsem psycholožka s odborným zázemím v Gestalt psychoterapii. Principy tohoto směru jsou pro mě nejen vodítky v mé práci, ale také pohledem na život, k...

Umístění: TERRA - Terapeutický a rozvojový ateliér individuální psychoterapie

Jedna z nejelepších investic do mě :) Barbaru rozhodně doporučuji - navštěvovala jsem ji nejdříve během skupinové terapie a poté jsme 3 roky pracovaly individuálně.

Mgr. Barbara Ernest

Milá Judito, moc ďakujem za milú referenciu, aj pre mňa ten kus cesty, ktorý sme šli spoločne, bol veľmi obohacujúci. Veľa šťastia na všetky strany!

Vrela doporucuji pani Barbaru. Obdrzela jsem na Barbaru refernci a jiz po prvnim setkani jsem se citila mnohem lepe. Na nase setkani jsem se vzdy tesila, i kdyz mnohokrat vyvolavaly velke emoce, vzdy jsem se citila bezpecne jim dat prostor v pritomnosti Barbary. Moc veci jsem si diky terapii uvedomila, jak osobe, tak o svem okoli. Vzdy to bylo diky skvele kladenym otazkam od pani Barbary, ktere me dovedly na uvedomeni. Pani Barbaru 100% doporucuji.

Barbara mi pomohla v nelehké životní situaci, kdy jsem měla pocit, že už na světě není nikdo, kdo by mi poskytl podporu a vyslechl mě. Díky Barbaře jsem si uvědomila, že jsem to já, kdo stojí u kormidla lodi směřující k cílové destinaci - Ostrovu životního štěstí a pohody. Po nějaké době společného setkávání jsem k tomuto ostrovu doplula a zakotvila zde v přístavu. Z vnitřně stažené Radky jsem se stala Radkou, která pevně stojí nohama na zemi a neváhá za svoje city a potřeby bojovat. Skvělá žena, psycholožka, prostě člověk s dobrou duší. Přidejte k tomu všemu špetku humoru a máte ideálního psychologa! Tím ideálem je pro mě Barbara Ernest.

Barbara je skutočne výborná terapeutka. Pomohla mi sa v sebe viac zorientovať, vedieť lepšie rozlíšiť čo skutočne chcem, vďaka nej je môj život momentálne slobodnejší a spokojnejší. Cítila som sa s ňou velmi dobre, a ten priestor, ktorý som na jej terapiách zažívala bol skutočne liečivý, bolo v tom prijatie, porozumenie a pocit bezpečia. Som vďačná za to, že som stretla práve ju a mohla niečo také zažiť. Nedá sa nič iné ako doporučiť.
A Vám Barbara ešte raz úprimne ďakujem.

Barbara Ernest je člověk na svém místě. Velmi mi pomohla v soukromém i pracovním životě. Její empatie a cit pro porozumění mi do života dodaly mnoho energie a především mi ho zásadně usnadnily. Dokáže skvěle naslouchat a její názory a rady jsou vždy velmi věcné a upřímné. Umí kolem sebe vytvořit příjemné a přirozené prostředí. Na naše společná sezení jsem se vždy těšila. Navíc má smysl pro humor :) Takže mohu jenom doporučit!

Paní psychoterapeutka Barbara Ernest mi pomohla projít těžkým životním obdobím. Série sezení, která jsem u ní absolvovala, byla založena na vzájemném respektu, důvěře a spolupráci. Barbara vždycky dokázala vytvořit bezpečný prostor, jehož obsah jsem zase mohla tvořit já. V jasně vymezeném časovém úseku jsem měla neustále možnost volit, co a jakým způsobem budu sdílet, a tím jsem se aktivně podílela na svém uzdravování. Neustále jsem cítila Barbařinu stoprocentní přítomnost, podporu a přijetí, přitom jsem sama, ve svém vlastním tempu, nacházela odpovědi na své životně důležité otázky. Z terapie si do svého života, mj., nesu poznání, že jsem to já, kdo v něm hraje hlavní roli, ale zároveň nemusím být na všechno sama. Pokud potřebuji, pomoc existuje a je v pořádku si o ni říct. Barbaře za všechno moc děkuji a ráda ji doporučuji všem, kteří takovou pomoc hledají.

S terapií u Barbary Ernest jsem byla moc spokojená, byla to pro mě první zkušenost s psychoterapií a paní Barbara mi svým empatickým a vstřícným přístupem velmi pomohla ujasnit si a pojmenovat problémy v mém životě. Oceňuji, že mě nikdy do ničeho netlačila a nevnucovala mi řešení, pouze mě v mém hledání jemně usměrňovala. Velmi příjemným bonusem je její jemný smysl pro humor.
Psychoterapie u Barbary Ernest mi opravdu pomohla, jsem ráda, že jsem se k ní odhodlala a ostatním mohu ze srdce doporučit.

Čím dál častěji vzpomínám na skupinu, kterou vedli Radek Ernest a Barbara Ernest a na to, co jsem si z ní odnesla. Opravdu je toho hodně a cítím se velice spokojená s tím, co se ve mě změnilo a na co jsem přišla. Sezení mi pomohly urovnat si spoustu věcí, hlavně tedy pojmenovat a pracovat s nimi dál. Je to až neuvěřitelné, jak se cítím jinak a kolik jsem toho ušla. Samozřejmě se stále setkávám s těmi samými problémy, ale tak už to bývá. Jen je to teď mnohem jednodušší a já jsem silná v kramflecích.
Chci vám ze srdce oboum poděkovat a podpořit vás v další práci se skupinami. Velice se mi líbila spolupráce s vámi a nadále sleduji vaše stránky. Třeba se zase někdy potkáme.

Dle mého názoru úžasná terapeutka, která mě velice empatickým přístupem vždy skvěle podporovala, pomáhala mi otevřít se a naslouchala tomu, co říkám... Zažívala jsem pocity přijetí a pochopení, společně s hlubokým porozuměním a snahou dozvědět se o mém problému co nejvíc... Prostě super!

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Otázka k tématu psychoterapie

Dobrý den, chtěl bych pomoct s hledání klinického psychologa v mém ( Zlínský kraj ) kraji ale mám atypické věci. Jako duševně nemocná člověk, co má HPO, DID ( to jsou hlavní, vedlejší neřeším ), genderové problémy a podobně. Ale jsem absolutní lajk v hledání odborníka a ještě aby byl placený ze zdravotního pojišetení. Pár lidem jsem volal, ale už si nevím moc rady.
Neexistuje aspoň poradenctví, kde mi budou třeba kancelářské krysy říkat možnosti které si mohu zařídit? Třeba nikdo mi neradil se jít hospitalizovat, jít na status OZZ, teď nově žádaní invalidního důchodu a ostatní mají aspoň informace.
Obvodní lékař neví, psychiatr toho má hodně a všichni na mě hledí jako kdybych byl zdraví ale přitom to znáte.
Máte radu, na jakém kontaktní centrum by mi pomohli a nebo seznam klinických psychologů kteří nabírají aspoň na leden 2020? Děkuji za odpoveď.

rozumím Vaší frustraci...Potíž může být v tom, že potřeby, které popisujete, spadají do kompetence různých odborníků (klinický psycholog Vám nebude umět poskytnout detailní informace např. o možnostech invalidního důchodu apod.), proto je bude potřeba řešit na různých místech. Myslím, že začít by se dalo kontaktováním linku důvěry SOS, kde by měli mít přehled o různých službách ve Vašem regionu a dokázat Vás nasměrovat. Z klinických psychologů ve Zlíně můžu doporučit Michala Perničku a Yvonu Obručovou. Přeji Vám, ať najdete, co potřebujete.

Mgr. Barbara Ernest

Dobrý den. Je OCD nemoc smrtelně nebezpečná? Projevuje se také tím, že člověk na sobě hledá všelijaké nemoci? Děkuji moc.

Dobrý den, obsedantně kompulzivní porucha není smrtelně nebezpečná v tom významu, že by přímo vedla ke smrti, ale může zásadním způsobem snižovat kvalitu života. "Hledání všelijakých nemocí", které vás zajímá, může být příznakem různých duševních poruch a přesné stanovení diagnózy si vyžaduje posouzení odborníkem - psychiatrem, který může spolupracovat také s klinickým psychologem. OCD se dost často zhoršuje v čase, proto pokud máte podezření je dobré neotálet s navštívením odborníka, aby se zabránilo případnému rozvoji příznaků a nasadila se vhodná léčba (u OCD se zpravidla jedná o kombinace psychofarmak + psychoterapie).